Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žárovka Solar Glo (125W)

Dobrý den, brzo budu muset koupit novou žárovku do terárka, neboť jí mám už rok, a vitamíny z ní již asi vyprchaly. Dosud jsem měla Repliti glo 13w a střídala jsem jí s Sun glo 25w . A chtěla jsem se zeptat bylo by vhodné pořídit do terárka chameleonovi jemenskému žárovku Solar glo 125w ? Terarium má 100*60*50 (v,d,š). Rosím 1 denně. A chamčovi jsou 3 roky.
děkuju

V tom případě není zvednutí teploty špatným nápadem :) Chudák zvíře, v takový teplotě bych já asi chcípnul ... Vyzkoušej (nejlíp bez chamíka) kolik tam bude s obyčejnou 100W žárovkou(jestli teda ještě nějakou doma máte) a uvidíš...

Kde myslíš, že žije jemenský chameleon? V podrostu pralesa to není, žije na polopouštních suchých místech velmi silně exponovaných sluncem (stín má jen za větvemi stromu nebo keře), takže ta "pouštní" výbojka je jediné rozumné řešení, které stojí za úvahu. A Potřeba světla, UV A a B, stejně jako vyšších teplot je mnohem vyšší u pouštních denních ještěrů než u jiných.

No tak to nevim teda to ho tam usmazis!nechapu jak muzes stridat sun glo a repti glo kdyz kazda je urcena k necemu jinemu(repti glo=UVB a Sun glo=teplo)meli by byt zaple obě dvě žárovky najednou!!!
Mám terárko podobných rozměrů ještě o trochu větší...a mám tam jednu lineární zářivku T5 s denním spektrem 14w,repti glo 26W vzdalene od výhřevného místa okolo 10cm ptže dál to uvb stejně nedosáhne a nad terárkem mám 40w halogenovou bodovku od osramu a stejně je to zbytečně moc musim jí mít dost nad terárkem aby tam mel ideální teploty(na výhřevném místě až 38 stupnu) myslim že by bohatě stačila 35W halogen...dobře si to s tou 125W rozmysli ptže se ti to bude moc přehřívat a o teplotním gradientu radši ani nemluvim.

Ahoj, já mám v terárku pro agamy (150x60x60) obyč žárovku 60W v bodovce, zářivku UVB a žárovku Solar Glo 125W. Kolem žárovky je 30-35, ale všude jinde jen 25° C. Ale poslední dobou spíš jen bliká než svítí. Že dříve občas zhasla a regulovala si tak přehřátí, vím.
Mám jí asi půl roku, myslíte, že by mohla být špatná?
Děkuji

Že dříve občas zhasla a regulovala si tak přehřátí, vím.

Tozn. že se výbojka po celou dobu své životnosti patrně přehřívá. Tímpádem odchází mnohem rychleji :-) Pokud před tím fungovala normálně tak jste ji asi oddělali (to nevyčítám, halt to tak bejvá). Zkuste ji zapnout mimo terárium a pokud bude fungovat normálně, je jasný že bude potřeba zvětšit větrání (což bylo patrně potřeba už před tím, než tam ta výbojka přišla).

V návodu psali, že si vše sama reguluje

To měli pravdu, pokud se přehřívá, sama vypne, ale neustálé přehřívání výbojky (a tímpádem časté vypínání a zapínání) vede k jejímu brzkému skonu...

Větrání je klasické, mřížka u dvířek a nahoře

...no právě :-)

Žárovka byla v krytu Lampa Glow Light Halogen

Je výrobcem určena pro halogenové žárovky do 50W, takže...:-|

Ale zkusil bych určo, co jsem psal výše (zkusit to venku a jestli pojede, vrátit ji tam třeba jen do holé keramické obj.