Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náročnost Gekko gecko

Zdravím všechny chtěl bych se zeptat zda tady na poradně má někdo skušenost s chovem tohoto gekona. mám vyrobené terárium 80x50x50 situované na výšku a potřeboval bych vědět jestli by pro jednoho jedince stačilo a také bych se chtěl zeptat jesli je potřeba podávat s krmením nějaké vitamíny nebo jestli stačí jen hmyz.. Jinak do toho terária přijdou ještě rostliny..
[mod]Změna předmětu, původně: náročnost geko gecko (Melda)[/mod]
[mod]Prosím vás,přečtěte si příště po sobě co píšete. (Melda)[/mod]

zdar:-D kubajs dobrá bedna.
Vitamíny-klasika roboran,plastin,apod.
Krmení-net probléma:-D švábi,cvrčky,myši,potkany a taky hady třeba B.fuli.apod.Z gekonů hemidactylus,Eublepharis apod.
Jediný problém vidím,že už asi neseženeš čisté zelené,modré a jako perlu černé:bud s bílými nebo oranžovými tečkami.

Ahoj.Gekony obrovské jsem si pořídil jako své první terarijní zvířata asi před 20 lety (sakraš to to letí)a nikdy jsem toho nelitoval.Díky nim jsem se naučil spoustu věcí,které se týkají ošetřování tera.zvířat.Jsou to vděční chovanci a dospělý samec je v teráriu opravdu nepřehlednutelný.Co se týče toho bambusu,já jsem měl v teráriu silné akáciové větve.Připadalo mi že hrubá kůra akácií jim vyhovuje,protože je často využívali.Nedávno jsm se vrátil z Asie a právě tam jsem si na své tera.začátky vzpoměl,když v noci jsem z podkroví našeho bungalovu zaslechl to známé štěkání dospělého samce.Tak ať se v chovu daří.Roman

gekko gecko byl taky jeden z prvnich tera zvirat, ktery jsem choval. Dokonce to bylo zvire,ktere jsem poprve rozmnozil.
Choval jsem je v paru,prijde mi to nejlepsi. Dva samci by se zabili na 100% a i samice k sobe kolikrat byly docela drsne. Minimalne jedna bude dominantni a druha submisivni, coz bude znat i na prijmu potravy atd.
Vitaminama samozrejme obalovat krmny hmyz. Kdyby to bylo v misce, tak si toho ani nevsimnou.

zdar:-D
kubo já jsem úplně zapomněl na Spofavit:-[
vitamíny- sypej tím vše co dostanou,do misky nejni problém dát vaječné skořápky(nadrcené dobré je vyvařit-stačí 5minut nebo Mikrovln)
nákup zvířat-nevím odkud je budeš mít?,ale pokud to půjde vezmi 1,2 od jednoho obchodníka,páč je tam reálná šance,že budou z jedné lokality ,max.okolní???
a pak to vyjde:)):)):)):)):)):))
ad,chovatelů tady u nás??je to to samé....
odchov- tuto je budocnost...umíš udělat kapsičky???
neboj až si začnou adulti "povídat" máš vyhráno:puff:cca únor-květen
bezpečnost-no moc s nimi nepokecáš:-)pokud budeš mít takové jako já mám doma bude lepší vzít si rukavici,ale na druhou stranu naučí se brát i s peánu.
jinak jsem tu Pošuk

kapsičky??? što je to???? :D

Pošuk měl na mysli, nějakou ochranou síťku/kapsičku,... prostě něco čím zakryješ vajíčko přilepené na podkladu. Nevím proč zrovna u gek. obrovských, možná kvůli lepšímu odchytu mláděte.... :-/ Ale já když jsem je měl, tak bez problémů probíhalo soužití několika různě velkých a starých mláďat s dospělým párem. Mláďata s nima byla po kupě do doby než se prodala a nikdy se nic nestalo ;-) Takže za mě je to trochu zbytečný, ale třeba někomu dopsělci ty vejce nebo mláďata žerou...:?:

vetsinou jsou vejce prilepena k podkladu, napr v ukrytu atp.Takze se ani prakticky nedaji prenest do inkubatoru, jedine i s predmetem ke kteremu jsou prilepena. Inkubace v terariu probiha naprosto bezproblemove, vzhledem k tomu, ze to jsou vapenita vejce. Sitku i pres pozitivni zkusenosti od kolegu pri spolecnem chovu dospelcu a prcku doporucuju, protoze ulehci odchyt mladat v terariu.

Nechce se mi zakládat nové téma, tak to píšu sem. Připravuju terárium pro G. gecko, a při teplotě 20 stupňů v místnosti je v nejchladnější části terária asi 24 C. Není to moc? Někde píšou, že potřebuje na ochlazení tak 21. Vytápím žárovkou 50W.

Tak Chňapík je od soboty doma a dělá čest svému jménu. Teď bych ještě potřeboval poradit s vitamíny. Obaluju mu cvrčky ve směsi roboranu pro plazy (dóza s želvou) a plastinu v poměru 1:1. V této diskusi https://tera.poradna.net/questions/2115232-roboran-h-plastin-1-1-jako-vhodny-pomer-vas-nazor se píše, że roboran obsahuje D a že by se s tím snad dalo i některé zvíře předávkovat. Myslíte, že bude stačit tenhle přísun, nebo bude potřeba jednou za čas použít aquavit AD?

Chňapíkovi se daří dobře a roste jako z vody. Asi i díky tomu, že jsem mu aquavit nikdy nedal. Po prostudování poradny chápu, že je to kravina. Akorát se z něho vyklubala Chňapka. Tak jsem jí pořídil mladého samečka asi 13 cm dlouhého, který je zatím v samostatnèm teráriu. A u něj to až taková sláva není. Rozežral se až v posledních dnech, měsíc po pořízení. Do té doby si vzal asi jen 8 zabitých cvrčků z pinzety. Co je ale horší, jsou špatně svlečené lamely na prstech. S tímto problémem jsem ho už koupil. Po dvou týdnech se svlékl a trochu se to zlepšilo, teď po dalším svleku je to zase horší. Nedrží na skle, na korku a květináči s žárovkou (terárko lepil kamarád ze staré školy) ano. Ta stará kůže je jen na spodku, ne okolo celého prstu. Myslíte, že se z toho vysvlíká sám, nebo to mám zkusit odstraňovat? Zkusil jsem to jednou, byl asi půl hodiny v krabičče s mokrými ubrousky a pak jsem to zkoušel pinzetou sundat, ale vyváděl straslivě. Kvákal a začal se třást. Nechci ho zbytečně stresovat, aby zase nepřestal žrát.