Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vážená ublížená teraristická veřejnosti

Tak aby bylo jasno!
Přestaňte si léčit svoje mindráky, frustrace z malýho péra či nadměrného množství beďarů. Tohle je poradna, ne prostor pro řešení osobních sporů.
Abych se tedy na věc podíval nezaujatě... Vy co tady různě řešíte různé importéry a jejich neserioznost jste se nikdy nepředstavili s plným jménem a adresou. Proč? Pokud mám dostatek důkazů, že jsem byl jednáním firmy či osoby xy poškozen, nemusím se přeci stydět nebo bát.

Příklad:

Jsem Pepek Vyskoč, bytem Nemocniční 6, Kamenice. Okradla mne ta a ta firma. Mám takové a takové důkazy. Záznam korespondence či telefonátů. Objednal jsem si tehdy a tehdy ta a ta zvířata. do dne toho a toho jsem žádná neobdržel. Na mou mailovou výzvu ze dne mi bylo toho a toho dne sděleno, že zvířata budou tehdy a tehdy. Mám na doložení svého tvrzení ty a ty důkazy.

Pak je to o něčem jiném. Pokud ale vohnout z horní dolní napíše že ho firma Hrnce a skřidličky, s.r.o. ošidila či dokonce okradla, tak je to dost silný kafe. Uvědomuje si ten dotyčný vohnout v tu chvíli, že se tím dopouští TČ? Firma Hrnce a skřidličky nemá naprosto žádnou šanci se takovémuto zmrdství bránit a je poměrně bezprecedentně poškozována. Na druhou stranu se ale může poté bránit soudně a dožadovat se náhrady újmy poškozování dobrého jména či ušlý zisk.

No, abych to zkrátil. Byť už jsem to tu jednou psal, napíšu to podruhé, naposledy. Máte-li proti určité firmě či jednotlivci nějaké výhrady, řešte je prosím způsobem k tomu určeným. Tedy standardní cestou oznámení o spáchání TČ případně o podezření ze spáchání TČ. Ne pomluvami na TP. Při dalším takovémto náznaku podobných vláken budu já (a tímto vyzývám i ostatní moderátory) dotyčné jedince mazat a blokovat přístup. Pokud se to někomu nelíbí, je to čistě a jen jeho věc. TP je moje, a já si tady z toho žumpu dělat nenechám.

Těm ostatním, slušným teraristům se omlouvám za vyrušení a ztrátu času, pokud to dočetli až sem.

A jen tak pro pořádek. Prohlašuji, že neznám ani jednoho ze zúčastněných. Ani osobně, ani obchodně. Vylučuji tímto námitku podjatosti!

Myslím, že nejdůležitější část je tohle:

Máte-li proti určité firmě či jednotlivci nějaké výhrady, řešte je prosím způsobem k tomu určeným. Tedy standardní cestou oznámení o spáchání TČ případně o podezření ze spáchání TČ. Ne pomluvami na TP.

Důkazy předkládané zde nemají moc smyslu, leda jako drbárna a bulvár, je třeba je předkládat jinde. Tam na to budou i víc zvědaví.

je třeba je předkládat jinde. Tam na to budou i víc zvědaví

Přesně tak....ale koho se to netýká, tomu se radí. Ono kdyby se to stalo Vám, tak byste taky chtěl rady a slyšet názory jiných nebo znát jejich zkušenosti. Ale jinak souhlasím....proč už to někdo z vás neřešil s policií ČR?? Nechápu....a pokud tvrdí ten a ten, že to je částka do 5000Kč a jde tedy jen o přestupek, tak myslím, že hromadná žaloba také existuje....ale nevím, nejsem sběhlý....ale pravda je tolikrát omýlaná, že by se to mělo řešik i jinak než zde.....TAKŽE SOUHLAS

Naprosto souhlasím s tím co napsal GG .navíc, pokud si tu někdo vylévá srdce nad spáchanými příkořími a není se schopen ani podepsat, tak mi to přijde spíš jak poškozování dotčeného jedince, a ten kdo je pomlouván nemá šanci se bránit. Myslím si, že u takto velkých firem se vždy najde nějaký nespokojený jedinec, nicméně myslím si, že zrovna tyto firmy jsou dost pod drobnohledem , a pokud by na ně bylo hodně stížností, tak by už dávno nemohly fungovat.

Nerad tady vstupuji do diskuze, ale už prostě musím. Teraporadna se mi líbila, dobře jsem si tady pokecal, dostal spoustu rad. Snad něco i poradil, ale to v co se to tady obrátilo v posledních týdnech mi už absolutně nesedí.

Přečet sem teď rychle pár rychle zamčených témat (tušíte určitě o kreré jde) a nevím proč by tu takové neměly být. Opravdu se tu vyhranil nějaký styl co se může a co nemůže probírat o čemž rozhoduje pár vybraných jedinců.
Byl jsem ochoten to tolerovat. Můj web to není, tak jsem držel hubu a krok a říkal jsem si nějak se to vyvine.

Ale ono se to vyvinulo úplně špatně. Cituji Arutha:

:-) Ten smajlík je tu na začátku schválně:-) Já to vidím tak, že pokud je tohle věřejná poradna, kam chodí poměrně dost lidí, je mojí povinností coby moderátora nevhodné příspěvky upravovat, zamykat, mazat atd. A to proto, aby "byl s výsledkem spokojen" (sorry, fakt nevím jak líp to napsat) co nejvyšší počet uživatelů (a pochopitelně aby nebyla porušena pravidla). To je IMHO demokracie - většinová spokojenost atd. Pokud si demokracii představuješ jako "já si můžu dělat a psát co chci" (nevím, nesoudím), tak to by bohužel byla anarchie. Demokracie je "já si můžu dělat a psát co chci v rámci určitých pravidel". A ta jsou na TP jasně definovaná a nováčkům dokola omílaná;-). Úplně stejně to funguje i v reálném životě - nebo ne? Já si teda můžu dělat co chci jenom v rámci pravidel...

Sorry, ale pokud tu dělají takovýhle lidé moderátory, tak já už sem chodit nechci.

Já to vidím tak, že pokud je tohle věřejná poradna, kam chodí poměrně dost lidí, je mojí povinností coby moderátora nevhodné příspěvky upravovat, zamykat, mazat atd. A to proto, aby "byl s výsledkem spokojen" (sorry, fakt nevím jak líp to napsat) co nejvyšší počet uživatelů (a pochopitelně aby nebyla porušena pravidla). To je IMHO demokracie - většinová spokojenost atd.

Supr, takže takovýto produkt konzumní masírky tu dělá moderátora. Tak sorry a fuj já nechci, nejsem tupec, kterej chce číst jen filtrovaný informace. Mám hlavu a v ní mozek a sám si umím vybrat co je dobře a co špatně.

Nejsem přítel definitivních řešení, tak to tu ještě chvilku budu sledovat a uvidim, v každém případě přestávám přispívat, fakt se mi to tu už nelíbí.

Milý wufengu,

patrně jsem se špatně vyjádřil, nevím fakt jak líp to napsat. Jde o to, že mrakec lidí taky nadává na xy a pak taky někteří na xx a zbytek na yz...když se to vezme kolem a kolem, tak si vybrat musíš. A pokud se většině lidem nelíbí číst pořád dokola urážky a hádky mezi importérem a "poškozeným jedincem" (koneckonců se to nelíbí, dle tohoto vlákna soudě, asi ani "hlavě TP"), tak to zamykat a mazat budu. Ne proto abych cenzuroval, ne proto abych ti diktoval co je a co není správné, ale proto, že je to off-topic a lidi právě odcházejí, protože se tu furt někdo hádá.
Na jednu stranu křičíte, že chcete moderovat a mazat, že se tady objevuje stále víc blafů, a pak zase, že vlastně nic z toho nechcete a že je to cenzura a komunismus a vymývání mozků??? Možná byste si měli sednout, zamyslet se, a pak to jasně a srozumitelně napsat. Co vlastně chcete.

Jinak ti děkuji za hezkých pár přívlastků, klidně přidej další. Máš hlavu a v ní mozek, tak ti to půjde dobře. Z toho cos psal, mám pocit, že to víš stejně všechno líp než já a možná i všichni ostatní. Nic ve zlém, už mě lidi častovali hůř a neumřel jsem...aspoň se ale předtím, než vymyslíš další, zkus vžít do mojí situace. Třeba dohlédneš dál než na špičku vlastního nosu.

A samozřejmě pokud mě přesvědčíš, že tuhle práci dělám opravdu špatně, s klidem ji dělat přestanu. Rytí ale nepovažuju za argumenty.

pro Arutha:

Nevím jak jsi starý, ale já vyrost ještě za komančů a doby kdy nám někdo "moderoval" co číst a co ne si ještě dobře pamatuji. Bohužel v dnešní době se nám něco podobného opět vrací. Stačí si porovnat dnešní média a vrátit se doby po revoluci a následujících let. Psalo se mnohem svobodněji. Ikdyž se nic takového veřejně moc netvrdí, tak v dnešní době si spousta lidí vytvořila určitou formu sebecenzury. Jsou prostě témata, která už se nějak zaběhla a psát o nich jinak se nenosí. Obzvlášť to platí o novinářích. Samozřejmě ne o všech ale většina mainstreamu je sebecenzurní až hrůza. Makám v médiích už hodně let, takže to znám i z druhé strany, ne jen z výstupů. Takže k té sebecenzuře přidat ještě další od někoho jiného, kdo si osobuje právo co ostatní mají číst a co ne to už je moc.

Že někoho nebaví číst o problémech importéra a poškozených zákazníků může být pravda, ale když mě to nebaví, tak tam nelezu, ale proč to mazat. Mě to nevadí, alespoň vím na koho si dát pozor. Mě taky nebaví spousta témat tady na poradně, ale taky do nich nelezu. Jsem snad svéprávnej, tak si vyberu ne?

To co se ti zdá jako přívlastky, tak to bylo zhodnocení tvého postoje. Zřejmě si ani sám neuvědomuješ, jak ti všudypřítomná agitka mainstreamu zmasírovala myšlení.

A to proto, aby "byl s výsledkem spokojen" (sorry, fakt nevím jak líp to napsat) co nejvyšší počet uživatelů (a pochopitelně aby nebyla porušena pravidla). To je IMHO demokracie - většinová spokojenost atd.

Takhle fungujou komerční mainstreamová média. Oslovit co nejvíc průměru a pak psát tak, aby se nikdo moc nenasr.... Proč ale takhle omezovat volnou diskuzi to nechápu.

Pokud jsi mladší generace a máš takovýhle názory, tak to tedy vidím že pro mě tu bude hůř a hůř. Já nejsem žádnej rebel, ale chci si dělat věci podle svýho a ne to co dělá většina. Předpokládám, že to myslíš dobře ale někdy je lepší věcem nechat volný průběh a ne je krouhat hned na začátku.

Ale znovu opakuju, není to můj web, dělejte si to tu jak vám to vyhovuje, já mizím někam kde je volněji.

JJ přesně tak....souhlas se vším....svět se nám chtěl a hlavně lidi dostat kupředu a přitom se držíme toho co většina kdysi nenáviděla...Názor většiny je in....Informace o kupujících a řešení problémů s nimi je tabu a nejlépe to rychle utnout aby se nám náhodou lidi nerozjeli...Pravdu díte WUFENGU!!!! Ono se z poradny už prostě stalo médium o určité názorové skupině a zkoušet tu prosadit nebo alespoň naznačit jiný postoj je jak dráždit hada bosou nohou nebo ještě lépe házet hrách na zeď.

Ze za sebe styďte jak chcete....já ho používám a vůbec mě nezajímá Váš názor na věc, když je formulován opět takto hloupě a nesmyslně. Jestli jste zoufalý a potřebujete zas atakovat a provokovat, tak si zajděte do hospody, tam to funguje docela dobře, ale to byste zase musel nést následky a to asi není to pravý co??? Jinak se na nic neptám....nepotřebuju rady nikoho tady, vše co potřebuju spolehlivě najdu jinde....Poradna mi slouží jen k pobavení, občas přečtu nějaké vlákno a pro sebe se směju co je to tu za .....Takže pro Meldu....pokud chcete urážet atd. zkuste to live a ne schován za Nickem - viz. mé včerejší vlákno o podobném jednání lidí zde.

Takže pro Meldu....pokud chcete urážet atd. zkuste to live a ne schován za Nickem - viz. mé včerejší vlákno o podobném jednání lidí zde.

Luboš Melen
Tojice 19,Plzen jih
335 01
Tel:604 187 724
lubosmelen@seznam.cz
teramelda@seznam.cz

PS:kdyby jsi používal tu kouli co nosí lidi na krku,tak při klikmutí na můj nik se dostaneš na moje stránky.Tam najdeš i obrázek mého domu.Já jen jakej jsem anonimní hajz:-)

Dobrý den, předem píšu, že nechci provokovat, napadat, zasměšňovat a Bůh ví co ještě, ale ptám se jen pro ukojení vlastní zvědavosti.
TP se před nějakým časem stala pro mě velmi oblíbeným místem, kam jsem chodil pročítat vlákna, srovnávat svoje postřehy , získávat nové nápady , třeba i poradit.
Nedavno se zde začal objevovat nějaký fenomén jak zde píšete " zesměšňování, ponižování..." .
Já si dovolím nesouhlasit a mody docela chápu.
Když se zde objevuje pořád dokola téma: krajta královská nežere, nebo odmítá potravu, téma pomoc, můj had nechce myši - ejhle, zase regina a pořád se opakuje jen "špatné podmínky chovu...."
Nebo, jakého hada byste doporučili, když si tazatel vybere hada a zjistí podmínky ve kterých by měl být chovanec držen, napíše: ne to ne, nějakýho jinýho, jednou je to viridiska, pak zjistí že to je náročnější had pro něho a téma uzavže větou, asi půjdu do něčeho jednoduššího, koupím si curtusku ( to je jak říkáte vážně k tomu pos...).
Ale k dotazu.
Píšete, že sem chodíte jen pro své vlastní pobavení, ať nad dotazem, nebo odpovědí, že si sám dokážete najít informace spolehlivě jinde.
Proč jste tedy zakládal vlákna o Testudo? Vždyť se dají o této firmě informace najít třeba s použitím www.google.com . Byl bych vážně rád, pokud byste byl tak laskav a na toto mi odpověděl.

Co se týče moderování zde na TP, k tomu bych měl jednu věc.
Je pravdou, že modi uzamykají vlákna , nebo je promažou, ale něco podobného funguje všude jinde, například i na novinky.cz.

Nemyslím si že zde by fungovala nějaká cenzura co se pustí a co nikoli, ale modi se jen snaží korigovat počet stejných dotazů na jedno téma a zároveň slušnost a úroveň odpovědí.
Velmi nerad bych zde brzy viděl, jak se zde povolí uzda tolik, že kde kdo si bude odpovídat na co chce, že vlákna budou sloužit spíš jako chat , který bude zanesený vulgaritou a hnojem, který bude pod úrovní soudného a slušného člověka.
Myslím si, že je každého věc, zda navštěvuje TP, je to zcela dobrovolné, nikdo k tomu nikoho nenutí, nikdo nikomu nepřikazuje aby TP navštěvoval, nebo vkládal dotaz, nebo odpovídal.
Chci tím říci, že pokud jsou zde lidé, kterým je TP proti jejich myšlení a přesvědčení, nemusí sem chodit, žádný postih nehrozí a možná je to lepší, než jen vykřikovat " já sem chodit už nebudu ", OK nechoďte, já osobně bych s tím uměl celkem dobře žít.

PRO MODY: vím že to je složitá věc, ale bylo by dobré ke zvýšení úrovně zde na TP zavést povinné údaje do reg. formuláře, který by se nemusel pokud by s tím uživatel nesouhlasil zobrazovat, ale mohl by sloužit pro ověření adres a být uložen, pro případ , že by se někdo dopouštěl TČ.
Dál, příspěvek a odpověď by mohl pouze reg. uživatel.
Vím, že mi napíšete, že se tím připravíme o zkušenosti JaBula, ale to se asi nedá nic jiného dělat - Bohužel.

Nikoho nenapadám ani se nikoho nezastávám, znám osobně jen pár lidí tady z TP, ale nemyslím si, že zrovna Melda je ten člověk, který by měl být zde napadán ani označován za zloděje ( to už tady taky bylo ).
Připomenu jen , že Meldu osobně neznám a prohlašuji, že žádný kontakt mezi mnou a Meldou nikdy nebyl, ani SP, ani mailem, ani telefonem.

A aby mě nikdo nemohl nařknout že se schovávám za nějakým nickem, přikládám adresu.

Pavel Brož
Údolí 121, 374 01 Nové Hrady v jižních čechách
Tel.: 776848710
e-mail: broz.pavel@email.cz

Vážení, mám takový dojem, že jste nic nepochopili. Když se tu před pár týdny objevil zmrd*), který spamoval co 5 minut poradnu invektivy na adresu goniatita, byly všichni v ajfru, že je nutné přitvrdit a častěji mazat. Totéž se dělo před nedávnem v tématu o vláknech "Pochlubte se". Přiznám se, že nějak nevím, co vlastně chceme. Moderovat a udržovat určitou kvalitativní úroveň poradny (po které všichni tak voláte) nebo žumpu, kde bude každej looser prezentovat svoje dementní výplody? Dejte mi prosím vědět...
A co se týká té tolik proklamované demokracie, kterou se sice všichni zaklínají, ale málokdo chápe její pravý význam, tak k té mohu sdělit asi tolik. Tento web je svobodný a demokratický do té doby, než někdo veřejně začne poškozovat svobody a práva jiného. Jak tu kdosi správně podotkl, máme mozky a měli bychom si umět vybrat z přehršle informací ty správné, ty zanalyzovat a udělat si nějaký závěr. Na druhou stranu je ale potřeba si uvědomit, že také existuje nějaká legislativa, která poměrně dost věcí vymezuje a není až tak nemožné se některými příspěvky dotknout hranice zákona. Já jsem za tento web odpovědný, pár dalších kamarádů k týmu p.net také. Nikdo z nás nechce mít opletačky se zákonem (víme všichni, jak v této zemi spravedlnost funguje), nikdo z nás nechce se dostavovat do "kachlíkárny" k podávání vysvětlení. Navíc, ať se nám to líbí nebo ne, potřebujeme peníze na provoz projektu p.net. Rozhodně není v mém zájmu odrazovat potencionální inzerenty tím, že poradna bude vulgární. Pokud to vnímáte někdo jinak, já budu ten poslední, kdo vám bude bránit v založení fóra, kde můžete nadávat na co chcete a komu chcete. Možnosti tu jsou.
Já se za komančů narodil a prožil zhruba polovinu dosavadního života. Věřte mi, že se mi diktátorské praktiky příčí tak, že bych možná i vraždil (viz Vyšší princip). Ale snažím se neplést si demokracii s anarchií. A jen tak naokraj, právě čtu toto.

Jiří Janda

*)zmrd zde uvedený, není nadávka (aby mi to nebylo vyčítáno), ale definice.

Dobrý večer.
A je to tu znovu. Ano, poradna se ocitla v jakési černé díře, ze které se nemůže vyprostit. Není to týden, ba ani měsíc. Myslím, že to zpozorovali všichni, kteří poradnu navštěvují intenzivně již nějaký čas. Zřejmě ji nepoznáme již nikdy tak, jak jsme ji začali poznávat v jejím zrodu a jak jsme si ji (někteří) zamilovali. Někteří jsou z toho zkroušení, jiní méně. Jak ale pokračovat? Kdo má recept? Pár lidí se snažilo a stále snaží tu zanechat alespoň zlomek slušné diskuse, avšak není člověk ten, zavděčil by se lidem všem. Někteří volají po benevolenci, jiní zas po větším důrazu. Kudy tedy? Jedinou možností bylo, je a bude, nechat moderaci moderátorům. Nebo snad vyvoleným? Ano i tak jsme nazýváni a občas se příliš nedivím (i když tam jsou zřejmě řazeni i nemoderátoři smýšlející podobně). Dost často tu čtu o demokracii, nesvobodě, či snad slova, jež mi přivádí blivno do úst, komunismu. Demokracie opravdu není anarchie, jak už zde padlo. Svoboda člověka opravdu končí tam, kde naráží na svobodu jiných lidí. Vše tedy má své mantinely a vše je hlídáno. Navíc toto forum není stát, nýbrž soukromý subjekt. Třeba zrovna tak, jako je Vaše firma (firma ve které pracujete, nebo ta, která Vám patří). Jak tam vládne demokracie? Zaměstnanec se snaží si vydělat peníz. Zaměstnavatel se snaží přežít na trhu. Od toho jsou manažeři, aby řešili problém přežití. Stejně tak tady pár lidí, kterým by manažerský plat nebyl lhostejný (mluvím pouze za sebe, aby nedosšlo k mýlkám), avšak zadarmo se snaží tu z toho, promiňte mi to krásné české slovo, hovna uplácat zlato. Nedaří se to úplně skvěle. Možná někdo namítne, že se to nedaří vůbec. Ano, možná mu dám za pravdu. A nebude to tím, že tu funguje větší demokracie, než třeba v té Vaší firmě? Na tuhle otázku bych rád dostal odpověď. Učiníme závěr? Néé.. Každý ať si ho učiní sám. Sám za sebe tedy závěr činím. Můj vlastní práh mě zajímá a ten si chci čistit, byť i od svých špinavých bot. Váš závěr nechám na Vás.
Dobrou noc.

A pokud se tu má něco zlepšit a přitom se udržet nějaká kultura, tak především příspěvky typu Melda jako zde by měly být mazány. Jsou to příspěvky zcela mimo diskuzi, která se ve vlákně vede. Příspěvky atakující a podněcující hádky. Proto se tato poradna sama sráží tam kde je. Diskuze má probíhat jako dosud probýhala zde nebo v mém vláknu o Testudo2 a jiných problémech. Bohužel v tomto i mém vlákně se nakonec objevili uživatelé, kteří začnou plkat úplné nesmysly, nereagují na daný problém ve vláknu, ale pouze urazí a provokujou některého ze zúčastněných.
Ono napsat něco delšího a smysluplnějšího i když pro jiného s jiným názorem hloupého je vždy složitější než napsat dva provokativní řádku potom, co si diskuzi "projedu" a nejsem schopen napsat něco čím bych též přispěl. Takových skokanů do diskuzí je tu hromada - borců o 2 - 3 nesmyslných řádcích, kteří nemají ani tak svůj názor, jako spíš jdou za většinou, která "jejich názor" reprezentuje. Tohle dělá z poradny hádací portál a bude to tak dokola a pořád, dokud se to nezačne řešit.....ale co okřikovat kamaráda, když je lepší ztrapňovat nováčky a začátečníky co??

Beastmaster-nehnevajte sa na mna,ale aj Vy pre na mna pôsobite ako vyborny provokater.Tie niektore Vaše uvahy na Poradnu si myslim vôbec nepatria...Moderatori si plnia svoju pracu dobre,aby sa to tu očistilo a zachovala sa odborna stranka,je potrebne raznu ruku.Plni svoj učel,je tu skoro všetko-hlavne zaklady pre každe zviera.Chce to len sa preluskat jednotlivymi temami a poriadne hladat.Na odbornejšie otazky a zdravotnu problematiku napr. ochotne poradi hocikto aj z tych podla Vas vyvolenych.Mam pocit,že par jedincom začala Poradna v poslednej dobe vadit.Ćo sa tyka vymahania pohladavok,skusenosti s inymi obchodnikmi,dobre alebo zle sa daju riešit napr. cez inzerciu a potom postupovat spoločne.Osočovat Meldu,to mi pride zakerne,...a nepochopitelne .Vlado

No jak se říká: Souhlasit nebo dostaneš ránu....přeberte si to jak chcete...vše je jen ukázkou soudržnosti pár jedinců ovládající a příspívající na tuto poradnu....Co Vám přijde zákeřné? Jaké osočování? Ten kdo atakoval a hloupě přispěl jsem nebyl já, ale Melda a abych pravdu řekl, této komunistické poradny mám plné zuby a nejsem sám. Poštou mi přišlo dost gratulací k mému názoru typu: konenčně to někdo řekl, je to pravda, držím palce atd. - Jenom škoda, že to dotyční uživatelé nejsou schopni napsat zde veřejně a za své názory nechají bojovat jedince. To jenom, že nejsem sám a z vaší poradny se brzy stane nenáviděný blábol o pár "výjimečných" lidech ;)

Psal jsem to asi už víckrát, pořád se oháníte svobodou a demokracií, ale přitom chcete omezovat práva soukromého subjektu, ano, teraporadna není státní podnik, je soukromá a její provozovatel má právo zde za pomoci moderátorů usměrňovat kvalitu a kulturu. Je to zcela jednoduché, stejně jako si můžete vybrat kam půjdete do hospody, nakoupit nebo si zvolit zubaře (víceméně), tak si můžete vybrat ze spousty diskuzních fór, to je Vaše právo. Komu se tu nelíbí nebo ho to tu nebaví, ať si jde jinam, nikdo ho tu násilím nedrží, pokud se nehodlá chovat podle našich pravidel (ano našich - my moderátoři jsme prodloužená ruka provozovatele TP), tak ho vyponklonkujeme (BAN). Stejně jako, když bude někdo otravovat v hospodě ostatní hosty, tak ho vyhodí a hodně si rozmyslí jestli ho tam někdy ještě pustí. To je právo soukromníka, může si vybrat, koho ve své provozovně chce a koho ne. Takže si svoje kecy o komančství a cenzuře strčte do místa, kam nechodí slunce (lékař občas ano), nechte si je pro státní instituce, kde vše patří všem (nebo tak nějak to bylo), vraťte se na zem a neotravujte život většině hostů (spokojených) na této doméně. Každý si může založit to své opravdu nejlepší fórum, kde si každý může dělat a psát, co chce a každý se v té žumpě může koupat. Howgh.

P.S.: Demokracie není anarchie a ve skutečné demokracii (která bohužel nefunguje zcela 100% nikde na světě, ale je to zatím to nejlepší, co svět vymyslel) práva jedněch končí tam, kde začínají práva druhých.

P.P.S.: Kdo mě bude opravdu dále nasírat (jsem si vědom toho sprostého slova, ale sem je nejpřesnější), ten půjde a rychle. Nemluvím o těch, kteří mají jiný názor než většina nebo dokonce než já, na to má každý nárok, ale nikdo se tady nebude pořád nesmyslně navážet do fungování něčeho, co mu nepatří a ani do slušných lidí (což buhuřel pro tyto rozhoduji já a mí milí kolegové v moderaci).

P.P.P.S.: Věnujte se tedy zase tomu, čemu má sloužit teraporadna a to teraristice a herpetologii. Přimhouřím oko i nad pokecem a občasným OT (koření diskuze). Ale demenci budu potírat stále.

S pozdravem Všem slušným lidem, už celkem dost nasraný Krokodýl

Dlouho jsem přemýšlel, jestli k tomuto nějak reagovat. To i proto, že jsem spíše občasný přispěvovatel. Nicméně si myslím, že jak došlo do extrému vlákno s Goniatitem, tak se do stejného extrému dostává i tohle. Padají tady slova jako demokracie, svoboda apod., vzájemně se tady všichni poučujete/me o tom, co které slovo znamená. Nechci nikomu křivdit, ale v tomto případě je to stejné tlachání jako vlákno o importérech.

Prosím uvědomme si všichni, že TP je sice GG, jak uvedl v prvním příspěvku (za což jsem mu i já velmi vděčen), ale koneckonců je to jen web s diskuzí. Sám o sobě nemá žádnou hodnotu. Bohatství TP je v lidech. V těch lidech, kteří sem přicházejí, přispívají nebo jen nabírají rady, aby se ti jejich svěřenci měli zase o něco lépe. Nelze srovnat všechny lidi do stejné škatule, ale jde stanovit pravidla, která se musejí dodržovat. Mám k tomu jen dvě připomínky, které bych rád aby zejména admini vnímnuli.

1. Každý člověk může něco přinést.
2. Pravidla jsou svatá, kdo je nedodržuje je vyloučen.

Vím, že nejde napsat všestranná pravidla, ale podle mě situace s Goniatitem volá po doplnění. Následně platí připomínka č. 2. Doporučuji se na tuto věc podívat věcně, samotná zkušenost s importérem není nic, co by se zde nemělo zveřejňovat. Pokud to neporušuje zákon, není vulgární a je to soustředěno v jednom vlákně. A toto jsou úkoly pro adminy.
Z pohledu uživatelů je situace stejná jako v každé organizaci nebo kroužku, pokud se chci účastnit, musím dodržovat daná pravidla, pokud se mi pravidla nelíbí, neúčastním se.

m.

Meldo, Krokouši, ba dokonce i Beastmastere a nakonec všichni ostatní.
Doporučuji, lavor s teplou vodou, smočit fajfky, potáhnout z čibuka a zjistíte, že celá demokracie, anarchie, komunismus a vše kolem Vám budou záhy ………no, však Vy víte kde.
Na jediného Pošuka to neplatí, ten to tam má přád :-D

Tak jsem myslel, že si po ránu zchladím kocovinu po včerejší návštěvě restaurace U Švejka a ejhle, stěží přemáhám dávící reflex :-). Chtě nechtě jsem musel pročíst locked vlákna a vrátit se nakonec o5 k tomuto, abych pod vlivem zmetabolizovaného alkoholu napsal svou připomínku. My, co jsme nejerektivnější část života strávili pod rudou hvězdou, jsme obzvlášť citliví na jakoukoli cenzuru, která je tu někdy skutečně až drakonická (smazání zprávičky o uštknutí chovatele z Přerova apod.). Na druhou stranu je pravda, že 99 % zamčených vláken si to zasloužilo a před prací modů smekám. Nepřijdu asi s ničím převratným, když napíšu, že by možná nebylo od věci, odklonit příspěvky např. zhrzených zákazníků do jednoho vlákna třeba s názvem žumpárna - pokec, kde by si bulváru chtiví čtenáři přišli na své. Samozřejmě pod dohledem a okamžitým mazáním vulgarit. V tak často zde zmiňované demokracii (do kelu s ní mezi námi) bychom měli mít možnost volby. Když to číst nechci, tak tam nelezu, ne ? Neznám žádného goniatita, ale díky jeho způsobu komunikace a "obchodním podmínkám", jsem si udělal pro sebe obrázek. Měl jsem svobodnou volbu, číst jsem to nemusel, ale MOHL !
GG: Tomu Orwellovi nemůžeš rozumět...:-D (narážka na Klausův výrok Topolánkovi)

smazání zprávičky o uštknutí chovatele z Přerova

Jediná chyba, kterou uznávám a z větší části beru na sebe, i když teda ve vlákně odkaz zůstal a nikdo ho nemazal, nicméně, kdyby měla jedna chyba vynahradit 100 správných rozhodnutí... Co se týká zpráviček, tak někdy opravdu nevím jestli má smysl sem dávat odkazy na senzacechtivé zprávy z Hromů a Plesků, reportáže tv hovna aj., ale budiž, čtěte si to, koukejte na to... Mě blbě nebude.

Zcela jistě mě zpráva o ukousnutých prstech medvědicí nenadchne, a proto ji nebudu číst. Zmíněné uštknutí však patří do jiné kategorie zpráv, které by tu naopak být měly. Stejně jako řízená diskuze, která mohla otevřít oči některým chytrákům či moralistům. Uvedl jsem to jen jako příklad a plně souhlasím s tím, že dalších 99 oprávněných zásahů jednu chybičku samozřejmě smázne :-).

Kocoure,
já si myslím že toto téma je dost důležité pro další chod TP.
Buď se tady všichni budou prokousávat vlákny typu goniatit - Pavela je podvodník ( ať je nebo není, to je vedlejší a pro TP si myslím zcela bezpředmětné ) nebo se tady budeme scházet a rádi se sem vracet, protože tady najdeme pokaždé něco, co nám všem přinese užitek .
PB

zdar:-D ad.Beastmaster-no chvíli mi trvalo než jsem se prokousal,ale Poštou mi přišlo dost gratulací k mému názoru typu: konenčně to někdo řekl, je to pravda, držím palce atd. - Jenom škoda, že to dotyční uživatelé nejsou schopni napsat zde veřejně a za své názory nechají bojovat jedince. o.k já to beru,takže za West day1-Pošuk-http://www.youtube.com/watch?v=DglIxYMeAVw&feature =related :puff::puff:

Nevím proč by se to tady mělo zamikat. Je to konečně volná diskuze o tom, jak to na poradně chodí a co se komu líbí nebo nelíbí. Osobně mne Goniatit také nějak extra nezajímá, ale není to jen o něm. Je to obecně o problému s někým nebo s něčím. Lidé by měli mít možnost si o podobných problémech někde pohovořit a podiskutovat a nemá cenu jim v tom bránit. Přece jako podvedený nebo nespokojený zákazník s importovanými zvířaty nebudu řešit tenhle problém např. na PC poradně nebo fóru, prostě to pořeším na teraporadně nebo iFauně, to je fuk. Pokud jde o nadávky, kterých jsem se taky již dopustil, tak to je jiná, ale jdou snadno z příspěvku odstranit nebo článek smazat celý - není důvod k zastavení celé diskuze a vykázání lidí, které problém zajímá někam jinam nebo se jim posmívat a urážet je. Popravdě...koho např. zajímá co poslouchá ten a ten za hudbu nebo jaká se mu líbí kniha, nebo jak papá jeho had atd. Také to nezajímá většinu a i tak vlákna jsou a běží....Ale jak tu bylo mnohokrát řečeno: Když mě to nezajímá, zak co tam lezu, proč tam vstupuju blbejma řečma a ironickejma poznámka, proč provokuju. Tak to nečtu a je hotovo ne, každý má svobodu volby.

To je jednoduchý, pokud se cítím podveden, dám podnět k prošetření na policii a nemusít tady nadávat, že jsem naletěl někomu, kdo si vzal peníze předem za zvířata, který jsem nedostal.
Já osobně bych nikdy nedal peníze dopředu, zálohu ano, ale nikdy ne víc než 50%.
Peníze jsou moje, zvířata jsou importéra..
Co se týče vláken o podvedených lidech, na to se koukám trochu s odstupem. Netvrdím, že se to nestalo, ani že to je lež, ale jak jsem psal, pokud to tak je, ohlásit na policii, občanské judo, černé ovce, variant je více a taková firma má hned reklamu u široké veřejnosti a pokud se toto opakuje, velmi brzy přijde do podvědomí i začínajících.
Nevidím jediný důvad , proč toto řešit tady, stejně se tady nenajde nikdo, kdo mu ztrátu uhradí, nikdo neporadí jinak než jít na PČR a řešit to jinak než přes TP.
Chápu, že je občas nezbytné importovat zvířata, ale ruku na srdce, kdo ze začínajících by si měl koupit zvířata z importu, když kolikrát nemají šajn o základních věcech jako jsou podmínky chovu u jednoduše chovaných zvířat?
Asi jen ten, koho oslovuje " příznivá cena " , tak si zvířa koupí, následně dohledává info o podmínkách pro chov daného druhu , namotá si importy mezi ostatní zvířata bez karantény , ta onemocní a pak?
Vlákno - brouček na hadovi, co dělat?
Další - had slintá, poraďte...
Další : rýma, jak léčit?
Další: uhyn toho a toho - proč?
Nedivím se modům v jejich jednání při zamykání.
Představte si, že máte vlastní web na svých stránkách, které jste si pracně vytvořil, je to váš web, strávil jste na tom mnoho času a chtěl jste, aby to přinášelo užitek oněm začínajícím a doslova se Vám tam chodí spamovat a dokola se Vám objevují dotazy na tato téma jako zde.
Navíc, byste na vše měl sám odpovědět, pokud možno hned, jak je zde zvykem, pokud ne, hned si čtete že jste neodpověděl, že to je špatný a za jeden den se vám tam na jeden dotaz naspameje 300 lidí, kteří tam řeší, co jsou vlastně importéři zač.
Buď si tedy rozmyslete, zda zvíře z importu chcete a myslíte si, že víte o nemocech, které si můžete snadno zavléci, zda znáte problematiku karantény, léčiv, zda víte, že můžete zavolat veterináři, který takovou problematiku zná i z praxe, nebo jednoduše si sežeňte zvíře z odchovu.
Je to sice dražší varianta, ale jak všichni vědí, někdy je lepší si připlatit a vyhnout se problémům, než se do nich za pár korun dostat.

Pak se lze a poměrně snadno vyhnout takovým vláknům, jako je tvrzení, že jsem byl podveden, okraden a nevím co ještě.
Co se týče vláken koníčky, hudba apod.
Ano, tato vlákna jsou mimo teraristiku, ale nikoho nenapadají, neurážejí..
Přeci je rozdíl, když někdo napíše : líbí se mi dechovka, než když v jiném vlákně napíše : on mě okradl.
PB

zdar:-D ad.beastmaster člověk se chyb dopuští a tebe už potkala
Popravdě...koho např. zajímá co poslouchá ten a ten za hudbu nebo jaká se mu líbí kniha, asi zajímá:-D,protože tuto je tu cca 14dní a shlédlo to 1726lidí;-),ale to jsi si ani nestihl všimnout,protože jen hledáš chyby.jinak "u mě dobrý" můžeš se připojit do témat...opravdu porozně jsem koukal a nikde jsem Tvoji radu neviděl,pokud ano oprav mi.No nic jedem dál:-D

Jelikož pomalu žádný rady až na nějaký prkotiny (a to nejsou ani žádosti o radu, spíš názory) nepotřebuju, tak je ani nemám potřebu dávat;-)...A mimochodem, pokud se pozorně koukalo, jak se píše, tak jsem taky napsal, že sem moc nechodím, protože si vše co potřebuju seženu jinde a bez chytrej připomínek;-):-D...
Toto jste napsal, teď se v tom neorientuju.
Nejdřív napíšete viz citát, pak položíte dotaz založením vlákna Testudo.. a po uzamčení se rozčilujete, že jste nedostal žádnou radu, kterou jak sám píšete ani nepotřebujete, jelikož si info seženete jinak a jinde.
Tak o čem?

například otázka :"Chtěl bych se zeptat zda mi postačí pro korálovku kalifornskou terárium 80x50x50cm a jaké byste mi doporučili osvětlení - je nutná zářivka s UVA nebo B, nebo stačí jen nějaká výhřevná žárovka jako SUN GLO a pod. Děkuji." Ale to si jistě nešlo zjistit jinde a otázka to asi taky nebyla?? Já už tady asi ničemu nerozumím :-D

JJ odpověď na mou odpověď....tzn. párkrát jsem se zeptal...asi 3-4x - už nevím, nepočítám...možná někdo najdete další;-)...Jinak sem chodím spíše sledovat obecně to, jaké jsou problémy v teraristice atd., krom toho zatím nějaké extra rady nepotřebuji a nevím co je na tom divného. Jak všechny osočujete aby si to našli jinde, tak já hledám - knihy, internet atd., všude je toho hafec, tak proč se divíte, když někdo dělá to, co doporučujete většině:-)

Trocha humoru:
Asi bude potřeba založit téma o Beastmasterovi a jeho zoofilních sklonech. Téma se bude jmenovat: Kamarád Beastmaster souloží s krajtou, může to krajtě nějak ublížit? (upozorňuji, že je to opět smyšlený příklad, aby mě někdo nechytil za slovo). Pokud by měl za partnery ještěry a hady tak to sem patří ne? Na oko to vypadá, že mu jde o toho hada. Pochopili jsme konečně co je to téma postavené na reálných základech a co blud, který někoho poškozuje a má s tímto serverem společné jedině to, že se týká zvířat? Někdo se nepoučí, pokud se to netýká jeho.

Ha ha ha...no ty vo.e, to byl fór....Hele a jakou školu že jste to vychodil, když máte potřebu dělat tyhle fórky na netu?? JJ....přečtěte si co jsem napsal....až na pár prkotin a to je, že párkrát ano...takže celkem asi 3 dotazy a pak názor na Testudo2...chápete? Nebo potřebujete napsat něco více srozumitelně abyste nemusely zase vybírat slovíčka z textů:-D....tady je prdel jak blázinci:-D. A pokud jde o Vás Goniatit, tak příspěvek vůbec nechápu, nechápu co má zoofilie společného s touto debatou atd...raději si najděte na tyhle úchylný blbosti jinej portál. No a navíc pokud se nemýlím, tak zrovna Vy byste měl řešit něco jinýho ne, nebo Vás Vaši okradení zákaznící nezajímají??? Humor přenechtě někomu s úrovní, někomu kdo nebude někoho osočovat ze zoofilie....Nevím, kdo z nás dvou je větší lump:-D...být Vámi, tak raději zalezu do ulity a nevystrčím hlavu aby mě někdo nesek přes růžky, protože to co děláte Vy už hraničí se slušností a se zákony ČR a to nemluvím za sebe, ale za všechny, kteří s Vámi měli co dočinění a podělili se s tím naštěstí zde. Aspoň má pak slušný člověk a chovatel šanci se Vám a podobným vyhnout;-)

Nepochopil, to mě mrzí. Přitom to bylo vypsáno tak polopatě. Psal jste, že téma Goniatit je pro Vás ok jen proto, že se týká teraristiky, i když jsou to nepravdivé a skreslené informace jednoho člověka, v tom případě by pro vás asi bylo ok i téma mnou zmíněné o vaší případné orientaci. Stále nechápete? Uff. Nebylo to míněno urážlivě, bylo uvedeno, že to není pravda. Doporučuji více číst a méně podléhat emocím. Prostě jste to nepochopil, tak ok. Ty Vaše poslední věty mě spíše pobavily, jste asi pilným čtenářem Blesku a Aha a sledujete denně Televizní noviny na Nově. Jistě jsou to všechno pro Vás věrohodné informace. V tom případě by jste také musel věřit tématu založeném o Vás, nebo komukoliv jiném v dikci kterou jsem zmínil. Stále nedocvaklo? Počítám, že těch, kteří to nepochopily, zase tak moc nebude. Jen polopatě, nikdo Vás nenazval zoofilem, radši si to přečtěte ještě jednou, nebo spíše desetkrát. Hlavně pak další reakci, která to doplňuje

Tvrdé to je, ale nic měkčího, názorného mě nenapadlo. Někoho, koho prodej neživí označení za zloděje, či podvodníka asi moc trápit nebude.

Přitom SMYŠLENÉ téma "Kamarád Beastmaster souloží s krajtou, může to krajtě nějak ublížit?" neobsahuje žádné sprosté slova. Pro Vás by tedy měl být v pořádku. Měříte dvojím metrem u sebe a někoho jiného? Toto téma a téma, které už tady není je postaveno na stejně důvěryhodných základech a důkazech. Pro mě tedy ano.

Beastmaster - pardon, tohle je taky offtopičení a ukazování prstem, ale už mi to nedá. Křičíš jako malé dítě, že "tamhleten dává příspěvky mimo mísu" a taky "tamhleta mě slovně napadá, no je to OK?" apod. a přitom za včerejšek i dnešek ses toho samého dopustil tolikrát, že by mi jedna ruka na spočítání nestačila a na dvou bohužel neumím. Tedy doporučuji, ač to není můj styl, začít se chovat podle toho, co předhazuješ jiným. Když to tak proklamuješ, máš mou plnou důvěru, že to zvládneš na jedničku!;-)

Jinak k tématu jsem se už vyjádřil včera, koneckonců vzniklo trošku i kvůli mě. A ikdyž jsem se vyspal a přecpal sladkým na oslavě, tak se na mém názoru nic nezěmnilo...;-)

Srovnával vás tady někdo nebo si dělal blbou srandu z toho že jste zoofil....až to na Vás někdo zkusí, tak uvidíte jak budete reagovat....Co takhle na oplátku toto: Pane Goniatit a co tenhle fórek - založíme vlákno lumpíci v ČR aneb, od koho raději nic nekupovat, pokud nechcete přijít o kapesné:-D....Myslím, že Vám také není hej, ale když někomu říkáte, že je zoofil....

Tak jak? Vyblbnuto? Můžeme zamykat? Nebo si chcete ještě chvilku hrát na diskusi "blbý s hluchým"? Myslím, že se tu už nic nového nevymyslí a jsem přesvědčen, že za nějaký čas tu máme podobné vlákna znovu. Takže vlastně o nic nepřijdeme. Hm? Tak jak?

Edit: Asi špatná návaznost. Nebylo to směřováno na Standu, ale spíš na strany stále diskutující (točící se v kruhu).

Jen drobnost. Kdo je blbý a kdo hluchý. Nechci, aby to vyznělo jako potrefená husa se ozvala, reaguji logicky. Invektiva si nechám uštědřit jen v případech, kde jsou postavena na reálných základech, kde jsem udělal chybu, zachoval jsem se špatně a ten kdo mi je uštědřil je někdo koho si z nějakého důvodu vážím. Jak by jste tady nazval sebe? Moudrý děd vševěd, který vše sleduje opodál? Na rozdíl od Vás to nemyslím urážlivě. Sorry, ale já vždy reaguji věcně a k tomu, čeho se téma týká. A mám dost sebedůvěry a hrdosti, abych své názory a sám sebe obhájil. Někdo to vidí a pochopí, jiný ne. Nikdy jsem nikoho bez důvodu neurážel. Na tom rozhodně trvám.

omlouvám se za krátké znovuodemčení. Jen vložím vysvětlení, které již mám napsané a zamykám.

Ono ta husa opravdu funguje. Nicméně není to invektivum, proto to i bylo v uvozovkách. Zřejmě neznáte diskusi blbý s hluchým. Vaše škoda. Musím letět a nemám čas to vysvětlovat. Invektiva jen tak nerozdávám, nebudu se k tomu snižovat ani s Vámi. Myslím, že k Vám zrovna jsem se vždy choval spravedlivě i za cenu, že můj názor na Vás není zrovna pozitivní. Ten je ale jen můj a nepotřebuji ho vytrubovat do světa. Stejně jako Vy můžete mít názor na mě, třeba jakožto na děda vševěda. To je zas jen Vaše věc. Za své postoje právě k Vám jsem byl nejednou označen jako někdo, kdo Vás kryje apod. Takže zrovna u mě nespravedlnost k Vaší osobě nehledejte. Všímejte si uvozovek, místo paragrafů se naučte trochu číst mezi řádky a pak Vás ani to, že neznáte debaty hluchého s blbým, nemůže urazit. Pokud přeci jen, nebylo to v plánu. Doufám, že jako vysvětlení stačí a že již nebudu do té hry na diskusi blbý s hluchým zatahován také. Nic mi to totiž nedá a tak se vzdávám té možnosti. Ale už vážně musím, zvířata čekají. Pěkný večer.

Závadná jsou jen vulgární slova? Jaká informace myslíte, že naplňuje více skutkovou podstatu trestného činu Pomluva. Je Debil, nebo je Zloděj a podvodník. Doporučuji nastudovat definici trestného činu slovo od slova. Co ovlivní více negativně podnikání a vážnost ve společnosti? Druhé oslovení je pro vás v pořádku, je to jen názor někoho a kvůli němu by jste téma neodstraňoval. Když založím téma "Beastmaster krade a podvádí" (připomínám jen příklad, nikoliv skutečnost), což není problém na desítkách serverů, není tam nic vulgárního, je to můj názor, na který mnoho lidí bude reagovat: "no je to tam napsané, tak to asi bude pravda". Myslíte si snad, že takoví nebudou? Toto téma by jste vy nemazal. Nebudu se vyjadřovat konkrétně k odstraněnému příspěvku, jejich autor se svou pseudo verzí nemá šanci uspět nikde jinde než na drbárně, právně se spíše sám dostal do velkých problémů. Celou problematiku jsem myslím přesně rozepsal v tématu "návrh na zlepšenie úrovne tera poradni". Myslím, že ještě nikdo nezmínil trestně právní zodpovědnost majitele či provozovatele serveru, na kterém je opakovaně páchána trestná činnost, ač na to byl upozorněn. To je dobré zmínit pro ty, kteří mají s mazáním podobných témat problém a nazývají to panovačných chováním adminů.

Pavle, já si nemyslím, že natahování tohoto vlákna je k něčemu dobré. Opravdu ne. To, co tady mělo zaznít už zaznělo a řekl bych hned v prvním příspěvku GG.
Dál už je to jen spor některých jednotlivců s adminy. Možná se dobereme ve finále k nějakému banu, ale opravdu nevidím žádný význam v tomhle přetahování. Kdyby to někdo po prvních příspěvcích zamknul, tak by výsledný efekt byl stejný. Možná by nebylo tolik nasr.. účastníků. Toť můj názor.
m.

zdar:-D kocour já jsem v pohodě jediný co mi se.. je ten blbej sníh a že jsem už od 15.1 na berlích bez došlapu.
Pája Brož- jaký model??nechápu,jo vlastně už rozumím:-D mám rád blondýnky,rychlá auta,své "debilní"kamarády,buchtu od Ivety,řízek&bram.salát a svoje nic moc myšky:-D apod.
Melda jj platí,ale jaký lahváč???pijo se bude točit nebuj:-D taky nás přijede jak kobylek:-D

Děkuji za pochopení.:-) Já už mám nakrmeno. Stíhal jsem v přestávkách zdejšího seriálu odbíhat. Nejraději bych přiložil nějaké to polínko, aby mi to na noc neuhaslo. :-D

Njn, už je to tak akorát. Jako správný tyran a komunista zamykám;-) (na několik žádostí) (Arutha) (Arutha)