
Macroclemys temminicki a Chelydra serpentina
Dobrý den,
moje otázka je spíš na někoho kdo chová stejný druh želv a de my o to jestly mužu podle vašeho názoru chovat v jednom akváriu prozatím Macroclemys temminicki 8cm karapax a u ní Chelydra serpentina 5cm,zatím je chovám odděleně ale chci koupit nový akvárko bud 100*50*50 nebo 120*50*50 tudíž by měly dost prostoru tak přemýšlim jestly se snesou co vy na to?Má někdo náky zkušenosti?Předem dík za rady.
Vzhledem k tomu, že so dokážou k smrti porvat i jedinci ze stejného druhu kajmanek, tak mix se mi jeví jako čirý a ničim neředěný volovinismus.
Kajmanky - společný chov.
Zdravím,
.
omlouvám se za vynesení starého tématu ale tohle je přesně ta fotka kterou jsem hledal
přemýšlím o pořízení Ch. serpentina. Zajímá mě pár věcí okolo venkovního chovu. Dají se chovat venku tzv "od zámrazu do zámrazu" Březen-Duben až Říjen-Listopad? a Zbytek roku zimování ve sklepě? Zbyl mi docela velký kus jezírkové folie 1,5mm je možné ji použít (nerozdrbou to) nebo je lepší beton? Hloubka počítám max do těch 50cm, velikost plochy nevím jaká by byla ideální tak pro 3ks.
Doma už mi moc dalších teratvorů tolerováno nebude tak musím hledat venkovní varianty
jak tak přemýšlím asi by bylo nejlepší udělat to z betonu a s výpustí jako to mam u exotických kachniček, docela si umím představit že to budou ohledně masité potravy prasata
trio serpentin jsem měla v zahradním jezírku a opravdu vydrží "od zámrzu do zámrzu", když mají dostatek prostoru (a hodně vodních kytek a potopených kořenů) tak ani nejsou vzájemně agresivní. Tedy ty mé venku nebyly, v akváriu kam jsem je přesouvala přez zimu pak ano, takže jsem musela mít každou zvlášť....ony se dají zimovat vevnitř, ale naše tuzemské zimy jsou na ně docela dlouhé. Ale taky záleží jak kde, já bydlela v Jizerkách a tam je ta nezámrzná sezóna o dost kratší než někde v nížině. A taky jaký je zrovna rok, třeba letos by venku vydržely doteď. Co se týče té fólie, tak pokud se jezírko zařídí tak, aby se k ní želvy moc nedostávaly, tak ji neprodrbnou.
Co se týče té výpustě, tak ta určitě nebude na škodu. ale co se týče čištění, tak tam záleží na velikosti jezírka, jestli tam je dostatek vodních rostlin a čím se želvy krmí. Prasata to jsou, ale pokud se krmí přiměřěně velkými rybami nebo občas myšmi, které nemusí moc cupovat a které umí dobře strávit, tak to zas takový problém není, ne větší než u jiných želv. Holt pokud jim někdo dává hovězí nebo vepřové, tak pak sviní podstatně víc, no. Já jezírko vždycky vyčistila akorát na podzim po výlovu želv a uplně to stačilo, přez sezónu se čistilo samo biologicky a žádný podstatný svinec tam nevznikal.
moc děkuji za odpověď,
jsem tady 480m n. mořem. Můžu se zeptat na velikost nádrže?
tyjo litráž ani přesný rozměry nevim, jezírko jsme tehdá dělali nepravidleného tvaru tak, jak se nám šiklo do dotyčnýho prostoru zahrady, ale odhadem to mohlo být okolo 3x5m s hloubkou od 0 až něco přez 1,5m.
Pokud bude výpust v 1,5 metrech, můžu se podívat na vypouštění? Předem říkám, že budu fandit kajmankám
čeče s tim by problém nebyl, stačilo by výpusť umístit tak, aby šla ze břehu nebo z nějaký lávky vytáhnout přepadová roura. Žádnej šnorchling mezi kajmankama by se konat nemusel
Jinak já jezírko bez výpustě vypouštěla normálně čerpadlem. Sice to trvalo dýl, ale pohoda.