Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybavení terárka

Dobrý den, chtěla bych jsem si pořídit chamíka a zajímalo by mě kolik wattů má mít žárovka s UVB faktorem myslím, že se jedná o Repti Glo? A dočetla jsem se, že se má kombinovat s nějakou žárovkou jinou, prosím, jakou nebo případně mám to vůbec kombinovat? A budu na ty žárovky potřebovat dvě lampy? A musí mít chamík topný kabel či kámen nebo něco jiného a také musí mít vlhkoměr a teploměr? A snad zatím poslední dotaz jaké jsou vhodné vitamíny pro chamíka popřípadě jak je mám dávkovat? Tak moc děkuji doufám, že to nevadí, že se tolik ptám...:-)

Jestli si chcete pořídit chameleona doporučuji googlit :o) na netu je dostatečné množství informací. nebo stačí vyhledávání zde. Jinak aspoň pro začátek: topné kameny nebo kabely rozhodně ne- chameleon se vyhřívá na provozní teplotu na slunci- proto se používají klasické žárovky. UVB co nej- reptiglo 5 nebo klidně 10 26W. Do jedné lampy UVB a klasickou žárovku nenašroubujete že :i: Já používám vit. reptivite a biomin H. Jestli nechováte žádné jiné ter. zvíře přemýšlejte sama jestli je vhodné pořízení teploměru. Doporučuji zjístit si rozměry terária a jak a čím krmit. Ps: UVB neprochází sklem takže do terária tak aby se cham nespálil. Mnoho zdaru. :puff:

Tak děkuji, takže stačí jedna žárovka. Já ji umístím úplně nahoru, ale tak aby k ní chamík neměl tak blízký přístup jen na určitou vzdálenost. Já si hlavně potřebuji zjistit takhle do začátko, co potřebuje, abych to mohla oznámit mému tátovi, aby si on udělal představu o ceně. Mě je to jedno já si, když mi vše i chamíka určitě koupí, koupím o něm knížku od robimausu. Moje kamarádka používá, sice pro gekončíka, ale tvrdí že je to pro všechny, plastin, já mám vitaplastin mohu ten? Nebo jsem už četla někde i Roboran H. Nu já nevím. Doma máme želvu a té dáváme Nutri Mix pro plazy mohu třeba i ten je toho dost. A ty vatamíny, co mi doporučujete seženu v lékárně nebo kde? Protože u nás ve zverimexech (myslím na okrese) je tak maximálně roboran a nutri Mix a ještě taky plastin. Tak já nevím jsem z toho celá zblblá..:-(;-)

Stačí jedna žárovka+jedna UVB. nejlépe obojí dovnitř pod strop. Klasika líp topí a UVB je venku na prd.
Nutrimix i roboran určitě jako vitamíny stačí. Plastin nebo právě biomin H(ten se prodává v lékárně pro lidskou potřebu) jsou preparáty které doplňují vápník- Ca do organizmu. chameleon rychle roste a je nutné většinu potravy v těchto preparátech obalit. Poměr 1:1-3 vit:Ca. UVB je taky nutné pro správný metabolizmus vápníku v těle- nahrazuje sluneční záření. Plastin nebo biomin určitě přidávejte i želvě. Nebo lze použít drcené skořápky. Chameleon je to nejlevnější co budete kupovat- terárium dle výbavy 60dx60vx40šcm(klidně i větší)- 1000-1600kč, UVB-450, substrát, objímky, spínací hodiny, nějáká zeleň atd-1000-1500. Jestli si terárim nebudete dělat doma pod dva tisíce nepůjdete :-) chameleon za 300-400 je to poslední.
Doporučuji přečíst co vám vypíchl Johny13.

Tak díky přečtu si to. Takže potřebuje dva držáky na dvě žárovky, které dám dovnitř? Nebo jak to je. kromě UVB potřebuji ještě jednu.. To mi nejde na mozek.:-)ty objímky jsou k čemu.. spínací hodiny jsou asi nejspíš na teplotu, že? A ta obyčejná žárovka má být tedy věvnitř a kolik má mít wattů?Protože jak jsem sem dávala ten odkaz, tak tuhle jsem si vyhlídla na UVB, ale nevím zda patří dovnitř nebo ven..http://shop.miga.cz/clamp_for_thermo_socket-126_26 9-72909.html a nebo mám objednat tuhle, ta bude asi určitě dovnitř. A 2x nebo jenom jeden ten držák? A žárovky mám dát obě dovnitř a mají být zaplé na jednou, Achjo nějak v tom plavu...

:.( Takže logicky- spínací hodiny jsou na řízení režimu den noc- 12hoďin svítíme, a dvanáct hodin spinkaj ne? Objímky E27 jsou to do čeho šroubuješ žárovku- pak třeba ten kryt, nebo stačí pověsit třeba stínítko zde: http://www.kera-natur.cz/_private/Keramika%20pro%2 0exoty.htm ale není potřeba. UVB doporučuju pod větrací mřížku zavěsit vodorovně- na ležato přichytit drátem bez krytu. Jinak teplotu zregulujete jen jednou tím že vyberete odpovídající watáž klasické žárovky- zeptejte se taťky co to je. A vyzkoušíte teplotu v teráriu. :i: vše strčíte dovnitř- UVB tam musí a žárovku budete potřebovat jen slabší watáž- ušetříte el. energii.

Do menšího terárka můžete dát tohle:
http://shop.miga.cz/exoterra_compact_top_45_osvetl eni-126_269-76732.html
Do jedné objímky našroubujete kompaktní zářivku (třeba 26 W Repti-glo 10), do druhé slabou obyčejnou žárovku, nejvýš pětadvacítku, silnější by to asi neustálo.
Do většího terária by byl lepší ten Vámi navrhovaný kryt na jeden kompakt a na topnou žárovku pořídit třeba tohle:
http://shop.miga.cz/clamp_lamp_pr_26_cm-126_269-71 593.html
ale přijde mi to dost drahé. Stačí koupit keramickou objímku, kabel a stínítko podle kolegy výše a vyjde to podstatně levněji.

No stím stínítkem. To bych mohla vyrobit z květináče jako to má naše želva. Jinak dneska jsem si koupila knížku o chameleonu jemenském od robimausu. A četla jsem a ta světla jak tam jsou vysvětlena no tak to jsem nepochopila, ale neva. Takže si to shrnu chamík má mít žárovku normál, aby topila a mám ji dát, tak, aby měl chamík k ní přístup na nějaké vyhřívací místo a nespálil se. A k tomu musí mít v terárku UVB a taky se stínítkem? Protože nevím to jak jsem sem dávala, jestli se tam vějde do takhle velkého terárka 50 x 40 x 80 cm. A tedy má mít v terárku obě žárovky, protože jsem už asi nablblá:-| ? No jo asi jsem doopravdy strašná, ale nechci nic zanedbat. A ještě jsem se dočetla v té knížce, že je lepší krmit chamíka pinzetou, ale mě přijde, že až po té potravě bude vystřelovat svůj jazyk, že se může o pinzetu zranit. A mám si pořídit tyhle spínací hodiny easy_timer-126_731-72885.html nebo tyhle pro_timer-126_731-72886.html ? Tak děkuji hlavně za trpělivost, kterou se mnou máte.

Jo, obě dvě žárovky dovnitř. Výhřevnou podle toho co píšeš a UVB (pokud to bude kompakt), tak aby se k ní chamík dostal na 5-10 cm. Ty spínací hodiny se dají pořídít i levněji, třeba tady. Pinzetou krmit nemusíš... můžeš je tam hodit i "navolno". Nebo krm z krabičky, pro lepší přehled kolik toho sežere...

Pokud zvládnete stínítko z květináče, pak máte vyhráno. Tak prostě uděláte dvě, jedno na žárovku a jedno na kompakt, tedy pokud tam nedáte tu dvoulampu od Migy, která přeci jen vypadá trochu lépe. Jinak to stínítko je na světle hlavně kvůli vám, ne kvůli chameleónovi. Až se podíváte do rozsvíceného kompaktu, dáte mi za pravdu. A spínací hodiny koupíte v Hornbachu za stovku, hlavně se vyhněte digitálním, mechanické jsou mnohem jednodušší na obsluhu.
Pinzetou nekrmte, nejjednodušší je to z vyššího neprůhledného kelímku na dně terária nebo z ruky, chamík se obojí rychle naučí. Mně v pohodě vezmou z ruky sarančata, holátka, všechno co se jen trochu hýbe.

Takže interier mám vybraný něco objednám něco normál koupím ty spínací hodiny nevím nu. A chci se jen zeptat, jestli máte u chamíka v terárku živou kytku, tak jakou, prosím, já nevím kterou, která je dobrá nemohu si vybrat? Díky :-*

Dobrý den, ještě mám prosbu, jestli by jste mi prosím nezaslali foto či obrázek to je jedno jak máte přidělané ta světla v terárku? Potřebuji to ukázat elektrikáři, aby mi tam ta světla přidělal. Teda jestli máte ta světla přidělávaná. Myslím tím že se přidělala po té a ne že byla v již v tom terárku (myslím terárko s vybavení;). Díky moc.:-*