Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vhodné druhy žab ke krmení hadů

Ahoj, mnozí z vás mají zkušenosti (negativní i pozitivní) s krmením hadů žábami. Tak doufám, že se podělíte. Konkrétně by mě zajímala možnost krmit drápatkami mladé atherisky, nejsem si jistý jejich toxicitou (myšleno ke drápatkám:-))... Taky jsem tu zahlídnul něco o žabích stehýnkách atd., prostě by mě tohle téma zajímalo nejen ve vztahu k atheriskám, za odpovědi díky.

drapatky jsou toxicke takze hodne stesti ]:)
nase druhy obojzivleniku jsou chranene a krom toho je dosti decimuje zhorsovani zivotniho prostredi... Tahle zima jim taky moc nepridala... Takze s nimi bych nekrmil - krom toho je to protizakone...
Jsou nejake druhy kterymi se da krmit - myslim ze ve vlakne o Ahetulach se o tom neco psalo...

Urcite nechtel obihat rybniky a tune kvuli ceskym obojzivelnikum.. Co se da koupit na burze.. Toxicke jsou vice mene vsechny druhy zab,ale jde o to ktere nejsou toxicke zrovna pro zmije rodu Atheris.. Co zvladnou ahaetuly nemusej atherisky.. Ale diky za tip,juknu na to.. Me to taky zajima... I kdyz mi odchov docela jde k svetu i bez zabek.. :-)

Chtěla bych se zeptat, nevím jesti jsem to četla přímo tady nebo někde jinde, ale psalo se:-)) že některé druhy žabek, které jsou v přírodě vysoce toxické, tak při umělém chovu nejsou, protože jejich toxicita pochází z krmení,a tím že u chovatelů nedostávají vlastně krmení z přírody, ale náhražku:-)) tak jsou nejedovaté. Je to tak? Dík za odpověd

To ME:

Delam vyzkum na colcich a muzu odprisahnout ze rok od roku je to horsi...
Mene snehu + mraz, pak najednou snehove kupy, pak obleva a pak zase mraz... To hibernujicim zviratum nedela dobre (u netopyru se napr tuhle zimu objevil WNS - plisnove onemocneni)...
Tahle zima byla z dlouhodobeho hlediska prumer, ovsem z pohledu poslednich par let to byl extrem... V podstate kdyz si vezmete teploty v prubehu roku tak se zvysili extremni teploty ale zaroven se skratila doba jejich trvani... Navic se timto jaksi stiraji i ty prechody na ktere jsme byli zvykli - ted skoci zima takrka do skoreho leta (co se teplot tyce) a jaro zustalo kde? Tech par dni? Pripomina to anglii...
Abych byl trochu konkretni:
1) na zacatku hibernacniho obdobi klesli teploty hodne dolu, zadny snih co by chranil pudu pred promrzanim - zvirata co se zahrabali min (pokud by byl snih tak by to stacilo) zrejme exli...
2) napadl snih a prisli extremni mrazy - tady sme meli pres -20°C, pokud vezmeme do uvahy kratkodobou teplotni plasticitu organizmu adaptovanou na zkusenost z minuleho roku tak ma dotycne zvire problem...
3) prislo kolisani teplot a nektere zvirata se vzbudili (netopyri, jesterky, zaby - mame fotky baltnic na snehu a pod)... Tyto podminky maji znacny vliv na metabolizmus - vzbudit se je energeticky vysoce narocny proces a pokud se vzbudite v obdobi kdy neni jesto co zrat a pak najednou prijdou zase mrazy jako letos tak to nemusite rozchodit...

Navic se v populacich siri chytridiomykoza - bohuzel seriozni data zatim chybi... Par jedincu Rana temporaria slo na veterinu - nalez byl bohuzel pozitivni... Takze pokud to zvire prezije i tuhle narocnou zimu tak pojde na sekundarni nemoci, protoze ma oslabeny organizmus, ktery by se s tim za beznych podminek vyrovnal...

Prosim berte to jako teorii - sezona je na zacatku takze po jejim skonceni budu moct rict jo/ne bylo to horsi...

Tak co se týče úhynu žab přes zimu, tak mohu potvrdit. Na zahradě máme dvě jezírka a vždy byly plné života - kromě ryb i skokan zelený, skokan hnědý a ropuchy. Z jezírek jsem už vylovila několik mrtvolek (ryb i žab) a jediné živé žáby, které bylo vidět jsou dvě ropuchy. Po živých skokanech ani památka.

Ahoj,
tento problém s Atheriskama také řeším . Vyzkoušel jsem snad vše (včetně naparfemování holete pachem skokana), ale nevzaly nic.Prodávající je údajně krmil pulcema, ty však nemám k dispozici. Nicméně žabí stehýnka mě jaksi nenapadly..., tak nevím. Své čtyři A. chlorechis jsem nakrmil násilně nožičkama holátek a šlo to v poho, jakmile už maji něco v tlamce, tak pak s chutí polykají. Určitě dej vědět jak jsi to vyřešil. Přeji mnoho zdaru.

zdar:-D žabí stehna v Makru a taky v rybárně ;-)
Jěště taková maličkost ad arientánek já do toho moc nevidím,ale Vyzkoušel jsem snad vše (včetně naparfemování holete pachem skokana)::)::),já ti mám podivný pocit,že někdy "všechno"je hoodně málo,ale to neva;-);-)určitě jsi nezkoušel nějakou larvičku od žebrovníka,taky třeba hole od chůviček,nějakýho bezouše-švábíka apod.gekona.
jěště k tomu krmení žábami pořád mi uniká pointa jak někdo může krmit afriku amerikou apod.No nic jedem dál :-D

Zdar Posuku,
larvy jsem zkousel,gekony ne,zmijatka ad atherisek jsou vazne prckove... Mozna delsi pust by je prinutil,ale mam rad kontrolu.. Takze krmim jak jsem ti psal do SZ a vyhovuje mi to.. Na stridacku srdce a kusy holat,travej bez problemu.. Kus holete stravej rychleji,nez srdce.. Parfemovani ci zabi stehynka mozna muzou zabrat na jedince ci dva,ale na celej odchov ,kterej muze mit i 17 kousku cas clovek nema... Navic si atherisky na tahani rukama velmi rychle zvykly,tak mi to je fuk.. Palec jsem si propichl dvakrat ze zacatku a nic mi nebylo.. Az budou mit kolem 30 cm,zacnu si teprv davat bacha... :-) Na zahranicnich forech, krmej taky kusama holat a funguje jim to.. Tak neni treba hazet flintu do pole.. ;-)