
unavený chamík
Zdravím, mám chamíka , má asi 2 měsíce, byl normální, aktivní, žral, pil.. a z ničeho nic je strašně unavený, pořád má zavřené oči, nelozí a jen jakoby spí.. čím to? svítím UVB žárovkou, dával jsem mu zatím jen mušky, mám tam jemný písek, rosím taky pořád..
Hlavně ve 2 měsících to zvíře potřebuje hodně vápníku protože to ve svým vývoji roste ze všeho nejrychlejc...
Už malý chameleon sežere dost velkou potravu a jak píšou chlapi nademnou,taková dieta není pro chameleona.Krmit musíš každý den a to několikrát.Všechno obalovat ve vitamínech a mineráliích.Jinak jak se říká,,Nemocný chameleon je brzo mrtvý chameleon,,.
Pouč se z chyb a hlavu vzhůru.Žádný učený z nebe nespadl.
Je tu ještě další možnost, občas se ve snůšce vyskytne pár jedinců, kteří sice vypadají dobře, ale prostě nerostou, sem tam sezobnou octomilku, ale jinak nic a po nějaké době - měsíc až dva - se odeberou do věčných lovišť. Dost často se vyznačují trochu nezvyklou výraznou tmavší zelenou barvou (alespoň u mne).
Takové nepouštím do světa, většinou končí jako krmivo.
Proto je dobré chamíky odebírat nejdříve po prvním svleku (svlékal se vám? nebo u předchozího majitele?). Pokud se dostanou do prvního svleku, už pak rostou většinou dobře.
Takže pokud si pořídíte takto postiženého jedince, můžete se třeba na hlavu postavit, ale prostě neporoste. Je to sice smůla, ale v jádru s tím nic nenaděláte.
Prostě příště odrostlejšího, co bere cvrčky, které snadno obalíte vším potřebným.
Tak nějak opravdu nemůžu pochopit, co je na tom těžkýho studovat než si pořídím zvíře.Vždyt to studium má být pro mě radost, hlavně tím můžu změřit, jestli na dané zvíře mám podmínky, nebo ne.
Já zrovna zakrslici mám, špatně ji krmili, a to by ses divil co při své malé velikosti umí sežrat je to uplná popelnice!Je lepší lovkyně, než moji ostatní ještěři a navíc sežere všechno bez problémů, ne jako agama co si pořád vybírá..
tak šup do obchodu a nakup mu pořádně žrádla, taky bys nechtěl tři roky jíst piškoty
No to je uz zniceny zvire. Jak uz nekdo spravne prede mnou podotkl, takovy cham uz to nedozene.Taky je fakt ze je lepsi kupovat odrostle mlade, prijde mi, ze kdyz se cerstve mladata kolikrat dostanou k majiteli, ze snad z nejake zmeny prostredi ci navyku se obcas zarazi rust pri relativne dobre peci. A pak jsou lidi co si koupi chama uz vetsiho, dvou a pul mesicniho a vyroste jim krasne na usporce.
jo ta moje je uplná nádherně zbarvená, ale bohužel..To jo, ale at se aspon ted nažere pokud teda do tý doby nepojde
No jo, to uz je na majiteli, jak si tohle vyresi a sam pred sebou zodpovi.
jenže, já mu koupil octomilky ze začátku, žral jak pominutý, dával jsem mu jich dost.. prvních 14 dní jsem mu fakt dával hodně a pořád žral.. jenže vůbec nerostl, tak jsem mu potom koupil další a žral pořád ale opět nerostl.. takže jsem mu cvrky ani dát nemohl, jinak bych je dávno koupil..
Mikrocvčci jsou hodně malý a s tím by se popral určitě (dají se sehnat na každý burze)
Octomilky jsou samy o sobě dost málo výživné, v podstatě nejsou nutné u jemenského chamíka vůbec. Mládě má min. 0,5 cm hlavu a sezobne klidně 3 mm cvrčka. Sehnat se dají, určitě na burzách (krabička mikrocvrčků ti vydrží pro jednoho prcka i ten měsíc, je jich tam pár set, akorát se o ně musíš postarat -krmení, /napájení/, relativně sucho a teplo, ale nemít je v nějak moc vyšších teplotách, jinak moc rychle rostou). Za nějaké dva tři měsíce už zvladne 1 cm cvrčka a za půl roku dospělé. Takže stačí v podstatě dvakrát sehnat krabičku mikrocvrčků nebo hodně malých (3-5 mm) a potom jednu krabičku malých (okolo 0,5 - 0,8 cm) a je vyhráno, střeďáky a dospěláky už mají v každém druhém zverimexu.
P.S.: v sobotu 10.4. je v Plzni burza, tak krajánci, můžete se zásobovat.
P.P.S: Mám cca 10 000 mikrocvrčků a cca 4000 malých, takže problém není, stačí si objednat.
Timto zpusobem se u mladych chamiku projevuji mj. i primoinfekce izosporami. Citlivejsi zvirata to nerozchodi a ta ostatni si je nesou do dalsiho zivota relativne bez problemu...zkuste si svoji zver nechat zkontrolovat, tento problem je v ceskych chovech pomerne casty a treba se tyka i Vas. Reseni je pritom tak jednoduche...
Dík za radu, zanedlouho se chystám s želvíma bobkama na parazitologii, tak vezmu i nějaký pozdrav od chamíků - velkých i malých.
tak urcite dejte vedet jak jste dopadl...