Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov sarancat a pripadny "privydelek" ?...

Dobry den.

Chtel bych se Vas zkusene zeptat, jak je to s chovem sarancat a jestli je mozne je chovat na mensi vydelek. Kamarad krmi dve agamy a rikal mi, ze je po sarancatech velka poptavka. Ze jich na burze maji jen par a ze se po nich hned zaprasi. Tak jsem myslel, ze bych to rozjel trochu ve velkem. Dokazete mi poradit, jak by mela asi tak vipadat takova vetsi odchovna? Vubec nemam poneti jaka by mela bejt pocatecni ivestice atd. Nebo co je dobre chovatza hmyz na takovy privydelek?! Co treba i svaby? Mel bych i moznost to prodat na burze. Tak by me zajimal Vas nazor a samozrejme kritiku taky sezeru :o))) Díky za pripadne info...

Zdravim lidi. Tak jsem predelaval celou ubikaci. Jelikoz mi dospeli jedinci zacaly zrat umele vlakno, kterym jsem mel obehnanou ubikaci. No, prco pisu. Chtel jsem se zeptat, jak casto menite kladiste? jelikoz jak ja jsem je prestehoval do noveho, tak jsem jim tam dal rovnou nove kladiste a hned druhej den bylo cele derovane a ani uz tam nebylo misto. Jak kdyby se pres to probehlo stdo divocaku. Tak se jako ptam, jestli neni blbost to tam nechavat celej tejden?! A druha vec co se mi stala je ta, ze jsem dneska rano nasel pocele ubikaci vytrenou ppenu s vajickama. Jak je mozne, ze nekladly do hliny? A jen tak pro zajimavost se zeptam, jestli mi nekdo z vas muze odkadem rici, kolik se Vam lihne cca sarancat z jednoho kladiste? Ja jich mam cca 50, 25 samcu a 25 samic. Tak jen abych si udelal predstavu. Diky

jak casto menite kladiste?

odhadem dle potreby, kdyz je kladiste plne (proto je dobre pouzivat pruhledne nadoby). Ruzne stara sarancata kladou snusky v ruznem intervalu, u starsich sarancat vydrzi jedno kladiste dele.

pocele ubikaci vytrenou ppenu s vajickama. Jak je mozne, ze nekladly do hliny?

neco se jim tam evidentne nelibi (teplota, vlhkost, hloubka substratu, moc dalsich snusek...)

kolik se Vam lihne cca sarancat z jednoho kladiste?

to samozrejme zalezi na tom, jak dobra je inkubace a jak stara sarancata kladla kolik snusek po jak dlouhou dobu. Pokud je vsechno idealni, lihne se mladat hodne, pokud je nekde chyba, nevyleze treba ani jedno.

Teplotu maji po cele ubikaci cca 33-37 stupnu, vlhkost kladiste je normalni(ani ne mokra a ani sucha). Hlinu do kladiste jsem pressel pres sito a to same pisek a smichal. samozrejme, ze je tam vic hliny nez pisku... Uz tam sice kladou ale stejne nachazim po ubikaci penu a vajicka...

Kdysi jsem je choval, sezen si plastovi box trebas v obi o velikosti 50x30x30 s vikem ktere ma jistici klapky. Dale si kup mensi truklik do ktereho dej terarijni lignocel a osej ho obilim, ten lignocel co tam je vyuziji take jako kladiste. Nemel jsem zadny ohrev nebo nic podobnyho a mnozili se take dobre. Prodavat je pak muzes na nedovolená reklama (GG) portalu kde je to podle me nejlepsi.