Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propadlá vejce

Ahoj, chtěl bych se zeptat, samice 2 roky stará se spářila se samcem (3 roky) ve středu nakladla vajíčka do vlhkého substrátu, poté jsem je přendal do inkubátoru(28-30°C, vlhkost 80 %, vejce zahrabaný z jedné poloviny ve vermikulitu) vajíčka se ještě ten den začala jakoby propadat, ale nežloutnou, při prosvícení je vidět i žilování.....Jsou vajíčka oplodněná?

Pokud se propadají, může za to nejspíš sucho, tzn. buď moc suchý substrát nebo přílišné sucho vzdušné nebo obojí. Nejjednodušší je navlhčit vermiculit (opět platí, že přiměřeně) a vejce do něj zahrabat celé a krabičku zavřít (udělat jen pár dírek), během pár dní budou zase pěkně napnutá, pokud jsou tedy opravdu oplozená (podle popisu to vypadá, že jo).

Mohu se zeptat ještě na problém s vejci? Mám vodní želvy. Pokud samice naklade vejce do vody a vejce najdu pár hodin po nakladení, dají se ještě zachránit? Loni mi moje želvy nakladly vejce do vody. Nebyly oplozený. Ve vodě jsem je našel scvrklý. Zjara budu mít samce a už se dá očekávat odchov. I když mají želvy možnost kladení na souši, co když to hodí do vody? Dá se snůška zachránit? nepoškodí je nedostatek kyslíku?