Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní jezírko pro želvu nádhernou

Dobrý den.
Chtěla bych zřídit zahradní jezírko pro 2 želvy nádherné, ale nějak se nemohu dopátrat nějakých smysluplných rad. Upřímně - prakticky nevímm, jak na to - kam ho umístit, jak velké, jak hluboké, plastové nebo ne... Nevíte někdo, kde tyto informace zjistit? Poradíte mi, prosím, nějakou knihu nebo webové stránky? Děkuji mnohokrát.

Ale jinak, jestli je tam nechceš nechat celoročně, což moc nedoporučuju, tak stačí běžná plastová "ledvinka" přiměřené velikosti a hloubky (dělají se tuším běžně do asi 40-50 cm hloubky a plocha cca 2 x 1,5 m). Vyhloubit díru, zapustit, po krajích pokrýt geotextílií, okolo okrajů jezírka je vhodné nasázet trsy bahenních trav a rostlin nebo aspoň klasické travní trsnaté drny na zakrytí toho okraje (tomu pomůže i ta geotextílie). Do bazénku napustíte vodu a je to. Akorát v létě je třeba pravidelně dopouštět (odpar) a je vhodné jednou za čas odčerpat vodu a bordel (ideálně kalovým čerpadlem) a napustit čistou vodu. Okolo bazénku nezapomeňte vytvořit dostatečnou ohrádku, aby želvy neodcestovaly jinam.

Chovám dvě želvy nádherné v jezírku celoročně již čtvrtou sezónu. Hloubka jezírka v nejhlubším místě je cca 90 cm, objem jezírka je cca 18m3. Kolem jezírka není žádný plot, želvy z jezírka neutíkají a v pohodě v něm i zimují pod ledem.

DŮLEŽITÉ: Jezírkové rybky - koi kapři a jiné okrasné druhy ryb - a želvy nikdy nepatří dohromady. Vždy jen jedno, nebo druhé.

I větší druhy ryb pak trpí zraněním nebo okousanými ploutvemi. I když nejsou želvy schopné rychlejší druhy rybek ulovit, mohou je poranit.