Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zase problém s zverimexem

Dobrý den , mrzí mě že musím opět zakládat vlákno o problému zverimexu , mohl jsem navázat na další vlákna ale píšu to teď protože potřebuji poradit.V našem zverimexu mají 1,1 Ambystoma mexicanum le opět v příšerných podmínkách . Terárium mají tak 30 cm plochy výšku tak 60 cm prostě takovej sloup , axolotli mají cca 25cm.o čistotě vody ani nemluvím.Jejich cena je 90 Kč.Chci poradit od chovatelů axolotlů jaké jim mám zajistit podmínky , protože si je hodlám vzít domů.za všechny rady budu vděčný děkuji.

Nevím, jestli je to ideální název vlákna...

K věci:
Axolotlové potřebují jen přiměřeně velké akvárium, plastovou bednu, dětskou vaničku atd. a čistou a relativně chladnou vodu. Krmit lze čímkoliv živým (i neživým) od žížal, nitěnek, přes rybičky, kousky hovězího srdce (lépe z pinzety), atd...

Klidně na pár týdnů (6-8) do sklepa (8-10 st.) a nekrmit, zjara po odzimu se páří, někdy ještě jednou na podzim, pár set vajíček, líhnou se podle teploty za 2-3 týdny, larvy se krmí běžným zooplanktonem vhodné velikosti, větší larvy i patentky, nitěnky (jen střidmě), malinké žížalky atd. Musí se dost třídit podle velikosti a dost krmit, aby se předešlo kanibalismu.

Tak schválně, co si myslíš, že se asi stane poté, až si je koupíš? Při nejbližší příležitosti si pořídí nové axolotly a naperou je tam zase... Tohle není řešení, naopak z toho bude těžit akorát ten zverimex a prodělají na tom další následovníci těch odkoupených axolotlů.