Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrat L.T. Hondurensis

2.2. mi z terária utekla čtyřměsíční korálovka. Ač jsem dům obrátila vzhůru nohama, mrňouska jsem nikde nenašla. Už jsem ho oplakala a dnes, po 3 měsících jsem o něj zakopla na koberci v obýváku. Je bez zranění, tlama čistá, má sílu, šmejdí, kouše, není nijak zvlášť vyhublý, ale oproti stejně staré samičce je poloviční. Dostal vodu, kterou do sebe doslova láduje. Teď se chci zeptat co dál, nabídnout hole? Dát ho zpět do terárka k samici nebo ho držet zvlášť, protože mohl něco chytit? Děkuji za rady. Slavím druhé Vánoce, že je živý, tak doufám, že nám oběma ta radost vydrží :))

Už od noci je v prázdném terárku na ubrouscích. Teplota už se vyšplhala na nějakých 26, takže pod žárovkou bude mít tepleji. Zatím je schovaný v úkrytu, jen se ještě párkrát vylezl napít. No uvidíme, po tak dlouhé době na útěku musí být dost ve stresu a zdravotně asi také nebude ok. Oproti včerejšku je dost apatický :-/.
Ale děkuji, že se nám věnuješ Tess ;-)

Vždyť od toho je teraporadna, aby se pomáhalo;-) Ve stresu je určitě, tak ji dopřej klid. Nabídla bych ji třeba po 3 - 4 dnech. Tak držím palce ať žere a kdyby ne, tak zkus ty známé triky: had v krabičce s holátkem (i hodinu), nebo nastřižení holátka, tomu neodolá:-p. A násilné krmení nech nakonec.

Jj dám mu čas ;-) Holátek je teď naštěstí zásobička.
Tyhle triky jsem na něj už zkoušela, když jsem si ho přivezla a několik týdnů odmítal žrát, ale nezabraly. Jediný který zafungoval, bylo vzít ho do ruky. To se pěkně rozzuřil a kousal kolem sebe tak zuřivě, až se zakousl i do holátka a to už ho nepustil. Pak se tímhle stylem krásně zorežral. I když mezi rozežráním se a jeho ztrátou uběhlo jen pár krmení, takže se fakt divím, že je živý. No snad to klapne, teď se válí pod žárovkou. Budu informovat jak se nám vede. Ještě jednou dík;-)

Po týdnu mohu přinést dobrou zprávu a to, že včera v noci dobrovolně zblajznul holátko. Stále je bez jakýchkoli problémů, konečně se už i vyprazdňuje, občas vyleze z úkrytu a proplazí se po boxu, takže výlet snad zvládne :))
Jak jsem psala, je o dost menší než stejně stará samička. A tak se chci zeptat, zda mu mám třeba každé druhé krmení místo jednoho holátka začít dávat dvě, aby samičku dohnal, nebo tomu mám dát volný průběh?

Děkuji za radu. Ještě jsem v podobné situaci nebyla, tak se raději ptám. No samička už myšata s klidem zvládá, ale on zůstal opravdu malinký. Nejen v těle, ale i hlavu má poloviční. Ještě párkrát dám holata a jak se rozjí, začnu tedy zkoušet větší a větší. Vždycky měl s jídlem problémy, tak aby zas nezačal stávkovat z moc velké potravy