Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PODĚKOVÁNÍ OSAZENSTVU TP

Vážené dámy a vážení pánové...
děkujeme zvysoka a pěkně za všechny vaše rady, byť jsme sami (hovořím v pluralu majesticu za všechny členy naší zvířecí rodiny) žádný dotaz nepoložili. Zato jsme na tera-poradně našli odpovědi na vše, co se chovu té naší obludky leguání (zřejmě) slečny, týká... :puff:
Stále se sem vracíme a pročítáme nové rady a zprávy a naše legu zatím roste před očima a sežere všechno, co před ní neuteče, resp. co je jí s úctou a pokorou předkládáno (na rady Nejmoudřejších {Mad Mike, Arutha, Krokodýl a další} a jak dá selský rozum, je to strava co nejzelenější a co nejpestřejší, ono by taky nikoho nebavilo jíst denně totéž), je děsná masérka a frajerka, mazlivá až běda a zvědavá až to dveřmi od terárka bouchá. Počítám, že její průběžné skvělé rozpoložení (kromě posledního dne či dvou před tím, než se začne svlékat) je hlavně výsledkem péče, iniciované dámami a gentlemany v čele této poradny a proto vám zasíláme jeden velký dík...
A jen tak na okraj, prosím prosím... jak často by se měl svlékat cca tříletý leguán? Vzhledem k tomu, že nám doslova roste před očima se svléká docela často... tedy, přijde nám, že často... :-D:?:::)
Děkuji, děkujeme a užijte si krásného víkendu...

Nám ta naše vyskočí ze země nepostřehnutelným pohybem na voliéru s papouchem, do výšky necelých dvou metrů... pak začne Jurský park, protože ti potomci dinosaurů na sebe nezřízeně žárlí... jo, to by bylo téma - Žárlí na sebe vaši mazlíci nebo vaši dvounozí mazlíci na vaše čtyřnohé/dvounohé/beznohé/vícečetněnohé mazlíky? :-D Popravdě žárlí... co já si kvůli legu vyslechnu... :-p

;-)žárlení,jasnačka,psi na leguány.Dokonce náš malý pejsvídek okusoval legům ocásky oni byvše neseni na mých ramenou.A Amosko mi zbůsobil zranění v obličeji(kous mě do nosu),když se našeho pejsvídka lekl a ohnal se a já byla skloněna nad vanou odkud jsem ho zvedala a pes strčil hlavu mezi mě a lega,ale potom rychle uhnul.Nejhorší situace nastala,když naše fenečka porodila štěně a to se batolilo všude v dosahu legů.To měli dospěli psi evidentní hysterické záchvaty.:-D.Ke zraněním(zvěře) nedošlo.:-)

Moji legovia maju psika "na haku". Ale pes žiarli ako čert.Niekedy-najmä ked im davam žrat,tak sa na mna urazi a nekomunikuje so mnou. :-D Zalezie a môžem ju vyvolavat kolko chcem,pride až ked jej treba von. Niekedy sa zas postavi na sokel terka a kontroluje čo robim vo vnutri a " straži ma" aby sa mi vo vnutri nič nestalo.Pri pohybe niektoreho lega,lebo ten najväčši ma v oblube skakat mi na rameno,alebo vyliezt na ruku - zurivo šteka. :-D

Jo, to sedí. Máme silně býložravého psa a ten je hysterický, když rozdávám cokoliv zeleného k jídlu, miluje i pampelišky... a to je teprve haló, když se leguš cpe zeleninou a škodolibě mrká na chudáka psa... kočky jsou jí volné a to chodí spát nahoru na terárko... měli jsme strach, aby se legu třeba nebála domnělého dravce, ale nějak to nevypadá, klidně se dál vypéká na "sluníčku" a pohybuje se po terárku běžným způsobem... no, nakonec nejvíc žárlí páníčkové navzájem na vztah toho druhého ke zvířeti. Ať se přijde pomazlit kočka nebo pes nebo legu nebo papoušek... já osobně žárlím nejvíc na naší křečkovou, protože té panička věnuje snad až příliš lásky!

Hodně štěstí... ;-) U nás doma musím přírustky korigovat spíš já, jinak bychom měli vážně všechno... a zrovna legu nebyl můj nápad, musím přiznat... kvůli legouš a teráriu jsme museli přestěhovat celý pokoj, rovnou jsme strhli starý koberec, udělali nové parkety, práce jak na kostele... ale proč ne. Hlavně, že si rozumíme... :-D

No... možná že ano... :-D Ovšem zatím jsem jen průběžně osočován z toho, že nadržuju zvířatům a ničemu nechápu, když namítám věci typu "Tys chtěla šest agapornisů, no tak řvou, od toho jsou papoušci! Já to říkal..." To je asi nejhorší věta, jakou může člověk říct, víte? Mimochodem, Johny13, tys ženat kolik let? :-D:-p

Fíha, tak to vám to pánbůh požehnej! My jsme spolu (zatím ne zosobášení) čtvrtým rokem a jde to. Legu nám smrdí úplně stejně, spíš já zaujímám pozici Buddha v rozjímání - ale mám šťastnou náturu, neberu si nic moc osobně a u zvířat už vůbec ne... až na tu vlezlou křeččí vobludu... :-D Zato samička, která přinese dom opuštěné kocourky a pak na ně křičí, že jí chodí mezi kytkami - oni tu krásu neocení, pro ně je to zábavná džungle a spousta věcí k okusování, že? :beer:
Pozdravujte doma legu a všechny...