Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytapeni chovne skrine

Zdravim.
Potrebuji radu ohledne vytapeni chovne skrine topnym kabelem. Nikde nemohu najit nejake priblizne hodnoty teplot, na ktere dokazu kabelem vytopit. Chapu, ze teplota vytapeneho prostoru zavisi na mnoha faktorech. Okolni teplota v mistnosti se pohybuje okolo 22 stupnu. Chovna stena by mela byt vytapena v rozmezi 20-35 stupnu. Rozmery skrine jsou 1000x1000x270 (DxVxS, v predu prosklena. Mohly by nekdo zkuseny poradit jaky prikon kabelu by byl nejvhodnejsi? Dekuji za jakoukoliv radu. honza

Pokud nechceš moc zkoušet, tak vezmi nějakej silnější přes termostat. Osobně myslím, že pokud nemáš extra chladný bydlení,tak tu skříňku by utáhlo i nějakých 40 W, záleží kolik ti frnkne větráním, jinak jak známo teplo jde nahoru, tudíž, když dole bude 25-27, tak při nevelkých ztrátach (předpokládám, že skříň bude víceméně uzavřená, dole a nahoře menší větrací plošky) by to mohlo protopit dole na těch 25-27, nahoře okolo 30.

Délka záleží na typu (tloušťce - odporu), takže se nedá říct. Je dobré vybrat délku takovou, aby se dobře a dostatečně "hustě" pokryl smyčkami zvolený prostor. Prostě si to nějak přeměřit a podle toho vybírat. Jestli to dáváš na prostor 1 x 0,25 m smyčky 5 cm od sebe, tak by to chtělo kabel cca 5,3 m, takže spíš teda dva 3 m.
Termostat třeba ATC 3OO.

mam skrin 50*100*200 a 2 kabely po 20W. vyhreje to v zavislosti na teplote bytu 20 pak teplota ve skrini 28, pusteno naplno. konstrukce je: zezadu skrine mam prisponkovanou perlinku na ni pak pripevneny kabely na tom zezadu polystyren. skrin je lamino, zepredu sklo.