Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dovoz mnohonozek vs kontrola cinanu

Dobry den, naliju cisteho vina, pri vejslapu na Velkou cinskou zed jsem si nachytal ctyri mnohonozky /asi 8cm kousky/ a pomerne dost vyrazne se zajimam o to si je dovezt domu a zkusit si je odchovat(zamerne nepisu pasovat, nebo prevazet, i kdyz by se to asi vic hodilo) a dost rad bych si vyslechnul reakce nekterych z vas. a sice, jak vyrazne byste brali tenhle pocin jako trestnej cin, ci jak prisny dokazou bejt postihy nebo jak tvrdy umej bejt kontroly, jestli mate nekdo nejaky zkusenosti... Je to takovej dotaz, ze tezko se nekdo nejak vyznamne se mnou stotozni, aspon ne otevrene pokud vubec, ale nerad bych stravil 5 let v cinsky base, na druhou stranu by se me v terarku dost libily. Tak diky za vas cas

no tak s timhle tvrzenim bych moc nepospichal... Cinany vseobecne nejaka ochrana prirody a zivocichu akorat s..e ... Neni problem najit na trznici vzacne CITESove zelvy urcene pro polivku a pod... Dokonce maji zakon ktery umoznuje pri navsteve chraneneho uzemi odprasknout jakkoliv vzacne zvire pokud dotycnemu hrozi smrt hladem (to si fakt nedelam srandu) - myslim ze nema cenu dodavat jak stupidni je dokazovani - pokud k nemu vubec dojde...
Ovsem pokud nejste Cinan predpokladam ze mate jistou moralku... Mnohonozky se daji koupit i legalne tak nac rabovat ty zbyvajici prezivajici chudaky kterym se zatim podarilo zdrhnout pred cinskym wokem...

Mnohonozky se daji koupit i legalne tak nac rabovat ty zbyvajici prezivajici chudaky kterym se zatim podarilo zdrhnout pred cinskym wokem...

Problémem je, že importéři jaksi často nevozí zrovna ty, které bychom rádi chovali a navíc je rabují mnohem víc než ten jednotlivec, co si opečuje své 4 kousky a jak už bylo napsáno jinde, v případě bezobratlých (samozřejmě i obratlovců) je nejdůležitější ochrana biotopu a pár jednotlivců sběrem několika kousků moc neovlivní (což ovšem v případě stovek až tisíců v pravidelných intervalech legálně vyrabovaných říct už tak jednoznačně nelze).

Tady je třeba vyzvednout tu nejdůležitější věc - člověk u vlastnoručně chycených zvířat zná přesnou lokalitu což je u importérů nemožné - pak dochází ke křížení populací,poddruhů atd,genetika jde do háje. Individuální importy(pašování) jsou z hlediska ochrany konkrétních druhů před náhodným zničením lokality a vyhubením druhu velmi prospěšné...