Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupit želvu bez CITES?

Nabízí se mi koupě želvy zelenavé bez CITES. Želva je opravdu pěkná, ani stopa po hrbech, 10 let stará, za vcelku dobrou cenu. Jenže bez papírů. Jít do toho? Kdybych chtěl časem želvu zase prodat, tak se mi to asi nepovede, co? Jaké další potíže přinese želva bez CITES? Oččekávat, že v dohledné době bude registrace testudo herrmani zrušena je asi nerealistické.

Já osobně takovéto nabídky striktně odmítám, podporují se tímto jen lidé, kteří si své dovolené na Balkáně hradí pašeráctvím. A je-li poptávka - tzn. kupci, budou i tito vykukové stále vozit a vozit tyto želvy z přírody.
Zejména u evropanek je to holý nesmysl kupovat želvu bez papírů, těchto želv jsou tady v republice mraky a s řádnými doklady! ..a ceny jsou behem posledních let neustále nižší a nižší..já bych do toho nešel každopádně.
A představa, že se legislativa u evropských Testudo uvolní natolik, že by byly bez registrace, je podle mě nesmysl.

To je furt dokola, stejně jak s těma závodama o nejrychlejší želvu. Vlastně ani žádný argumenty slyšet nechcete.Vždycky napíšete dotaz a jedete si tu svojí....Já bych želvu bez CITES nekupoval, a kdyby přece jen jo, tak bych to nepsal veřejně na netu a nějak hezky v klidu a potají takovou želvu "zlegalizoval".

je mi z teba zle ]:( ani nemam slov, by som teba niekde na inu planetu uniesol nech sa ti to lubi aj ti co by ta zobrali by ta nemuseli legalizovat ]:) tieto tvoje keci co tu pises ze je mi jedno a mne paseraci nevadia a podobne s prepacenim chujoviny su len tvoje slovo dufam ze ta niekto nahlasi na policiu a odsedis si tie roky za mrezami !!!!!

Já pořád nechápu, jakým způsobem tuto službu využívá v rozporu se zákonem? Přece to neinzeruje, jen se ptal na názor, jestli ji má koupit nebo ne. Kdybych měl banovat za nějaké řeči o koupi ilegálně dovezeného zvířete nebo o vztahu k ochranářským aktivitám, to bych musel zabanovat půl poradny včetně sebe...

Mezi náma, ta želva tu stejně už je a nikdo ji zpátky nedoveze, tak buď může někomu dělat radost (i když v rozporu se zákonem) a nebo bude zdechat někde v ZC v ne zcela vhodných podmínkách pod pokličkou státu. Tak co s tím? Když jí dotyčný prodávající neprodá, tak ji nakonec někomu dá nebo jí pustí někde venku. Tazatel odpověď dostal a většině je jasné, že to zvíře je pro chov ve stávajících zákonných opatřeních k ničemu (papíry nedostane, mláďata taky ne a navíc bude zabaveno včetně mláďat, když se na to přijde), pro pet chovatele, který nechce množit a nikde se s ní chlubit nebo ji prodávat to možnost je a je to jeho svědomí. Nic víc, nic míň. Já banuju jen kretény hrubého zrna, rasisty (v pravém slova smyslu, ne vtipkaře) apod. Tohle mě nechává chladným. Jestli se to nějakému modovi nepozdává, má možnost to řešit po svém. Já ho nebanuju a ani to nebudu zamykat (zatím). Maximálně kliknu na "vyřešeno".