Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvodnik - ctete!!!

Stala se me bohuzel takova neprijemnost...
Vice nez pred mesicem sem tady na teraporadne shanel cloveka, kt me vyrobi vetsi terarium z OSB desek viz. zde: http://tera.poradna.net/q/view/130259-vyroba-terar ii-ze-dreva-brno
jak vidite, ozvali se me dva lidi… ihned sem s nimi zacal komunikovat a domlouvat vystavbu teraria...
Jelikoz uživatel millamber byl v komunikaci o poznani rychlejsi a ještě ten samy den me poslal navrhy teraria,jak bude vypadat, rozhodl sem se, ze terarium necham udelat u nej…
Hned druhy den na to jsme se sesli, ještě jednou jsme si ujasnili, jak terarium bude vypadat a ja mu predal zalohu 2000CZK na vyrobu teraria (finální cena mela byt 5000CZK).. Ptal jsem se, jestli 14dni bude na vyrobu stacit, tak se jen pousmal a odvetil, ze za tyden uz to nejspíš bude mit hotove…
Tyden na to pisu sms, jak to vypada s vystavbou… odpoved zadna… další den mu pisi teda email (nechtel sem zbytecne prudit a vyvolavat mu), odpoved na mail prisla na druhy den, ze se to o par dni asi protahne, pt musí nanest vice vrstev lepidla, a kazda vrstva hrozne dlouho schne… Rikam si dobře, to chapu, jester pro kt to mam, je svina hrabava, radsi at je pozadi bytelne…
Tyden na to pisi znova sms, jak to teda vypada… několik dni zadna odpoved… tak sem napsal další sms, jestli to mam brat tak, ze me jako ojebal a vysral se na to... druhy den na to zprava v ICQ od nej, ze se moc omlouva, ze se na me nevysral, ze mel ted spoustu zarizovani, ze za dva tydny me terarium na 100% doda… rikam si OK, muze se stat, ze mu to nevyslo, další 2 tydny jeste pockam…
Tyden a pul na to pisi opet sms, jestli s tim teda na vikend muzu pocitat a na kt den si mam sehnat auto na odvoz na terarium... opet bez odpovedi… dasli den pisu dalsi sms co s tim teda je… opet bez odpovedi… vikend uz je tady, o terariu zadna zprava… vemu tedy telefon a volam… Kupodivu telefon me zvedl, opet se omlouva, ze se neozval, ale ze terarium uz mam hotove, akorat ze ted zrovna není v Brne aby me ho predal ale ze bude mit na odvoz terarka i auto pro me sehnane, ze se me po vikendu ozve na ICQ, kdy s tim prijede, ale ze pozdeji jak ve čtvrtek to urcite nebude.. Uz je streda a nikdo se zatím neozval, pisi tedy opet sms, reakce zadna.. ve čtvrtek zvedam telefon a volam... telefon me zvedl s tim, ze mu mam zavolat kolem 17h…. ok, volam v 17h, asi napotřetí sem se dovolal… tak se ptam, jestli to dneska plati… odpoved byla, ze ma opet spoustu zarizovani, ale ze do vecera s tim ještě urcite prijede… tak uz sem byl trosku nasrany (bylo me uplne jasne, ze stim ten vecer uz neprijede) a rikam mu, ze mu davam ještě poslední termim a to do soboty.. s tim, ze ja uz mu volat ani psat ohledne toho nebudu, ze cekam, ze se ozve uz sam, at ze sebe nedelam porad debila s tim, jak se porad vyptávám (uz ho ma prece hotove, takze není duvod, proc by ho nedodal)… „jasne, nemusis mit strach, urcite ti ho dodam“
Sobota je za nami, terarium nikde a nejaka informace od nej bohužel taky nikde…
Na sms, ze chci vratit peníze, nereaguje a telefon nezveda ani nazpet nevola…

Ano, vim, ze jsem debil, ze jsem jen tak nekomu dal do ruky zalohu, aniz bych ho znal... tak nejak sem doufal v to, ze teraristi si mezi sebou duveruji, coz bylo asi ode me velice najivni, podrazaci sou vsude…

Mam zachovalou veskerou naší emailovou komunikaci… veskerou ICQ komunikaci, kde resime i predani zalohy, SMSky a taky mam nahrane poslední hovory snim, kde říká, ze terarium uz ma hotove a urcite me ho priveze…
Je me to sice prd platne, ale kdyby me někdo chtel osocit z toho, ze si to cele vymyslim, tak na to by to stacit mělo…

Ted ještě napisi nejake informace o tom člověku:

Jmeno: Petr Polišenský
Email: MillamberA@seznam.cz
ICQ: Politolog (347-305-200)
Telefon: 775 042 842
Vek: odhadem 20-25 let
Bydliste: Brno Cejl

Nechci, aby tomuto cloveku to jen tak proslo, proto prosim o nejake rady, jak v takovem pripade postupovat, aby doslo k radne satisfakci a dotycny si to pro priste poradne rozmyslel, az zas nekoho bude chtit ojebat…

Pokud toho člověka někdo znate, budu velice rad za nejake informace o nem… pokud to nechcete psat primo diskuze, napiste mi PM…

Hezké. Jen jsem zvědav, zda to bude smazáno, nebo ne a zda Vám bude doporučeno, řešit si to soukromě a ne veřejně. Nebo že by se tady mohlo diskutovat jen o někom??? A o jistém pánovi ne???

pokud nekdo bude mit pocit, ze se jedna o reseni osobnich problemu a sem na teraporadnu to nepratri... zkuste se na to podivat taky z druhe strany a brat to jako upozorneni ostanim teraristum... aby si davali pozor pri jednani s timto clovekem a taky to berte jako vystrahu, co se muze stat, kdyz nekomu neznamemu budete duverovat...

Pokud i presto bude prispevek smazan (snad ne), zrejme chodim na spatne forum...

Hovňousi ... předchozí debaty o jistém pánovi byly mimo mísu a jen uráželi a házeli špínu.... Toto je ovšem opodstatněné a doložené varování, že na Poradně je podvodník, jenž nabýzí své služby nejspíš již za účelem podvodu, což je varování pro nás pro všechny....

.... a pokud tu nebudou opět stupidní reakce a komentáře, tak nechápu, proč by se mělo zamikat (narozdíl od vlákna s Goa...)

Jen mi není jasné, podle čeho poznáváte tutové podvodníky a podle čeho "házení špíny". Na dotyčného je zde pouze 1 stížnost a to ještě nikdo neví, zda to tak doopravdy bylo. Na pana G bylo X stížností, podložených výpisy emailů a stále to nestačilo. Přijde mi to prostě úsměvné, nic víc.

já nikoho nesoudím a ani nechci. Myslel jsem to tak, že vlákno pana G se podobalo spíše bojišti než srozumitelně napsaným stížnostem. Ale jak už jsem napsal - je to jen o lidech, co sem píší a jak to píší. nu, nebudem to řešit. Tady uvidíme, jak se k tomu postaví onen "podvodník" a co bude následovat. Informováni všichni jsme a pokud se to tu opět zvrhne, tak se nebudu divit, když se to smaže.

Kdyby sis to tera nechal udělat od Drapa, tak by tvoje šance na to, že budeš mít tera už dávno doma asi rapidně stoupla :D
Ale už se stalo. je to smutné, ale je to tak. Přeji ti ať to dobře dopadne a rozhodně nezanevři na tuto poradnu a na lidi v ní.. Každej není unterwasserman.

Wirtual:
Mohl by jsi ještě napsat, jak mělo to tera za 5000 kč vypadat??

rozmery D x H x V 150x60x100, komlpet z OSB desek, krom predni steny, kde mela byt sklenena soupaci dvirka... nejake odolne pozadi (pouzity material sem nechal na nej), jedna velka rohova police, dvojity strop pro skryti elektroinstalace, 3-4 kvetinace zapustene ve strope pro bodove zarovky... cena 5000 byla samozrejme bez zarovek...
Podobne pozadavky sem psal i Drapovi a ten cenu 5000 za vyrobeni take akceptoval, takze cena je asi v norme...

Hned po prvnim tydnu, kdy se borec neozyval, sem se mlatil do hlavy, ze sem to nenechal udelat Drapa, ale penize uz byli vlozeny, tak uz sem se jen modlil at to dobre dopadne a bohuzel nedopadlo... :(

ja toho člověka znám a su zato rád pokud se teda tu jen debatuje sem první kdo je nebude ho nazývat zlodějem.ten člověk jakžto každý ma své problémy a ty se dají tolerovat....terárko ani peníze zatím nejsou neznamená ,že ze spožděním a omluvou nebudou....a garantuju ,že s cílem podvodu a okradení do stavby nešel!

sem rad, ze se objevil konecne nekdo, kdo ho zna...

taky sem z nej mel pocit, aspon na zacatku, ze me to postavit opravdu chce...

nicmene prostoru sem mu na to daval dost... dokonce sem byl ochotny i dale cekat... ale co mam kua delat, kdyz ten clovek nekomunikuje a kdyz nahodou komunikuje, tak me lze???
neni schopny zavolat, neni schopny napsat ani tu blbou sms, a ja ho porad dokola nahanel jak debil. kdyz sem snim ve ctvrek naposledy mluvil... dost jasne sem mu dal najevo svuj postoj k tady te veci, ze uz si moc zahrava... i prestoze me zase slibil, ze terarium doda nebo se aspon ozve... nejen ze terarium nedodal, ale uplne se na me zase vysral...

Pokud toho cloveka teda znas a si si opravdu jisty, ze jeho umysli nejsou nekale, zkus prosimte zjistit co a jak, kdyz se mnou nekomunikuje...

ja uz sem opravdu hodne nasrany a nerad bych udelal nejakou blbost, pokud jak pises, neni takovy jak se me prave jevi...

hold ne kazdy ma kazdodeni pristup na net..nevim otom jentakmimo zeby mail mel kredit..myslim ze tobe tu de uplne o neco jiny nez resit nejaky problem.... narozdil odtebe toho cloveka znam ty si jen prectes prispevek a uz vse vis
asi se ti nikdy nestalo ze v tu nejnevhodnejsi chvily se na tebe sesypalo moc nahod az to bylo tak nepravdepodobny ze by ti neverily ani vlastni rodice,,,

asi se ti nikdy nestalo ze v tu nejnevhodnejsi chvily se na tebe sesypalo moc nahod az to bylo tak nepravdepodobny ze by ti neverily ani vlastni rodice

Můj názor: v takovém případě bych řekl, hele fakt sorry, tady máš prachy, já to teď postavit nemůžu. ale nehodlám nikomu sahat do svědomí ani nikoho soudit. Takhle bych reagoval já.

wirtual: pokud nemáš stvrzení, žes mu peníze dal, tak toho moc nevymyslíš.

Hovňous II: můžu tě ubezpečit, že ve chvíli, kdy si v tomhle vlákně začnou lidi sprostě nadávat, případně svými příspěvky porušovat zákon, jako tomu bylo v "jiných" vláknech, s klidným srdcem to zamknu a smáznu. Asi tak.

V profilu uvádíš jako zálibu bojové sporty. Nabídl bych mu možnost odpracovat si dluh jako sparring.;-)

to bych neriskoval:)
kazdopadne jak sem psal verim ze se ozve a vse se kaldne vyresi...

To ze ho vystrelim z trenek me samozrejme taky hnedka napadlo, ale tohle beru az jako uplne krajni reseni... :-)

Tak takový chování mě vždy vytočí na 380...já to úplně nesnášim! Může se stát cokoli, o tom žádná, ale co je moc to je moc. Copak je to tak strašně těžký si přiznat, že to teď prostě nezvládám a v klídku bez problémů vrátit dotyčnému zálohu? To je to tak strašně složitý? Ale je fakt, že např. u někoho, kdo už ty prachy dávno rozfofroval a je neustále švorc asi jo...a takových lidiček je poměrně dost. Proti tomu zabírá už jen pěst na oko :-)

Já to vidím takto: ať v tom byl úmysl (nebo nebyl) někoho obrat o peníze, ať má osobní problémy (nebo nemá) je to úplně jedno. Následek je takový, že objednavatel zakázky nedostal ve sjednaném čase terárko a ještě z něj dotyčný dělá debila. A jestli se ho tu někdo zastává, tak tomu nezbývá nic jiného, než-li mu od srdce přát, aby se také setkal při objednávání nějakého produktu s podobným přístupem, protože mám pocit, že pokud člověk nezažije takový výjeb na vlastní kůži, tak neví o čem píše :-(
MT

Naprostý souhlas. Samozřejmě se člověk může dostat do velmi těžké situace, ve které na nějakou stavbu terka nemá ani pomyšlení...v tom případě se ale nebude hloupě vymlouvat a slibovat neslíbitelné. A podle popisu situace od Wiruala mě rozhodně nepřipadá, že by se o takovouto situaci jednalo (nevím o tom nic, ale přijde mi to jako úplně nejsprostější vým*d - jako kdyby do toho dotyčný hned od začátku šel s tím, že objednané terko nedodá). Málem jsem zapomněl, že žijeme v Čechách, takže toto je vlastně docela normální situace:-(:-(:-(.

Jak se říká, znám svý lidi :-) boužel takové jednání mne už nepřekvapuje. Teda od lidí od kterých bych to nečekal jo, ale v teraristice boužel ne. Počítám vždy s nejhorším - jednání s novými lidmi. Většinou se to pak změní o 100% k lepšímu, a aspoň mi nevyrazí dech když se na koupi někdo vybodne. A člověk je pak nadšenej když prodá a někdo se vrátí nebo chce občas poradit. Informovat se.
No jestli je dotyčnej něják v háji a za dvojku nakoupil materiál tak bude určitě zdržovat. Ale zas 2000 není tolik abych pro klid v duši je s omluvou neposlal zpět.

Nevím, co přesně máte na mysli, každopádně nikdo s přezdívkou "L703" ani "kapoun", ani nikdo přistupující z vaší IP adresy nebyl, jak říkáte, vyloučen.
Pokud byste chtěl srovnat toto vlákno a některá vlákna týkající se "případu Goniatit", tak musím upozornit, že srovnáváte nesrovnatelné. Zadavatel tohoto tématu se vyjádřil věcně a slušně, navíc nabízí důkazní materiál. Jeho posouzení nám ovšem nepřísluší. Vlákna týkající se p. Pavely byla opravdu nepřijatelná, stejně jako další působení některých "přispěvatelů" zde na poradně.
Pokud vám to zvedne sebevědomí či uchlácholí ego, klidně si zanadávejte.

Janda

to Jan Lauermann:
nezlobte se na mě, ale mohl byste prosím konkrétně napsat situaci, kdy byste zapoměl na to, že máte vyrobit nebo dodat nějakou věc , že jste inkasoval zálohu a že si teda myslíte, že to zvládnete?
Napadá mě třeba úmrtí v rodině.. ok beru, sednu do net kavárny a pošlu maila , hele sry někdo mi umřel, přijeď si pro to, nebo mi dej víc času, jdu se ož.at a budu kolit týden.. ( možná vyjímkou je úmrtí tchýně ) to bych já osobně kolil asi půl roku :-D
Nebo svatba? ne ta se plánuje dopředu... že by dovolená? Ne to by taky věděl dopředu, dokonce i služební cesty, tak jedině že by ho postihla povodeň...
Ale ruku na srdce, národ haj.lů = češi, co si budem nalhávat .
PB

zdar:-D,já už sem sice moc nechodím,ale přesto....úspěšně jsem obsolvoval 8 tříd.ZŠ takže pokud by mi někdo dělal bednu a chtěl zálohu...asi bych mu odpověděl,že je špatný "malý kapitalista":-D,potožmo nepřijel jsem na "víčku od ešusu":-D:-D:-D.ale jak říkám já "je to každýho soutěž" :-D,ale mám nápad dej mi zálohu 3000kč a já ti udělám bednu jakou svět neviděl :-D,trochu to má háček mi každý zná :-)takže tak :-D:-D

4Brož Pavel:
Ahoj Pavle, nevím, jestli jste správně pochopil můj příspěvek (nebo zda jsem já správně pochopil příspěvek Váš - mám v sobě pár :beer: potréninkových:-D)...možná jsem se nevyjádřil dost jasně, ale v podstatě jsem myslel na to samé, co jste vypsal vy ve Vašem příspěvku. Také mě napadlo možné úmrtí v rodině...pokud by se jednalo o někoho opravdu blízkého (tchýně to je jiná kapitola:-D), tak bych opravdu chvíli neměl myšlenky na výrobu terária...možná ani na komunikaci s objednatelem - kdo nezažil, ať nesoudí. Ale jak jsem již napsal, v tomto případě se podle mě (zdůrazňuji podle MĚ) jedná o prachsprostý výmrd...]:(]:(]:(

Nějak to vaše reptání na čechy nechápu - to, že (i) u nás existujou zloději, podvodníci a jiná sebranka přece neznamená, že budu všechny házet do jednoho pytle. Trochu národní hrdosti by neškodilo;-). Hodně věcí mě štve, ale s tím, že jsem češka jsem naprosto spokojená a na svůj národ dokonce hrdá (snad jsem vás moc nešokovala:-)).

Nečetl jsem všechny reakce, ale věc se má asi tak...... Pokud by se dotyčnému podařil prokázat úmysl, že už při domluvě zakázky věděl, že terárium nedodá a peníze si nechá... byl by to stejně jen přstupek. Tedy pokud za sebou nemá majetkovou trestnou činnost, ale to by se k úmyslu podvodu musel sám doznat. Pokud by sdělil, že se terárium opravdu chystal vyrobit, ale nastaly důvody, že práci nemůže dokončit a že nemá na vrácení zálohy... byl by to občanskoprávní spor, který by mohl vyřešit jen soud na základě vašeho podnětu... ale to nemá smyl. Takže z toho plyne pouze ponaučení pro příště.

Den po tom, co sem tady ten incident uverejnil tady na forum, me prisla sms z T-zones bez telefoniho cisla v presnem zneni:

prosim o zaslani cisla uctu na bratruv telefon(jde tusim o terarium)momentalne lezi v nemocnici(kriticky stav). prosim prijmete velkou omluvu surkova

Abych pravdu rekl, vubec nevim, co si o tom mam myslet... neznam zadnou Surkovou, ani zadneho bratra Surkove... a sms je bez telefoniho cisla... Jestli je to nekdo z jeho rodiny ci ne, nebo to psal primo on, to vubec netusim... at uz je to jakoliv prijde mi to opravdu dost nevhodny druh komunikace v tomto pripade...
Napsal sem teda korenovi, jestli nahodou nema neco spolecneho se Surkovou, a ze me prisla nejaka podivna sms... odpoved zadna... nekolikrat sem se i snazil dovolat, bohuzel taky marne...
Pokud po me nekdo chtel na jeho tel. poslat c. uctu, tak sms na jeho tel. musi byt zrejme cteny, takze pokud by v te nemocnici opravdu byl a nemohl by komunikovat, zcela jiste by se k mym sms a neprijatym hovorum na jeho tel. dostal dotycny, kt me posilal sms z T-zones a urcite by se ozval a objasnil mi to, ikdyz treba zase pres T-zones...

Jesli ani v pristim tydnu z toho borca nedostanu ani jedinou odpoved... zacnu to opravdu razantne resit... toho borca uz pak zachrani jedine ta nemocnice, ze uz v ni opravdu je...

"lezi v nemocnici(kriticky stav)" to se na tento kritický stav připravoval už asi dlouho, když tahal objednavatele za nos několik týdnů. Stále si myslím, že mělo jít o výmrd, jenom nečekal, že se každý nechá srát na hlavu. Nyní má strach a proto vymejšlí hovadiny :-)