Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská probém

Zdravím,
potřeboval bych pomoct ohledně mláděte krajty královské, kterou jsem si pořídil před několika dny, je přibližně měsíc až dva stará. Nějakým způsobem se mi krajta nachladila, má jakoby rýmu a vypadá to, že je to spojené i s hnisem v tlamičce, na některých místech má trošičku svraštělou kůži, nevím jak je to možné, ale bohužel je to tak, nahoře terária mám až 35 stupňů a dole okolo 30 takže nevím jaktože se nachladila ještě když je v posledních dnech takové teplé klima, dočetl jsem se zde, že se dají podávat vitamíny b-komplech nebo vitamín C, ale zítra to vidím na veterinu, je něco co můžu prozatím udělat? byl by někdo ochoten mi pomoct?....Předem děkuji.

přijde mi to divný, ale had má btu rýmu a dělá ty zvuky podobné fučení vždy jen když ho beru do rukou nebo mu injekcí čistím tlamu vitamínama a chvíli potom, jinak mi když je vklidu připadá naprosto vpořádku bez příznaků nějakého nachlazení nebo něčeho podobnéého... je na to nějaké vysvětlení? dělá to jakoby jen ze stresu nebo z nervůů:-)) nevíím...

Pokud se mohu přidat, tak jsem u mé regiusky zaznamenával "pískání" při dýchání nozdrami (nevím či tomu tak stále je, dlouho jsem ji neměl venku), když mi lezla kolem ucha. Nicméně regiusku mám již dva roky a nezaznamenávám žádné problémy. Toť můj příspěvek, nevím jestli pomůže, jen přidávám svou zkušenost s něčím (možná) podobným.

pár dní jsem podával do tlamičky vitamíny přes injekci a had momentálně vypadá v pořádku, bohužel jen prozatím, nechci mu ted otvírat tlamu po příjmutí potravy a vůbec ho rušit, takže uvidíme za pár dní zda bude mít ještě rýmu v tlamě

tak vypadá že had už v tlamě nemá žadné jakoby sliny a rýmu, ale pořád divně dýchá a dělá lehké zvuky jakoby fučení nebo jakoby pčikal, něco takového ve srovnání s lidskými nemocemi, nevím, opravdu nevím, ale bojím se aby to nebylo virové onemocnění že by byl had nemocný už od narození, uvidíme...