Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská probém

Zdravím,
potřeboval bych pomoct ohledně mláděte krajty královské, kterou jsem si pořídil před několika dny, je přibližně měsíc až dva stará. Nějakým způsobem se mi krajta nachladila, má jakoby rýmu a vypadá to, že je to spojené i s hnisem v tlamičce, na některých místech má trošičku svraštělou kůži, nevím jak je to možné, ale bohužel je to tak, nahoře terária mám až 35 stupňů a dole okolo 30 takže nevím jaktože se nachladila ještě když je v posledních dnech takové teplé klima, dočetl jsem se zde, že se dají podávat vitamíny b-komplech nebo vitamín C, ale zítra to vidím na veterinu, je něco co můžu prozatím udělat? byl by někdo ochoten mi pomoct?....Předem děkuji.

ano tu teplotu bych zvýšit mohl, ale to by v tom terárku bylo 40 stupňů a to už je opravdu moc, v terárku mám zářivku s UV zářením a žárovku takže si tu teplotu můžu regulovat dá se říct jakkoliv, ale to si myslím že naprosto stačí ta teplota a co se týče rosení můžů ho rosit nebo mám ted jakoby snížit vlhkost když je nastydlý?

je možný, že je příčina i jiná, protože nevím jak mohl nastydnout v tolika stupních co zde udávám, mohl už být třeba nemocný než jsem ho přivezl, protože ho mám týden, ale když jsem si ho přebíral tak byl vpořádku a ty šupiny má na některých místech taky trošku takové svraštité, nevím čím to může být...

dnes jsem mluvil s odborníkem na zvířata i hady a tvrdil že se to vyléčit nedá, že ten had stejně umře. Tvrdil že se nejspíš nakazil už než jsem ho koupil a vyléčit se to nedá tak nevím, protože podle lidí co zde píšou se to vyléčit dáá...

nemusel to byt ani zadny "pejskar", staci, aby byl dotycny dostatecny pesimista. Vleklou rymou a opakujici se stomatitidou se v prvopocatcich mohou projevovat i zavazna virova onemocneni, u kterych je sance na celkove vyleceni opravdu mala, ackoli zvire muze vydrzet i nekolik nasledujicich let bez jakychkoli priznaku nez "jakoby bez priciny" nahle uhyne z niceho nic. Taky to ale muze byt neco mene zavazneho, proste dusledek oslabene imunity zvirete v souvislosti se stresem z prevozu, pripadne z importu z domoviny. Takze lecbu nevzdavat, hada ale radeji drzet v prisne izolaci od ostatnich.

děkuji vám mocpánové, velice jsmte mi pomohli a já léčbu rozhodně vzdávat nebudu. Uvidíme jak závažný podmět či nemoc hadíka zasáhl a určitě zde ještě napíšu jestli se stav zhoršil či zlepšil, dnes jsem hadovi vyplachoval tlamičku vitamínem C a b-komplexem, budu to provádět každý den tak uvidíme, snad se to zlepší, díky....

virové (i jiné odemocnění) se dá vyloučit, nebo potvrdit rozborem trusu....

jestli tohle dokazete, tak po Vas okamzite sahnou vsemi deseti vsichni doktori co jich na svete je.
Z trusu se da poznat lecos, nektera parazitarni onemocneni, nektera bakterialni, ale urcite ne virova, rozhodne tedy ne ta, ktera se vyskytuji u hadu.

přijde mi to divný, ale had má btu rýmu a dělá ty zvuky podobné fučení vždy jen když ho beru do rukou nebo mu injekcí čistím tlamu vitamínama a chvíli potom, jinak mi když je vklidu připadá naprosto vpořádku bez příznaků nějakého nachlazení nebo něčeho podobnéého... je na to nějaké vysvětlení? dělá to jakoby jen ze stresu nebo z nervůů:-)) nevíím...

Pokud se mohu přidat, tak jsem u mé regiusky zaznamenával "pískání" při dýchání nozdrami (nevím či tomu tak stále je, dlouho jsem ji neměl venku), když mi lezla kolem ucha. Nicméně regiusku mám již dva roky a nezaznamenávám žádné problémy. Toť můj příspěvek, nevím jestli pomůže, jen přidávám svou zkušenost s něčím (možná) podobným.

pár dní jsem podával do tlamičky vitamíny přes injekci a had momentálně vypadá v pořádku, bohužel jen prozatím, nechci mu ted otvírat tlamu po příjmutí potravy a vůbec ho rušit, takže uvidíme za pár dní zda bude mít ještě rýmu v tlamě

tak vypadá že had už v tlamě nemá žadné jakoby sliny a rýmu, ale pořád divně dýchá a dělá lehké zvuky jakoby fučení nebo jakoby pčikal, něco takového ve srovnání s lidskými nemocemi, nevím, opravdu nevím, ale bojím se aby to nebylo virové onemocnění že by byl had nemocný už od narození, uvidíme...