Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svetla v kvetinaci, prosim pomoc

Zdravím, chci se zeptat jak máte v teráriích uschováne zářivky. Já je mám dane v kvetináčích. Ale dnes jsem si všimla že my můj Ještěrkovec skočil na to světlo a snažil se zalést do toho květináče. Během půl hodiny to udělal už třikrát nevíte co s tím mám udělat bojím se aby ho žárovka nekopla.

No naštěstí skáče na UVB žárovku a ta nehřeje takže popálit by se neměl

Jestli to chápu dobře, tak máš kompakt na UVB zavěšený v květináči? Nejsem sice odborník, ale myslím že nejlepší je zavěsit takový kompakt vodorovně se stropem a nejvíc vyzařuje prý vodorovně, takže do toho květináče asi ne.

Já nemám zas tak velké terárko. Takže mi to svíti na celé térko takže si myslím že je to v pohodě. Zatím je tam jenom provizorně protože my jedna UVA praskla...ale i tak ji budu mít v květináčí ale trochu jinde. Kdybych to neměla v květináči tak ji zničí nemám tak vysoké terárko aby na to neskočil. A svítí to po celém térko tak si myslím že to neva:-)