Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svetla v kvetinaci, prosim pomoc

Zdravím, chci se zeptat jak máte v teráriích uschováne zářivky. Já je mám dane v kvetináčích. Ale dnes jsem si všimla že my můj Ještěrkovec skočil na to světlo a snažil se zalést do toho květináče. Během půl hodiny to udělal už třikrát nevíte co s tím mám udělat bojím se aby ho žárovka nekopla.

No naštěstí skáče na UVB žárovku a ta nehřeje takže popálit by se neměl

Jestli to chápu dobře, tak máš kompakt na UVB zavěšený v květináči? Nejsem sice odborník, ale myslím že nejlepší je zavěsit takový kompakt vodorovně se stropem a nejvíc vyzařuje prý vodorovně, takže do toho květináče asi ne.

Já nemám zas tak velké terárko. Takže mi to svíti na celé térko takže si myslím že je to v pohodě. Zatím je tam jenom provizorně protože my jedna UVA praskla...ale i tak ji budu mít v květináčí ale trochu jinde. Kdybych to neměla v květináči tak ji zničí nemám tak vysoké terárko aby na to neskočil. A svítí to po celém térko tak si myslím že to neva:-)

1) zarovka nekopne ale spali...
2) kvetinac je nutne dat mimo dosah jestera
3) jestli to nejde tak se da zespoda zakryt pletivem, ktre tam je nutno pridelat tak aby se dalo odbrat pri vymene zarivky a zaroven aby se tam zvire nedostalo pri projevu sve zvedavosti...