Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svetla v kvetinaci, prosim pomoc

Zdravím, chci se zeptat jak máte v teráriích uschováne zářivky. Já je mám dane v kvetináčích. Ale dnes jsem si všimla že my můj Ještěrkovec skočil na to světlo a snažil se zalést do toho květináče. Během půl hodiny to udělal už třikrát nevíte co s tím mám udělat bojím se aby ho žárovka nekopla.

No naštěstí skáče na UVB žárovku a ta nehřeje takže popálit by se neměl

Jestli to chápu dobře, tak máš kompakt na UVB zavěšený v květináči? Nejsem sice odborník, ale myslím že nejlepší je zavěsit takový kompakt vodorovně se stropem a nejvíc vyzařuje prý vodorovně, takže do toho květináče asi ne.