Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potkani - chov

Hoj, chtěl bych se vrhnout na chov potkanů. Pro guttaty a boa constrictora, guttaty jsou skoro dospělé a hravě smlsnou dvě myšky, párkrát jsem krmil potkany, ale musí být prostě ta správná velikost, která ve zverimexu nebývá, navíc je to předražené, 25 korun za jednoho potkana.
Hledal jsem tu na fórku, našel jsem spíše nějaké problematiky, než 'návod' na chov.

Chtěl bych je chovat na balkóně nebo ve sklepě, raději na tom balkóně, je-li to možné. Jaké potkany chovat ? Je to jedno ? Nebo je nějaký druh, který je ideální chovat na krmení hadů ? Jak je to s agresivitou a 'ochočováním' ? Chtěl bych si je i občas brávat do ruk, jsou celkem roztomilí. Taky pro to, když budu měnit vodu, podestýlku abych nebyl zbytečně pokousaný.
Co k tomu budu potřebovat ? Kolik budu muset investovat ? Je třeba je nějak oddělovat ? ... Díky moc
Změna předmětu, původně: Potkani (MadMike)

Zdravím at nezakládám nové téma tak se zeptám zde. Lze chovat vedle sebe terária v jednom 3 potkani(chovná skupinka) a vedle v teráriu Boa constrictor? Aby nebyl B.C věčně napružený? Pak by byla horší manipulace s hadem a věčně napruženej by mu taky neprospělo nejspíš, potkanům by bylo často měněno protože by byli v pokoji kde spíme. Uvidět na sebe neuvidí, dal bych tam kus nějakého lina mezi terária. Díky za odpovědi.

Nechci zakládat nové vlákno tak se optám taky tady :) chtěl bych chovat také potkany, ale zajímalo by mě když budu mít chovnou skupinu a jedna samička ve skupině bude mít mladý tak jestli jí ostatní potkani ty mladý nezabijou a jestli tam i můžu nechat samce.