Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium, krajta tmavá

Terárium o rozměrech 250x75x70 (šířka 75 je maximální)
Mám dotaz co je lepší podle náčrtku to sklo dát do šoupacích lišt, nebo to sklo dát do dřevěného rámu a udělat dvě otevírací křídla??
Bude dostačující větrání?
A můžete mi poradit ještě s tlouštkou osb, a skla?

[33dgwp1.png]

Za případné rady, a nápady. mnohokrát děkuji. Vím že v sekci pochlubtese-terária je dost terárií, ale takto velké tam moc nejsou tak kdo má tmavky a podobně velké hady, tak rposím kdyby jste mohli nahrát foto, mnohokrát děkuji

Nikdo se odpovědi neujmul, tak sem něco nasmolím já....
Takže otevírání bych řešil určitě těmi šoupačkami. Je to snažší a zabere to méně místa.
Nechápu, proč je na obr. ten sloupek? Udělej šoupačky po celé délce a je vyhráno. Navíc jak by jsi se dostával za to zapuštěné neodvíratelné sklo?
OSB bych volil 18 cm a sklo 6 mm - to se dává i do těch lišt na posuvná skla.
Větrání je zbytečně moc velké. Poloviční by mělo stačit.

* večer, nebo zítra sem hodím nějaké fotky konstrukce kterou ti "nutím" ...

S tím posouváním bych si moc velké starosti nedělal...spíš, aby Ti to tmavka nevymlátila (třeba při krmení)...pěkný fotky terka prot mavku měl tuším Diego a Snake323 ve vláknu "Terária IX.". Jinak taky myslím, že o terku pro tmavku psal pěkně Přemek Hála, ale název vlákna si už asi nevzpomenu..
H.

Nějakej sloupek je to nejhorší, co si můžeš vymyslet ... Samozřejmě tam nějakou výstuhu mít musíš, stejně jako tam musíš mít něco, k čemu připevníš ty lišty na posuvný skla ...
Já tam mám nahoře i dole trámky, ve kterých je vyfrézovaná drážka pro tu lištu na skla...
[http://img529.imageshack.us/img529/4716/s5008904.j  pg]

- terárko je 160x80 výška 45. Sklo má výšku asi 28,5 cm.
Trámek dole je vysoký asi 12 cm. Odvětrání je na fotce vidět taky a je dostačující ..

Není to zase až tak hrozný,nevím kolik stojí přesně vykalení 4 skla,ale u 8 je to asi 400,-Kč za m2.Dělá se to tak,že se uřízlá tabule znovu zahřeje .Nevýhodou je,že se poté již sklo nedá znovu uříznout,nebo jinak upravit.Kalením se zvýší jeho pevnost asi 7x.Pokud se na jeho hranu uhodí třeba kladivem tak se roztříští na malé kousky jako autosklo.Jsou tak dělané veškeré skleněné dveře.obklady za kuchynské linky sprchové kouty atd.Ještě jsem zapomněl,že je i tepelně odolnější.Ted nevím přesně,ale snese kolem 200 stupnů