Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o určení hmyzu.

Dobrý den potřeboval bych poradit co je to za hmyz. Koukal jsem do knihy Průvodce přírodou Hmyz a pavouci od Helgard Reichholf-Riehmová a nenašel jsem to tam

[mod]Sice to píšu jako osel už po sté,ale napíšu to znova.Doz má každý,kdo se na něco ptá.Vypište prosím příště předmět výstižněji.Děkuji (Melda)[/mod][mod]
Změna předmětu, původně: Dotaz (Melda)[/mod]

Jsem zmaten, až tady jsem se dozvedel, ze filipendulae se jmenuje obecna, vzdycky jsem ji mel zafixovanou jako tuzebnikovou:) Jinak jak pise Petr, jedna se o Z. ephialtes. Pozor na ni, dela i cernou formu a dokonce muze mit cervenou zmenenou na zlutou! Temer vzdy ma prouzek, stejne tak filipendulae uze velmi zridka ten pasek mit. Zasadni rozdil je zespodu kridel, kdy filipendulae ma malinko popraseno cervene (mezi skvrnami), zatimco ephialtes nikdy. Je fakt to, ze takto vyrazny pasek ma jen tento druh (a laeta a carniolica, ale ty jsou zcela odlisne).VH

[http://img80.imageshack.us/img80/8828/p8030002.th. jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[http://img710.imageshack.us/img710/9528/p8030009.t h.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Použiji vlakno.
Když sjem začinal s chovem švábů asi přel 4 mesici,u násady bylo par "2 nebo 3" těchto mrňousů.
Neodstranil sjem je,nepřišlo mi to nutné.Teďka jich tam jsou stovky,švábům nevadí vlastně se chovají podobně.
Drží se u sebe a žerou to samé.
Tak sjem je začal skrmovat.Oblíbili si je malé agamky ale i leguánci.
Mají poměrně tvrdé krovky "chitin" ale to ničemu nevadí.Otázka je jasná ---
Co je to za potvoráky??

Děkuji.