Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terarijní stěna pro pralesní hady

Dobrý den,
ve velice blízké době budu dělar terarijní stěnu o rozměrech cca 180x100x220(d,š,v) pro své hady(python brongersmai, morelia spilota jungle jaguar + pár "drobných" hádků). Vím, že jsou zde již dotazy na stěny z OSB desek. Ty však dle mého názoru nejsou zcela vhodné pro vlhkomilné druhy plazů. Jakou jinou alternativu byste mi z vlastní zkušenosti doporučili? Na kolik takováto stěna vyjde? Nenašel by se například někdo v Praze, kdo by byl ochoten mi se stavbou za finanční odměnu pomoci? Předem děkuji za jakékoliv(vlastně ne uplně jakékoliv) odpovědi, na které se moc těším.

Doporucil bych precist si vsechno, co o terariich z OSB a jinych materialu bylo na tomto foru napsano, a projit si 11 (?) specielnich vlaken plnych obrazku terarek. Pak bys mohl zjistit, ze OSB jsou celkem OK i pro vlhkomilne druhy plazu. Dale bych doporucil nakreslit si planek, spocist delky a plochy, zjistit si cenu materialu a s kalkulackou se dobrat nejake orientacni sume. Je to skutecne jednoduche. Pak bych se ja sam nejspis zamyslel, jak dobre se bude manipulovat v terarku jeden metr hlubokem; do spodniho oddilu by se dalo z podlahy vyplazit za predpokladu, ze krajta nebude startovaci, ve vrchnim to bude i z rebriku asi pomerne akrobaticke, takze preju hodne zabavy. Ale mozna to vidim moc cerne...

Az si to vsechno proctes a promyslis, zjistis, ze si se vlastne ani nemusel ptat. Na ptani to tady samozrejme je, ale je potreba se zeptat spravne. Treba ja se pak rad podelim o drobnosti, ktere jsem musel pri stavbe resit, i kdyz nejsem zadny expert. Terarko jsem nakonec postavil; predtim jsem ale hodne cetl, kreslil, pocital a premyslel.

Já už jsem tak nějak něco pročítal asi mi něco uteklo, byla zde vlákna typu Terárium z OSB, větrání, otevírání terária atad.. Co nosnost terárií? Jaké další materiály lze použít - když nepočítám sklo a dřevo? Já bych je chtěl udělat jednotlivě jako skládačku(pokud se rozhodnu pro OSB - 2 stejně velká pro brongersmaiky - které váží v dospělosti i cca 20 kg a nad tím menší pro zbytek). Terária budou mít zeshora větší plochu a hořejší terárium bude vždy do spodního přesně pasovat. Chci to tak mít hlavně kvůli případnému stěhování.