Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pavouci v banánech

Ahoj všem, zajímá mě možná dost zvláštní věc. Nedávno jsem slyšela (opět), že v bedně s banány byl ukrytý nějaký velmi jedovatý exotický pavouk (vím jen, že byl narezlé barvy a vzácný). Jelikož dělám v obchodě a navíc u úseku zeleniny, začínám mít strach, že nějaký se bude skrývat v nějaké bedně. Kdyby nedejbože ano, jak se mám zachovat? Co dělat, kdyby mě kousl? Navíc trpím arachnofobií...

Dont worry be happy :) Je to trosku blbost, ne uplne, ale je :) Banany se vozi rpi 8°C, coz je pro tropicke a nebezpecne druhy malo. Pokud neco z druhu hrozi, tak je to Loxosceles reclusa, ale ten yb to opravdu neprezil... Obcas se dovezou nejake maloocky, velky pavouci, krasni, ale urcite nejsou nebezpecni. Takze to chce klid a nohy v teple a neverit vsemu co se sustne v okurkove sezone :)

A o kamarádce, který řekla jiná kamarádka, že jedna její známá chová hada na volno a najednou když ležel v posteli tak byl nataženej a veterinář jí řekl, že si jí měří páč jí chce sežrat, jsi ještě neslyšel? Já už to slyšel tolikrát od různejch lidí a přitom je to hovadina :-D . No a strašně nebezpečnej pavouk v banánech je asi něco podobnýho.;-)

Asi tři léta zpátky dorazil do Česka nějakej gekouš s elektroinstalačním matriálem,živ a zdráv.Odněkad z Asie a dcera toho skladníka ho pak měla doma,posílal jsem ji terárko.Nevím jak to s ním pak dopadlo a ani fotku mi neposlali,abych viděl a třeba i určil.Ale měl prej přez 20 cm a byl vzteklej.

ty banany se i chemicky ošetřuji tak podle me tam vlezou po baleni bnebo cestou mam dojem že chiqiuta nebo jak se to pise vozi banany z eqadoru tak tam nejaky vleze a cestou v 98připadech zdechne a pak najde nejaka baba vbedne scvrklou mrtvolku a už to je černa vdova zabiják:)

Skutečná nebezpečnost pavoukú není tak veliká jak se všeobecně povídá. Jihoamerický pavouk Phoneutria, nazývaný banánový pavouk, který je občas do Evropy s banány přivezen, je sice co do počtu obětí nejvíce nebezpečný pavouk na světě. Ovšem jen asi 2 % kousnutných potřebují lékařskou pomoc, bohužel vzhledem k velkému počtu kousnutí v jeho domovině, pár smrtelných případů z toho ročně je a tím si tento pavouk první místo v počtu obětí pavouku zajistil. Mimo domovinu ještě nebyl žádný incident s kousnutím zaznamenán. Je dobré mít respekt před podezřelým pavoukem, ale ani při kousnutí není třeba propadat panice!

Postačující by mělo být rychlé vyhledání lékařské pomoci především v případě výrazných reakcí na kousnutí anebo preventivně v případě kousnutí dětí a oslabených jedinců. Jednal bych podobně jako v případě bodnutí včely, ta má celosvětově mnohem více obětí!!!

Jiný výše zmiňovaný severoamerický pavouk Loxosceles životu nebezpečný v podstatě není, i ktýž může způsobit velmi vyjímečně místní odumření tkáně kolem kousnutí, to je reakce, která nezabíjí, ale může být velmi nepříjemná až hruzostrašná...ale jak jsem psal, je to vyjímečně, vetšinou je kousnutí bez výraznější reakce stejně jako u české zápřednice jedovaté, navíc nevím, zda se k nám ze severní ameriky banány vůbec vozí...

http://cms.pmczech.webnode.cz/products/a11-pavouci -5-rocne/