Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy zimovat?

Ahoj,

chci se zeptat kdy je mám zimovat lépe řečeno od kdy do kdy? Vím že teplota by měla být 10-15 st. nebo by i pomohla nějaká rada co a jak :) krmení nemají dostávat žádné nebo alespoň něco málo?

Děkuju

lucifer - teoreticky jo, já měl ale pokaždé po "soft" zimování větší počet neoplozených vajec. Ale znám kluky co je nezimujou vůbec a celkem to jde. Já je míval na chodbě v cca 17°C.

zoro: kontrola jenom když měním vodu, stejně jsou furt zalezlí. Lepší je to moc neřešit;-)

zdar:-D nevím jestli pomůžu,ale jsem ve všem zastáncem "tvrdého"zimovoní Tj. u Ebéček normál kldině i 10 a méně za předpokladu plné kondice...oni to dají a vždy to vyšlo i barevné formy.
A.d. babal-neoplozená snůška-kucí se vynadavají o měsíc dříve ;-) a u hodně plazů aby se jim probuduli spermoně ;-)

Jak dlouhou držíte před zimováním hladovku?
Vždy se mi zdály hrozně dlouhé 4 týdny.Ale doporučuje se to.

Tento rok budu skoušet zimovat agami ve velkych plastovich boxech pri teplote okolo 15°C.Kondičku maj ale tu hladovku vedsinou drzim jen 2 tydny prave pri vyplém vytápeni v terariu.
Mozna to ale neni stejné u gekonů.Urcite ta doba se mení.