Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak a čím krmit agamu?

Pořídili jsme si domů agamu, nevím jaký přesně je to druh. Kamarádka si myslí, že je to agama vodní, ale já si jistá nejsem. Potřebovala bych poradit, jak přesně ji mám krmit. Kupujeme ji cvrčky, tak 10ks týdně a když je zbaští, tak zase koupím další, ale nevím jestli jí mám krmit i něčím jiným?! Nebo baští jenom hmyz? Vadí, když občas sní třeba mouchu? Mám jí dávat i nějaké ovoce nebo zeleninu nebo něco takového? A ještě bych potřebovala vědět, jakou má mít misku s vodou.. slyšela jsem, že jsou prý dobří plavci, ale když jsem jí tam dala hlubší misku, tak do ní vůbec nechtěla vlézt. Jinak v té mělké leží každou chvíli. Taky bych chtěla poradit, jestli musí být v terárku nějaké vyhřívání na určitou teplotu, nebo zda stačí svítit tou UV lampou? Jo a ještě bych potřebovala vědět, jestli s ní mám něco dělat, když se loupe "svléká kůži", mám ji nějak rosit nebo něco?
MOC DĚKUJI ZA KAŽDOU RADU

Předmět Autor Datum
Nechci se Tě nijak dotknout, ale příde mi pro to zvíře tragické, když si ho někdo pořídí domu a pak…
richiis 17.08.2010 09:47
richiis
Ahoj. Měla bych taky dotaz. Pořídili jsme si Agamu vousatou, je to ještě mládě asi 15-20cm. Baští cv…
Dragon 22.08.2010 11:14
Dragon
A co od nas presne cekate? Sama nevite o jake zvire se jedna, coz uz o necem vypovida (ten co vam ho…
Mirror001 17.08.2010 10:34
Mirror001
Dobrý den.Jak řiká Kolega Mirror001,dejte si práci alespon s tím agamu vyfotit a přiložit fotku.Nech…
crowbar 18.08.2010 10:17
crowbar
Docela chápu lidi, co si poříděj zvíře a nic o něm neví. Je to v nás zakořeněný.Pochybuju, že každý…
APes 18.08.2010 12:03
APes
Oceňuji snahu, konečně se někdo snažil poradit místo zkritizování. Vezměte si z něj příklad. ;-)
Tomik46 18.08.2010 14:19
Tomik46
Jedna fotka by to poriešila,nie??Alebo to je terahadanka?? http://www.google.sk/url?source=imgres&ct…
johny13 18.08.2010 20:51
johny13
Proč ji kritizujete jen potřebuje poradit.
Peťula111 01.12.2020 20:16
Peťula111
po deseti letech už ani moc ne... poslední
lucifer 01.12.2020 22:48
lucifer
vypadá takto?: http://www.agamakocicinska.cz/index.php?nid=435&li d=CZ&oid=751442
Danielh 18.08.2010 16:02
Danielh
základní inrormace musí směřovat k určení druhu agamy. Jestli se jedná o agamu vousatou nebo o agamu…
derem 18.08.2010 19:38
derem
Co mam dělat když jsem si koupil agamu vodní (kočičinskou) a nechce mi jist kupoval jsem ji ty male…
martanis-cz 09.08.2014 09:53
martanis-cz
jak dlouho ji mas doma?ptam se kvůli aklimatizaci zvirete..a jinak podmínky chovu-terarko-velikost,v…
666 agama 09.08.2014 11:05
666 agama
Agama kočinčinská a agama vodní, jsou dva různý druhy. To že nechce žrát je dost divný. Ale jak bylo…
Alda125 11.08.2014 20:39
Alda125

Nechci se Tě nijak dotknout, ale příde mi pro to zvíře tragické, když si ho někdo pořídí domu a pak se teprv začne zajmat oto, jak zvíře krmit a jak se o něj starat
a další věci!!!
Já vždy postupoval takto: vyhlídnul sem si zvířátko - nastudoval o něm vše dostupné - zařídil terarium - a poté teprv přišlo na řadu zvíře!!!!
Jinak existuje GOOGLE.CZ, kde bys mohl/a najít fotky zvířete a tím pádem zjistit o jaký druh se jedná a navíc je dost obtížné zjistit podle tvého popisu o jaké zvířátko jde!!

Jen doplním, že bych dokázal napsat trochu jinou odpověď, ale nechci být za primitiva!!!!

Ahoj. Měla bych taky dotaz. Pořídili jsme si Agamu vousatou, je to ještě mládě asi 15-20cm. Baští cvrčky,nymfy švábů,moučné červy, dokonce zbaštila i ulovenou kudlanku. Ale se zeleninkou máme trochu potíže. Zkoušeli jsme okurek,list pampelišky, ale ani se toho nedotkla. Nevíme přesně jak servírovat. (např.jak moc nadrobno). Co všechno můžeme nabýzet. Denně sní asi 3-4 cvrčky, baští pouze když jí je držíme před tlamičkou. Lovit se jí je moc nechce. Máme jí jich nabízet víc, nebo je nechat volně v terárku?
Děkuji za odpověď.

Docela chápu lidi, co si poříděj zvíře a nic o něm neví. Je to v nás zakořeněný.Pochybuju, že každý kdo má doma křečka, nebo morče o něm ví víc, než že to je hlodavec.Jenomže spousta lidí si neuvědomuje, že u obojživelníků a plazů je situace jiná.Druhů je spousty a každý potřebuje více méně specifický přístup.
Mišulka svoje Agamy asi těžko teďka prodá a tak by možná bodla nějaká rada, popř. nějaký vodítko.A třeba časem se stane z Mišulky zkušený terarista (a nebo bude doma chovat agamu jako peta :) )

Mišulka: Existuje spousta druhů agam.Agamy obývají různé biotopy a podle druhu jim musíš věnovat různou péči. Nerad bagatelizuju,ale dá se říct, že agamy požírají jak hmyz tak zelenou stravu. Podle všeho potřebují obojí a časem se ti může stát, že tvoje agama bude žrát jen zelené.To proč se tu většina lidí čílí je fakt, že když nedostane agama vyváženou krmy, může dojít ke katastrofě (počínaje křivicí, která vzniká nedostatkem správných minerálů a vitamínů a konče až smrtí).časem pochopíš že chovat agamu, znamená obstarávat jí stravu v podobě cvrčků, švábů, kobylek, některých larev ale také sháněním čerstvé zelené stravy (pampelišky,saláty a různý jiný zelený). Není od věci poznamenat, že krom správného terária budeš pravděpodobně potřebovat zdroj UVB záření a nějaký minerální a vitamínový doplňek stravy.Nemluvě o tom, že pokud vlastníš agamu vodní, budeš se muset starat o kvalitu té vody, kterou v teráriu budeš muset mít taky. Takže je to na tobě, buď pošli fotky a připrav se na docela dost práce (alespoň z počátku, než si vychytáš dodavatelský kanály), anebo se agamy co nejdřív zbav (v tom případě ti doporučuju místní bazar - zvíře se tak dostane do správných rukou)

Co mam dělat když jsem si koupil agamu vodní (kočičinskou) a nechce mi jist kupoval jsem ji ty male cvrčky nechce je jist nechce ani ovoce ani zeleninu musí se to nějak dokrmovat ???? ma to asi 2-3 měsíce děkuji za každou radu

Agama kočinčinská a agama vodní, jsou dva různý druhy. To že nechce žrát je dost divný. Ale jak bylo napsáno, může to být aklimatizací. Jinak ovoce a zeleninu do ní necpi, pokud ti ji bude brát, tak nejspíš až v pokročilejším věku.
Dodej nějaký fotky, agamy, terárka - tam může být taky příčina.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru