Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kladiště - co a jak má vypadat?

Ahoj,

chtěl bych touto cestou nasbírat nějaké zkušenosti a poptat se zkušených pardálů co a jak je nejvhodnější. :-)

nejprve bych se vás chtěl zeptat jak vůbec má kladiště vypadat a jestli se dá použít třeba nějaká umělohmotná průhledná miska s dírou na boku ,nebo jak třeba kontrolujete kladiště aby jste v čas zachytili snužku, jaký má být substrát? Stačí směs vermikulitu s navlhčeným pískem nebo hlínou? V jakém množství má být kladiště naplněné substrátem ,nebo jak velké kladiště má vůbec být?

vím že je to víc než dost otázek ale, čím víc budu vědět tím lépe amyslím že nejsem jediný koho to zajímá :-)

Díky

Ahoj, poradil bych ti aby sisi koupil některý z těch větších termoboxů http://www.polystyren-shop.cz/polystyren-shop/esho p/2-1-Termoboxy-s-vikem s PPLkem to máš za 300 stovky...

kup si teploměr s vlhoměrem, topný kabel a termostat. večer pošlu fotku jak by to mělo vypadat v kompletu a jestli najdu zaručáky tak ti pošlu i přesné názvy položek :) jinak jak se zmínil Rendy vermikulit či seramis, vermikulit by si mohl sehnat i v nějakém pet centru ale, se seramisem je to už těžší... četl jsem o něm a pro inkubaci je nejideálnější info index2.html tady se dá objednat ale nezkoušel jsem http://eshop.hydroponie.cz/index.asp?skupina=71&p= eshop

Fotka není třeba, prostě krabice s dírou... gekončíci nejsou tak tupí, aby nevěděli, kde mají v teráriu jakou schovku, takže na ten vlez snadno přijdou, navíc je tam můžeš dát a ví to hned. Samozřejmě se tam musí nějak dostat, teda nemůže to být 20 cm vysoký kýbl bez jakéhokoliv přístupu nahoru, stačí vedle vyšší bedýnky položit silnější kůru nebo kámen, aby gekončíci snadno vylezli nahoru. Často tam lezou i nekladoucí zvířata nebo samec před svlekem i jindy, protože taková vlhčí "nora" je jim příjemná.