Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - krmení

ahoj v neděli jsem si dovezla Krajtu Královskou-Regius je jí kolem roku pán mi řekl,,že byla naposledy krmená v úterý a že jí mám dát zkusit nažrat ve středu nebo čtvrtek včera jsme to zkoušeli a dneska taky a neše Kyti k myšce nejdříve čuchla a nechala jí a pak později když jsme jí tu myšku přidrželi tak ji napadla,ale zase pustila nemohl by někdo poradit prosím děkuji moc všem!
Změna předmětu, původně: prosím pora´dte (##"|*&%$!) (Arutha)

Osobně si myslím, že by jste ji měli nechat minimálně týden úplně na pokoji, aby si zvykla na nové tera atd. a teprve potom ji zkoušet krmit. Počkejte do té neděle a pak jí tu myš zkuste dát znovu. Navíc pokud jste před pořízením něco četli, tak by jste měla vědět, jak je to s příjmem potravy u krajty královské a tady tohle vůbec neřešit...

Souhlasím s posledním příspěvkem. Není zvyklá,nebo je na krmení zatím brzy či jak bylo výše uvedeno byla myš veliká. Já svou půlroční regiusku krmila po týdnu- napřed jsem dala hole od myši,ale to nestačilo,tak jsem po dalším týdnu koupila tu nejmenší laboratorní myš,kterou krajta pozřela bez problémů, být tebou tak zkusím objednat holátko od potkana.. když ho pozře můžeš za další cca týden zkusit znovu nakrmit,ale už tou myškou.. Krajta, jak jiste víte, sežere potravu velkou tak jako je ona sama silná v nejsilnější části těla.Krajty jsou ve žraní dámy, nelamte si hlavu... Je vyděšená -transport na trh a zase k vám...Zkuste nakrmit až ten příští týden,když to neklapne tak přespříští. Je levší držet hada hladového než přežraného.

Regiusky jsou známé tím, že potravu přijímají dost nepravidelně, přes zimní měsíce si klidně nevezmou i 4 měsíce, pokud neztrácí na váze, tak moc neřešit, zkoušet dávat a až bude chtít, tak si jí vezme. Zajistit dostatečnou teplotu vně terária cca 28°C, méně rosit, mají rádi sušší klima, musí mít úkryt, aby se moc nestresovala a jsou to noční predátoři-krmit večer, pokud tedy nejsou od narození navyklé na krmení ve dne, což někteří dělají. Já osobně-pokud si jí nevezme, tak ji dám zpět do klece, kde mi vydrží do dalšího zkrmení
pro "bobek123" nějak nechápu otázku :), logické by bylo dát jí zpět do akvárka nebo klece, kde si počká do dalšího zkrmení :) , přeci jí nevyhodim a za týden koupím novou a to stále dokola, pokud si Krajta opět nevezme, většina chovatelů má nějakou přepravku, kam dočasně myš/potkana ubytují :)

Možná je to i kombinace více faktorů - stres, období. Moje samice žere úplně normálně, kdežto samec měl naposled v listopadu malou myšku (do ničeho většího se nehodlal pustit i když normálně dává střední potkánky) a od té doby nic a jen doufám, že třeba alespoň v březnu se umoudří )) P. regius je had, u kterérho je třeba s tímto počítat.