Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - krmení

ahoj v neděli jsem si dovezla Krajtu Královskou-Regius je jí kolem roku pán mi řekl,,že byla naposledy krmená v úterý a že jí mám dát zkusit nažrat ve středu nebo čtvrtek včera jsme to zkoušeli a dneska taky a neše Kyti k myšce nejdříve čuchla a nechala jí a pak později když jsme jí tu myšku přidrželi tak ji napadla,ale zase pustila nemohl by někdo poradit prosím děkuji moc všem!
Změna předmětu, původně: prosím pora´dte (##"|*&%$!) (Arutha)

Regiusky jsou známé tím, že potravu přijímají dost nepravidelně, přes zimní měsíce si klidně nevezmou i 4 měsíce, pokud neztrácí na váze, tak moc neřešit, zkoušet dávat a až bude chtít, tak si jí vezme. Zajistit dostatečnou teplotu vně terária cca 28°C, méně rosit, mají rádi sušší klima, musí mít úkryt, aby se moc nestresovala a jsou to noční predátoři-krmit večer, pokud tedy nejsou od narození navyklé na krmení ve dne, což někteří dělají. Já osobně-pokud si jí nevezme, tak ji dám zpět do klece, kde mi vydrží do dalšího zkrmení
pro "bobek123" nějak nechápu otázku :), logické by bylo dát jí zpět do akvárka nebo klece, kde si počká do dalšího zkrmení :) , přeci jí nevyhodim a za týden koupím novou a to stále dokola, pokud si Krajta opět nevezme, většina chovatelů má nějakou přepravku, kam dočasně myš/potkana ubytují :)

Možná je to i kombinace více faktorů - stres, období. Moje samice žere úplně normálně, kdežto samec měl naposled v listopadu malou myšku (do ničeho většího se nehodlal pustit i když normálně dává střední potkánky) a od té doby nic a jen doufám, že třeba alespoň v březnu se umoudří )) P. regius je had, u kterérho je třeba s tímto počítat.