Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá,prosíme o radu

Dobrý den.Máme problém se želvou.Máme ji doma více než 4 měsíce a želva váží stále stejně a zřejmě vůbec neroste.Ráno po rozsvícení se vyhrabe (používáme mokré hobliny-na radu chovatele),něco sní (krmíme převážně pampeliška+jitrocel) a za chvíli se opět zahrabe.Vápník má ve formě rozdrcených vaječných skořápek,příliš si ho nevšímá.Celkově není téměř vůbec aktivní.Teplota pod "ohřívací" lampou je cca 40 stupňů,okolí cca 28.Může být terárium pro želvu příliš veliké(78x40 - otevřený želví stůl)?Jak moc nutný je UVB světelný zdroj?Musí mít želva stálý přístup k vodě nebo stačí jen když se na noc zahrabává do mokrých hoblin a denně se koupe?Prosíme o nějaké důležité typy pro chov.Knihy máme,ale rádi bychom spíše názory chovatelů.Neradi bychom něco zanedbali.Moc děkujeme za odpovědi.

Mam podobny problem. Zelvu mam dva mesice a vubec nepribrala ani nevyrostla. Ma porad jen 28 gramu a 6 cm. Je rocni. Terarko ma 100x50x40 a teplota pod bodovkou 40 jinde 25 stupnu. Krmim obdobne jako Mydlifous + pouzivam jeste nutrimix, ale zelva to s tim moc nezere. Muze byt problem s rustem zpusoben tim, ze si jeste nezvykla na nove prostredi? Jinak nepozoruju nic divneho. Normalne zere, ale proste nepribira...

U tak malé želvy bych volila žárovku pouze 25W tak, aby bylo pod žárovkou max 33 stupňů. 40 je dost, tak malá želva se snadno přehřeje nemá ještě dostatečně silný krunýř, jídlo v ní kvasí, má průjem, tím pádem nepřibírá a dochází k postupnému měknutí krunýře až úmrtí želvy. Je to asi nejčastější důvod úmrtí malých želv, příliš vysoká teplota! Tak pozor na to!!

Ale ja u ni prujem nepozoruju, konzistence je normalni...akorat proste to co sezere zase vytentuje...Chovatel mi rikal, ze mam teplotu pod bodovkou drzet 40-45 a ja ji mam pri spodni hranici. Na slunicku jsou navic teploty v lete klidne az kolem 50 stupnu. Asi si proste jeste poradne nezvykla na nove prostredi a poradne se nerozezrala. Jak jsem psal, mam ji teprve dva mesice a pry to nekdy trva az pul roku, nez se poradne rozezere...tak snad to nebude nic jinyho...