Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium Praha

Stálá terarijní expozice je téměř dokončená.Zbývá pouze několik stavebních úprav a kolaudačních razítek.Rozhodli jsme se že jako prvním před oficiálním otevřením umožníme vstup návštěvníkům teraporadny,stačí jen zavolat na uvedené číslo 774/993192 a dohodnout si termín.Také jsme spustili stránky www.terariumpraha.cz tak vás prosíme o nahlédnutí a případnou kritiku nebo sneseme i pochvalu popř. nápady co vylepšit nebo změnit. Děkujeme terárium praha
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: TERÁRIUM PRAHA (Kurt)

Ahoj, včera jsme měli s přítelem náhodou šanci výstavu předčasně vidět...něco tak neuvěřitelně nádherného a velkého jsme dosud neviděli. Nádherné prostory, nádherná zvířata, neuvěřitelné množství velikých a nejjedovatějších hadů světa...Vstupné není vůbec drahé v rámci toho, co je k vidění, budeme doporučovat všude!!! díky!

A co chamíci ::), máte tam nějaký, na webu jsem je nenašla, ale možná jen přehlídla.
Jinak web mě osobně dělá trochu problém se v něm orientovat, na přehlednosti by možná přidala i jiná barevnost?.
Jinak čest práci, parádní sbírečka, ještě, že se najdou takoví nadšenci!!!

Přeji krásný den všem.
Byli jsme se s rodinou podívat. Doma máme hadíků také dost, ale jadule ne. Jediné co můžeme dodat, je úžasné, úžasné a zase úžasné. U nás v čr asi zatím to nejlepší hadí zoo. Pan Antonín Hnízdil ochotně pohovoří i předvede (všem). Cena na dnešní poměry obstojná. Kdo má tušení o čem to je - zaplatí.(a rád) :-) Co se týče webu si myslím, že by měl pouze upoutat a nalákat. Né ukázat vše. Nic méně v minizoo najdete z plazí říše dá se říci od každého kus. Ale kus s velým "K". Jenom doporučuji.
PS: Já s rodinou pojedu podívat určitě zas.
A to neberte jako reakci na žádný příspěvek, ale vlastní komentář

No, dopoledne tam byla hromada dětí (myslím, že z teraspolu), takže jsi nás mohl přehlídnout:-). Mimčo jsem měl v krosně na zádech a pak na volno u klece s lemurama:-). Po obědě spala v kočárku.
Viděl jsem, že fotíte jedáky, tak jsme se vám tam nechtěli motat. Pak jsme se ještě asi minuli v "zázemí", ale asi bych tě taky nepoznal. S tou hlavou jsme na tom asi všichni podobně:-D.

Tak jsem byl po delsi odmlce opet v Dubci, bylo to fajn jako vzdy. Skoda jen, ze chybel "Tony", ale i tak expozice mela zas nabidnout co noveho.. King je opravdu uchazejici a co rikala nase hostitelka, je to velmi "rozumne" zvire.. :-) Rad se tam z Cejnou a kamarady pujdu opet mrknout.. :beer:

Meldo, myslis Posukovo U me dobry ? Nebo mi neco medochazi, ted v sobotu jsem zabil opravdu kvanta mozkovejch bunek.. :-D

Hanzi, ok. Kdyz to bude cestou zpet, tak nas muze nabrat i utekla potvora jeste v aute, tzv. na jistotu.. :-D Ale uz koncime ze spammem, tohle patri do Hammu.. :-)

Do Dubče jsme se vydali včera odpoledne s dvouletým synem přes celou Prahu, nicméně vchodové dveře byly v 16:45 zamčené, na zvonění ani telefonování nikdo nereagoval, ačkoli mělo podle nápisu být otevřené do 18:00 hodin. Na webu, ba dokonce ani na dveřích ani slovo o tom, že bude zavřeno.

Ahoj všem,
s přítelkyní chceme někam vyrazit, řekli jsme si tedy že pojedeme do velkoměsta a navštívíme Terárium Praha. Proto se ptám stojí to opravdu za to? Je to od nás kus cesty, takže bych rád pořádný zážitek :-). Jak to tam funguje? Jsem typ člověka co vydrží koukat na zvířata dlouhé hodiny (samozřejmě tady bych to zkrátil). Rád fotím, je zde ta možnost?
Díky moc za info ;-).

Taky se tam jedu konečně podívat, za což jsem vděčný tygříkovi který obměkčil mou přítelkyni. Ale přecejenom, taky jedeme z dálky, Prahu neznám a kdyby náhodou to tu nebylo na celý den, nemáte nějaký typ na další místo? Třeba nějaká akvária nebo něco podobného pro milovníky přírody a zvířat? ZOO určitě ne, ta je sama o sobě minimálně na den.
Předem díky! :-)

Mořský svět je takový akvaristický lunapark....a mučírna pro ryby

A nejen ryby. Byla jsem se tam podívat nějak zjara a měli tam totálně vyhublé mládě kajmana v naprosto nevyhovujícím akvárku, no takhle vyhublého "krokouše" jsem v životě neviděla. A naopak příšerně obézního žraloka. Za mně tam nechodit, člověk se akorát znechutí...

Jo, na ty chudáky kajmany jsem zapomněl. Když jsem tam byl naposled, tak v tom akvárku tam byl brýlák a trigonát. Krmil je tam filém nějakej s prominutím debil v pirátským oblečku, co ani nevěděl co za zvířata to je, jen furt mlel o tom, jak hrozně koušou a jak jsou hrozně nebezpečný......
Bohužel pro mudly, co chtějí vidět co nejvíc barevných rybiček pokupě a hlavně ty chuděry žraloky to je dost atraktivní destinace :.(

Mořský svět je prý pěkná opičárna. A jak už bylo řečeno, tak to pro ryby není nic moc. Pražskou ZOO můžu jedině doporučit. S přítulí jsme tam hoodně často. Máme tam už svojí trasu a stíháme to hravě za 4 hodiny celou zoo pohodovou chůzí. :-) Mno a terárium Praha...jednou jsem tam byl. Zvířata a terária stála za to. Moc pěkný pro čerpání inspirace a hltání přírody. Jen ten přístup mě trochu zklamal. Vybrat peníze a běž. Víc mne nezajímáš.

S tou opičárnou v mořskym světě souhlasim,s přístupem v Terárium Praha rozhodně ne.Byl jsem tam se synem a zakecal jsem se tam hodně dlouho.Ten "kluk s dredem"prostě jenom neobtěžoval laiky(na dotazy odpovídal) ale po projevení odborného zájmu jsem se tak zakecal,že mi ujely dva autobusy.

Taky nemůžu souhlasit - a to jsem se tam plácala kolem tygra jako blbka, ale stejně jsem měla pocit, že jsem jako návštěvník maximálně vítaná. Zase je pochopitelný, že se nebudou vrhat na každýho a nadšeně ho provázet, pokud nemaj dojem, že o to člověk vyloženě stojí...;-)

Tak ono je to tak, že Honza (ten kluk s dreadem)se tam o to celé stará, vybírá vstupné, atd.. je to hodně každodenního lítání a nevděčné práce. Občas je tam sám, občas je jich na to víc.. Když je tam ale sám, tak celý den lítá kolem zvířat, čistí ubikace, mění vodu, krmí, atd a to je jeho primární náplň práce. Mnoho lidí si to tam jen proběhne a zase jdou - a ani nemají zájem o nějaké informace navíc. Proto je potřeba nebát se zeptat - pokud uvidí zájem z vaší strany, můžete tam strávit i několik hodin a dozvíte se víc, než na Prima ZOOM za týden. Vstupné 150 korun se sice za malou expozici může zdát být vysoké - vždyť za podobné peníze můžete prochodit několik dnů po pražské zoo. Přidaná hodnota Terária Praha je ale právě v tom rozhovoru se zkušenými chovateli - pro mnoho lidí opravdová studnice vědomostí.

Všem díky za rady, nakonec jsme byli jen v Teráriu, ale musím říct že to bylo super, určitě tam zas někdy musím zajet. Zjistil jsem že potřebuju novej foťák a dostali mě tam jedáci, nikdy dřív jsem je takhle pořádně neviděl. Cerasteska byla úžasná, škoda že na fotce to není tak vidět a drobní chřestýši byli taky super. Akorát, jak když se kdykoli podívám na hada v teráriu, tak mi přijde že je víceméně spokojenej, tak ta královajda mě přišla vyloženě nešťastná, naštvaná, že se jím tam prostě moc nelíbí, nevím čím to. Možná se mě to taky jen zdálo.
Jen pro příště, je tu i možnost dostat se do zázemí a vidět toho ještě víc?
+ přidávám pár fotek
[http://tera.poradna.net/file/view/16862-a-45-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16863-pict0013-j pg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16864-pict0039-j pg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16865-pict0044-j pg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16866-pict0061-j pg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16867-pict0100-j pg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16868-pict0124-j pg]
[http://tera.poradna.net/file/view/16869-pict0147-j pg]

S přítelkyní jsme tam byli minulý víkend a byla to paráda!! Vstupné 150 za dospělého člověka mě vůbec neurazilo. V sobotu jsme byli v ZOO a vstupné pro jednoho je 200,-Kč a když si vemu, že skoro polovina pavilonů byla uzavřená a další zvířata, která tam měli můžu vidět ve kterékoliv jiné zahradě, tak to byla cena dobrá. Sice je to malá expozice, ale většinu plazů v jiné ZOO neuvidíte, takže těch 200,-Kč bych dal klidně i jim. A pochybuji, že někde jinde by Vás hned při příchodu přivítal "tygr" :-), který Vás, jenom co se k němu otočíte zády, zákeřně kousne do achylovky :-D. Na tuto návštěvu jsem se chystal několik měsíců a jeli jsme tam až z druhé strany republiky a větší zážitek máme teda z této návštěvy než ze ZOO Praha.

Byli jsme tam loňské léto. Dorazil nám domů letáček a tak jsme zorganizovali s kámoškou výlet (jsme z Kadaně). Bylo to boží. Syn se zamiloval do gabúnek(ostatně to už dřív, ale byl unesen, že je vidí naživo), no a kožnatka byla úchvatná. Ostatně vše se nám líbilo, jsme milovníci zvířat, tak jsme se kochali. Určo vyrazíme někdy zas.

Já jsem tam byla už asi před rokem. A bylo to tam super. Pán co mě a kamarádku prováděl, nám dal pochovat nebo si sáhnout snad na všechny zvířata. Taky tam měly lemury kata a ty jsme krmily piškotama z ruky, prostě skvělý zážitek. Navíc tam byli moc ochotní a tak jsem se s nima domluvila a oni my postavili terárium pro chameleona (i s vybavením) na míru a do něj dali mi i chameleona z vlastního odchovu. Dále se nabídli, že nám ho můžou i hlídat, když někam pojedeme, takže tam možná někdy uvidíte chameleona jemenského. Prostě můžu jen doporučit:-).

Tak jsem na vás dal a včera jsme se tam s přítulí zajeli podívat. A jsem nadšený ostatně i přítelkyně, nádhera. V životě jsem nebyl tak blízko u mamby černé či kobře královské a opravdu mě to dostalo. Těším se na další návštěvu, máme haldu fotek, tak až to přeberu, tak sem něco šoupnu, podle toho jak bude čas.

Ale jak říkám, opravdu bomba, ty terárka, ty zvířata... Nemám slov, vážně moc pěkný! Všem nadšencům doporučuji!

Zdravím, využiji tohoto vlákna, abych nezakládal nové.
S kamarádem plánujeme již delší dobu navštívit terárium v Dubči, ale protože to máme trochu dál (Jižní Morava) tak nám to zatím nevyšlo.
Každopádně bych se chtěl zeptat Vás, co jsou tam "jako doma", zda je aktuální seznam chovaných druhů, který mají na svých webových stránkách. Jestli nemají ke shlédnutí nějaké novinky hlavně z jedovatých hadů.
Předem velké díky ;-)

Dobrý večer,

chci se zeptat zda je možné ještě uvidět tygra, který jak jsem pochopil z předešlých vzkazů zde na fóru tam byl. Plánujeme s přítelkyní se tam podívat a tygra bychom moc rádi viděli. Jsme s Opavy a máme to přes republiku proto se na obracíme takhle předem. :-)

Děkuji za info. :-)

Byl jsem tam těsně před tím, než tygra dávali pryč a na hraní už to moc nebylo.. Teda bylo, ale dost to bolelo

No přesně, my tam byli už někdy v říjnu a už tehdy jsem celkem ječela, když jsem okukovala mangusty a najednou se mi z lejtka visí zakousnutej tygr:D A to tam pak byl ještě celkem dlouho, to jsem si moc nedovedla představit.. :)

Skvělý fotky!:)

Jen ta druhá mě trošku odradila - přesně takhle to vypadalo, když jsme tam před časem byli a měli tam tygříka. Neustále za ním běhaly davy rodinek s Iphonama, popřikovali, pobíhali, děti vřískaly, tygr byl z toho splašenej.. Člověk bez ostrejch loktů se k němu neměl šanci přiblížit na víc než na deset metrů:D