Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík na útěku

Dobrý den, při stěhování mi dnes v noci utekl z terária jeden z gekončíků. Obrátili jsme patro domu naruby, ale nikde nic. Nemáte někdo nějaký tip, na co ho třeba nalákat? A může být gekončík tak "hloupý", ze by se vydal padat po schodech dolů? Děkuji za každou radu.

Mě už se to stalo taky. Byly to dokonce mládě. Dávala jsem podél zdí kokosové budky, jestli do nich nezaleze, ale nic. Krmení mu nemusíš nechávat. Vydrží o hladu hodně dlouho. Vodu bych mu radši nachystala. S největší pravděpodobností vyleze v noci, takže noční šichtu a šmejdit....
Já chodila i v noci. Několikrát jsme prohledali barák. Máme psy, kteří jim nic neudělají, ale většinou mi řeknou, kde se co ukrývá. A nic. Nakonec napadlo po čtyřech dnech přítele se podívat vrchem do krbu a lezl si tam ve vzduchových kapsách a byl spokojený. Ještě, že jsme nezatopili.....

Mě už taky gekon zdrhl... Po týdnu hledání už jsem to vzdala a po 14-ti dnech začal šmejdit po pokoji, kde zdrhl, tak byl odchycen... :) Byl schovaný nejspíš někde za televizí, a i když se prohledával celý pokoj tak jsme ho neviděli... Pak se naštěstí ukázal sám...