Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neobvyklá chuť agamy vousaté

Dobrý den, dnes jsme u naší agamy spozorovali něco nevýdaného. Na talíři jsme měli nachystanou bábovku s čokoládovou polevou. Agama se rozeběhla a začla se bábovkou ládovat. Odendali jsme jí, protože si nejsme opradu jisti, jestli by jí to nějak nemohlo uškodit. Jsou jí tři měsíce a ještě jsme to u ní nezaregistrovali. A ještě jedna otázka: Je normální, že cca ve dvouch měsících snědla třeba 8 cvrčků za den a teď jí stačí třeba čtyři tři? Děkujeme za odpověď!!

loading...

To docela jako koukám. Člověk sem napíše dotaz a najivně si myslí, že zde budou lidé kteří poradí,ale místo toho člověka skoro zesměšní. Já nemám agamu zavřenou stále v teríriu,pouštím jí ven,takže je celkem pravděpodobný,že lezla po stole a stalo se to že jo...Příště si dost rozmyslím jestli má vůbec cenu sem něco psát,na něco se ptát.

může za to ten nadpis :-) ale tak pardon .. nikdo to kdo ví jak zle nemyslel.
kdyby se jednalo o neco opravdu važného,tak by se tu vyroilo spousta rad to věřte ;-)

V podstatě jste se dozvěděla vše,co jste potřebovala ... čokoladu ne.
Jinak když sjem agamu pustil ke kytkám,tak se mi zakousla do kaktusu - s ostny.
Jindy jiná sežrala velkej kus alobalu,kterej zapříčínil na 14 dní zácpu.
Také se do sebe snažila narvat paintball kuličku ale to se ji nepovedlo :-D

Celkově vzato,ochutnaj vše.
Když nemám vysáto tak je raději ani nepouštím ......

Vpořádku,jen mi to přišlo trošku divné,krapítek mě to naštvalo:D
Samozřejmě se o agamu dobře staráme a venku jí hlídame, kousek bábovky snědla poprvé,tak jsem se jen bála jestli yb to s ní nemohlo něco vážného udělat. A ten nadpis jsem nevěděla jak zformulovat,tak proto je krapet zkomolený.To nám se ještě nestalo,že by zkoušela něco jiného,ale tohle nás celkem zaskočilo.A je normální,že jí méně než zhruba před měsícem??Teď sní tak 4 cvrčky a zelené, dřív to bylo třeba 10 cvrčků atd. Jinak je stále stejně aktivní a vitální.

Na první část otázky lze odpovědět zcela jednoznačně - čokoláda a podobné sladké pochutiny agamám a i jiným ještěrům velmi chutnají, není to úplně nevídané. Sice jim nejspíš úplně neprospívají, ale při jednom ochutnání nemohou mít jakýkoli vliv na jejich celkový stav. Na druhou část otázky odpovědět nedokážu, ale určitě to není tím, že by ochutnala čokoládu a už nic jiného nechce. A nevidím důvod, aby se agamka občas neproběhla venku, třeba i po stole s bábovkou. I když bych se spíše snažil vytvořit jí rodinku z příslušníků sobě rovných. Ale to je jen můj názor a nikomu ho nevnucuji.

Děkujeme moc za odpověď.
Abych to upřesnila,agama začla jíst méně už před ochutnáním té bábovky,takže jsem to napsala asi nesrozumitelně:DVen jí dáváme často,ale jelikož se obáváme,že kdyby jsme přikoupili další agamu,že by to bylo opačné pohlaví,tak se pro její ,,kamarády´´radši nerozhodujeme:D