Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem křížení zvířat

Měl bych dotaz ohledně křížení zvířat obecně. Vím že jde křížit třeba kůň s oselm, nebo lev s tygrem, ale dá se nějak obecně poznat, který druhy jsou ještě kompatibilní a který už ne? Co třeba ptáci , jeden druh s jiným. A ryby - kapr s nějakou jinou rybou? Nebo vypěstovat si hlídacího mazlíčka skřížením kočky s rysem, ale to už je asi přehnaný.

en.wikipedia.org
ma docela dobrej clanek a dole je tabulka (nekterych) hybridu savcu.

Co se tyce ryb, tak pokud vim taky to existuje. Kaprovity se michaji (kapr x karas se da vytahnout z vody), krizenci jeseteru se vyskytujou a treba o ancistrusech netreba ani hovorit, v akvarku je ma kde kdo a pritom puvodni tri druhy se normalne sehnat nedaji.

Kaprovity se michaji (kapr x karas se da vytahnout z vody)

nevim teda jak u karase obecneho, ale u stribriteho se na krizence urcite narazit neda. Samice techhle karasu se bezne trou s jinymi kaprovitymi (nejen s kaprama, ale i s ploticema, linama, cejnama...), ovsem zarodek se vyviji jen z materske bunky (tedy z vajicka), geneticka informace ze spermie se nevyuziva a mladata nejsou krizenci ale opet regulerni stribriti karasi. Genialni strategie invazniho druhu...

kariženci karasa a kapra to je v poriadku,ale bol tu spomenutý karas striebristý,ten je trošku výnimka,tam "vznikne" znovu len samica ,nie kríženec s kaprovitou rybou,ktorú využije samica na oplodnenie ikier,takže nie vždy kríženie prinesie aj krížencov,a mnohí kríženci zostávajú neplodní,takže pokial nepríde k slovu nejaké vegetatívne množenie,pletivové kultúry,klonovanie,výsledok kríženia je potomok,ktorý nezanechá potomstvo......

A mohl by mi někdo doporučit nějakou literaturu na toto téma? A mám namysli přímé křížení, ne genetické pokusy.

PS:a když už jste tu nakousli ty genetické pokusy, zhruba před 5ti lety jsem narazil na článek o irvingu weissmanovi, který stvořil myš, která byla z 1 procenta člověk a tvrdil že kdyby mu dali pravomoc, dokázal by vytvořit myš s lidským mozkem. A další myšlenka byla ještě odvážnější:

".. těch možností se vám zamotá hlava. Například: Co když lidské kmenové buňky, které mají schopnost mutovat do přibližně dvou set různých buněk v organizmu, se po vložení do zvířecího embrya rozšíří a ovlivní každý orgán? Z některých by mohly vzniknout pohlavní buňky, spermie a vajíčka. Spáří-li se mezi sebou dvě takovéto kreatury, existuje potenciální možnost, že vytvoří lidské embryo. Bylo-li by takové embryo implantováno do dělohy ženy, narodilo by se lidské dítě, jehož biologičtí rodiče by byli myši..."

Ano dá se křížit téměř vše. Prakticky je to ovšem horší.Geneticky to je ovšem něco jiného.Ale i tak je příroda silná.
Jak už zde bylo psané existují například hybridní kočky a je to plemeno kočky Savanová kočka (brzy budu mít doma) jsou hodně drahé. A vznik křížením kočky domácí a Servala.Další hybridní kočkovité plemeno je Bengálská kočka.atd.
Dost mě to zajímá a třeba jednou zkusit i já něco ,,vytvořit,, :D

Vy mě bavíte :-D:-D
1. Nechtěl jsem se chlubit to skutečně nemám zapotřebí;-)
2. To , že je toto vlákno 6 let staré jsem si nevšiml , za to se omlouvám.
3. I když je staré , třeba se najde někdo kdo má nové poznatky atd.
4. Komentáře Vašeho tipu nechápu... pro Vás to je ztráta času a mě to taky nic užitečného nepřinese , tak se nad sebou do budoucna zamyslete ;-)
5. Pokud má někdo nějaké cenné informace o mezidruhovém křížení kočkovitých šelem , tak za ně budu vděčný.
Přeji zbytek krásného dne :-)

No nemyslím si , že mezidruhové křížení je taková sranda :)
A ani jsem toho nikde moc nenašel. Pokud by jste o něčem věděl sem s tím.
Křížení Servala , kočky Bengálské mám nastudované. Ještě je známý kříženec kočky Slaništní , ale o tom moc info není.
A nic dalšího jsem bohužel nenašel.:-)