Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytápění- Topná podložka Heat Wave

Teprve se chystám na chov= jsem bez zkušeností.
Pořídil jsem si topnou podložku Heat Wave 4W, přečetl návod(ze kterého se nic moc nedozvěděl).
1.Potřebuji vědět, budu-li používat podložku pod teráriem, zda mám dát něco mezi ní a sklo (to má pouze 3,5mm,mám strach aby neprasklo).
2.Mohu použít starý zátěžový koberec jako podložku pod tepelnou podložku- abych nezničil dřevo na kterém to bude stát?
3.Nepřehřeje se podložka když k ní nebude mít přístup vzduch (v návodu se píše aby nebylo používána bez přiložených gum.nožek.)?

v prve řadě pro_co ji budeš používat??
ja moc tyhle podložky neuznávám ...
Popiš pro jaké zvíře a jaké terárium...

Jinak nemusí to být na dno .. dá se dát i z boku nebo zezadu.
Masiv to poničit může .. lamino ne.Koberec použít můžeš a ani by se to na něm nemělo přehřát.
Bude li se to přehřívat tak improvizuj.Podlož to a je na tobě čím to uděláš.
-Bacha vysušuje to půdu!
-Nedá se to tepelně regulovat!

Dik za info. chystám se na chov stromového pavouka(a.metallica), Terárium výška 40 šířka 40 hloubka 30cm. V pokoji nechci přes noc svítit...
Jsem rád že to vysušuje= zvyšuje vlhkost v teráriu. Počítám že budu muste často rosit.Proto to nechci umisťovat na stěny...
Ohledně tepelné regulace-chystám se ještě dokoupit "časový vypínač" na zásuvku...

Topná podložka má jednu stranu lnalepovací=po nalepení se nedá přemístit= je na jedno použití.
Jak to obejít, abych podložku nezničil a v budoucnu mohl najít nejvodnější místo pod teráriem kam ji umístit?
Nalepím-li na to papír, mám obavu aby nechytl...nevím kolik °C to bude dávat.

Synovi právě včera prasklo dno terária díky teplu z této podložky (resp. naší blbosti). Podložka vytápí asi 1/2 plochy dna terárka, které je hygienicky zařízeno, tedy bez jakéhokoli substrátu. Dokud anakonda občas "vycmrndla" nějakou vodu z misky, bylo vše v pohodě. Pak dno vyschlo... Podložka leží na 2cm polystyrenu a vše šlapalo bez nehody skoro dva měsíce.

zdar:-D nevím jak se k tématu vyjádřit...marně jsem hledal nějaké hodnoty,ale nikdy nejsou.Jde mi o max.teplotu podložky,myslím si...že pokud naběhne tak to bude někde okolo až 70 C jinak by nepraskalo sklo.
Dále si myslím,že pokud je má teorie spravná dá se to vyřešit snad jen jediným způsobem:dát čidlo Rt-2 hned nad podložku,aby to včas vypínalo a nedocházelo k mezní teplotě 50C.
vysvětlení-top.kabely jedou a-b tj.a-do max.48c a b-do max.52c.(viz tabulky)je možnost je dát do polykarbonátu a tam se teplota rozloží :-D,má komůrku.
a.d.Apophis:potřebuji rozměr a watáž já už něco vy.... a přivezu :-)nejpozději do středy přístího týdne :-)
Edit: a pak že je krize :))dát 500kč za zbytečné jde mimo mi :-D:-D:-D

Ja bych měl na dně teraria vlhký substrát, který by dno ochlazoval... Jen ji nechci lepit přímo na sklo(pak už se nedá přemístit).Uvítal bych radu od někoho kdo má zkušenosti.
West day1-pošuk: ?zbytečné? v pokoji nechci svítit, a vytápění žárovkou je dost neekonomické. Topná podložka se mi jeví jako ideální pro vytápění terária se sklípkanem.
Apophis- diky za reakci.

Zeptám se ,jak mohu regulovat top. desky při větším množství ? Je nějaký efektivní způsob ,abych do každého tera nemusel cpát RT .. ?! Zatím se mi nejlépe osvědčil čas. stmívač ,do kterého napojím všecky desky a reguluji jim příkon ... Ovšem nikdy to nemohu vychytat ,tak aby dávali všechny stejně ... Navíc Je hodně velký rozdíl u desky nahoře a u země ,ale to bude asi způsobeno tím že se od sebe liší dosti okolní teploty mezi spodkem a vrchem ?! pokud by jste měli nějaký lepší nápad ,tak ho mile rád uvítám ...Díky

Tož dej čidlo od RT jen do jednoho terka, ideálně nějaké uprostřed nebo raději nahoře uprostřed (kde je nejtepleji). rozdíl sice bude +- nějaký ten stupeň (dole méně), ale to nemusí být tak zásadní. V případě, že chceš mít opravdu přibližně stejné teploty po celé výšce (na všech patrech), pak je třeba použít RT na každou polici (nebo alespoň na každou druhou) a čidlo opět umístit někde ve středu police.

Ono záleží na tom, kde a jak jsou umístěné ty topné desky a jak silné. Pokud budeš mít jen jednu dole, pak je nejvhodnější dát čidlo dolů (teplo stoupá) a nastavit ho o cca 2 st. méně nebo naopak nahoru a tam nastavit max. teplotu. Když máš desky v každém patře, tak musíš mít čidlo a termostat v každém patře. Dá se to různě vychytat - dole nejsilnější watáž, pak nižší a nižší a nahoře třeba nic. Jenže je třeba to prostě zkoušet, jak to bude nakonec fungovat. Taky je rozdíl, když máš ten prostor otevřený nebo uzavřený v nějaké "skříni" atd.

Pořídil jsem si topnou podložku Heat Wave 4W

Terárium výška 40 šířka 40 hloubka 30cm

Aspoň mám čas na reklamaci té topné podložky-vůbec nehřeje...

Ahoj, sorry za OT, ale 4W na 30X40 je málo, o 5st přitopí min 15W.
Vytápění topnou folií budu řešit cca za týden. Na toto téma jsem absolvoval konzultaci s panem Kociánem, který se tím zabývá (topnekameny.com) a jako bezproblémové řešení je : polystyrenová podložka, na ni folie a na ni terárium.
Je potřeba dát pozor na 2 věci :
1. - nedávát do terária hodně substrátu - teplo nemá kam emitovat a mohlo by prasknout dno v důsledku lokálního přehřátí
2. - vyvarovat se prudké změně teploty dna. Např na vyhřáté dno vylít vodu - prudká změna teploty začaruje s pnutím skla a taktéž prdne. To se nejspíš asi stalo i synkovi Apophise. Měl rozehřáté dno a konda na něj šplouchla vodu - a rup.

Podle mě nejlepším řešením je sychr termostatem a rozhodně nepředimenzovávat výkon topné desky (rychlá změna teploty) právě kvůli pnutí ve skle vlivem prudkých rozdílú teploty.

Mám regál o 6ks terárek (sklo) ... Poslední sahá do výšky cca 230cm (strop 300cm) ... Police jsou plechové ,na polici je přidělaná top. deska 6w ... Na polici je ještě položen polyš 1cm ,kde je vyříznutý otvor na top. desku ... Znamená že dno terárka je cca 1cm od topné desky ,aby tam proudilo trocha vzduchu ...