Rhacophorus leucomystax jako krmení
Zdravím,
chci se zeptat zda je možné krmit Ahaetulla prasina touto žabkou. Ne stále, mám pro ně přichystané 3 skupinky H. frenatus, ale chtěl bych zkusit taky nějakou změnu, ikdyž asi nejmilejší změna by byli holátka . Pokud by je mohli žrát, chtěl bych se zeptat, jak je to s odchovem pulců? Tzn. potrava, zda dochází ke kanibalismu a je třeba je chovat odděleně, teploty atd. Díky moc
EDIT: Ještě jedna věc, budou stačit 3 skupinky 1,4-5 H. frenatus pro uživení 5 Ahaetull?
Tak odzadu, pro uživení 5 kousků bičovek to stačit nebude (ty 3 sk. frenátů 1,5), pakliže je nenadopujete a neodchováte od jedné samičky cca 35 mladých (bičovce určitě nebude stačit jeden mini gekon týdně...). Lepší jsou spíš gekončíci, větší macek, stačí jeden na nakrmení a množí se taky velmi dobře. Ty rhacophorusky by měly být na krmení v pohodě. Pulci se dají chovat pohromadě, akorát rostou nerovnoměrně, což by ale v tomhle případě tak nevadilo, aspoň by metamorfovali postupně.
Díky.
Nemám problém. Kolik skupinek by jich tak mělo být?
PS: Myslíte "eublíky" ?
No ono stojí za zvážení krmit (ROZ)mraženými žabými stehýnky z makra, než chovem XY různých ještěrů a žab jako krmiva. Tak nějak když si spočítám náklady na kg masa, tak mi vyjde levnější to makro :) Teď to taky řeším.
Jsem zastánce pestré stravy, ale v každém chvou převládne pohodlnější způsob potravy. Rozhodně nepočítám, že rozjedu velkochov gekonů, anolisů a racophorusek. A ještě chov cvrků, abych to uživil. On všeho jedna bedna a dost
Jenže, co mám tak vyzkoušený, ahaetully moc o potravu která se nehýbe (žabí stehna) zájem nejeví. A když s nima budeš hejbat, tak zas bude bičovka ve stresu z tebe....Jsou to plašani.Na krmení maj nejradši svůj klid. Spoléhat na to, že odchovama frenatů ukrmíš 5 bičovek je docela nereálný. Taky nějakou dobu trvá než ten gekon vyroste (to samý žáby, logicky). Nejrozumější je podle mě krmit dospělejma frenatama. Koupíš je na burze za nějakých 60Kč/ks. Popřípadě sem tam gekončíkem nebo nějakým nepovedeným odchovem jiných gekonů... Docela dobře taky žerou rybky. Stačí dát do misky ve který je jen trochu vody pár rybek a tu misku dát někam do větví v tera. A zkoušet myšky. Nejlepší jsou takový ty trochu osrstěný (medvídci) nebo pro větší bičovky skákavky. O holata většinou moc zájem nemaj, páč se moc nehejbou.... No a taky počítej, že to krmení se až tolik neprodraží, protože těch bičovek ti dlouho 5 nezůstane....
Souhlas s Cejnou
Nejdřiv bych se je pokusil dostat na gekonech do ňáký rozumný formy.
Ty co vydržej ,pak co nejdřív předělat na myši.
Mě nasuty taky žáby nežrali a z pinzety už vubec ne.
Ok. Asi udělám tak že pořídim jen 2-3 skupinky gekonů jako rezervu a jinak budu kupovat na burze, jak píšeš.
Jo jo, to jsem taky někde vyčet.
Zdravím,
nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady.
Možná je to blbost, ale když se tito hadi občas krmí akvarijníma rybičkami, zkoušel někdo vodní žáby(drápatka)?
Díky
zkoušel a nedělej to Zrovna drápatky (Xenopus) jsou pro většinu plazů z jiných částí planety jedovaté jak sviňa a navíc pouští dost obranného slizu. Oni hadi je sice většinou hrozně rádi sloví, ale pak je buď vyplivnou a mají problém se slizem, co jim ulpěl v tlamce, takže pak často odmítají už i žáby, které jim předtím vyhovovaly. Nebo je sežerou a exnou. Třeba s drápatečkama rodu Himenochirus tyhle problémy nikdy nebyly, ty zřejmě jedovaté moc nebudou.
Joo, co se týče těch akvar. rybiček, pokud se požívají na zkrm, tak to chce brát rybky z nějakého seriózního zdroje a rozhodně ne z zverexů, hobbymarketů atd. Páč levné rybky z těchto zdrojů (většinou pocházející z asijských pěstíren) jsou obvykle nadopované chemikáliemi, které jsou pro hady vysoce jedovaté (dost mi jich po nakrmení těMITO RYBKAMI ZKÁPLO). tAKŽE RYBKY KUPOVAT NEJLÉPE OD NĚJAKÉHO AKVARISTY A poptat se, jestli nebyly něčím přeléčené atd...
Ideální je si chovat rybičky doma, mám výbornou zkušenost se živorodkami rodu Girardinus metallicus. Velmi plodné, rychle rostou... bohužel mám zvířata, která vyžadují mnohem větší rybky a to pak jdu za rybářema a beru slunky, střevličky a plotičky.
tak "doma vypěstované" je samozřejmě vždycky nejlepší, pokud je ta možnost. A tuzemské plevelné rybky se samozřejmě dají použít taky, ale ono u těchhle hadů je někdy problém v tom, že ty rybky stihnou v teplém prostředí dřív leknout, než si je hadi vezmou. což byl u mě zrovna problém u těch bičovek- než se hadi uklidnili po tom, co jsem jim tam nasypala rybky a začali se zajímat o kořist, tak půlka rybek byla leklá. Joo u Nerodek, Tamnofisek a dalších popelnic, co vezmou v pohodě rybu z peánu to je pohoda..
Díky za info. Čekal jsem nějakej podobnej problém. Já se právě věnuji i akvaristice, tak jsem myslel, že kvůli bych se kvůli nim pustil i do akvarijních žabek.