Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvracení

Zdravím lidičky, jdu za Vami s otazkou. Had sežral myšku a druhý den ji celou vyzvracel. Muže jit o nejakou nemoc? Či jen byla myš na hada příliš velka? A posledni, po jake době hadovi dat novou myš? Dík za odpovědi

Samozřejmě, že může jít o nemoc (např. retrovirovou infekci), ale třeba taky jen o nevhodné podmínky chovu (teplota, vlhkost, stres). Z Tvého dotazu bohužel nevyčte nikdo nic, nepodal si vůbec žádné informace, které by napomohly zjistit příčinu zvracení. Těžko také posoudit jestli potrava byla příliš velká, když si neuvedl ani velikost a stáří hada, ani velikost předložené potravy :-|

Tak skoro 70 cm zdravý hroznýš by měl už dospělou myš zvládnout, v tom bych asi problém neviděl. Možná bych zkusil přehodnotit parametry chovu - kde je oněch 26°C, ve spodní části terária, nebo někde blízko zdroje tepla? Těmi 70 procenty vlhkosti myslíte hodně vlhký substrát, nebo jde jen o vzdušnou vlhkost? Nevyndaváte hada z terária, nebo nevyrušujete ho bezprostředně po krmení? (Myslím tím rozmezí zhruba 2 - 3 dní). Zkuste počkat přibližně týden, a nabídněte raději nějakou střední myšku. Uvidíte, zda jí had stráví. Pokud jí opět vyvrhne, raději vyhledejte veterináře.