Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro Vousatku

Chci si pořídit agamu vousatou, doma mám z dřívějška terárium 55x40x35 (dxšxv), dočetl sem se, že mláďata by měli mít zpočátku menší terárko, kvůli potravě, ale jeslti to není až moc malé. Bylo by to jen přechodné, max na 1 rok, ale to fakt při nejhorším,počítám tak půl roku. Agama by měla možnost chodit ven. Dále bych vás prosil o odpověď na tuto otázku: chtěl bych řešit osvětlení a vyhřívání takto- topný kámen jako zdroj tepla (samozřejmě s termostatem) jako osvětlení buď obyčejnou úsporku nebo několik diod a nějakou zářivku jako zdroj UVB, přemýšlel sem o Repti Glo, ale dočetl sem se tu, že už není to pravé ořechové, tak kdyby měl někdo nějakej tip, co do tohoto miniterárka dát, budu vděčný, všem moc děkuji za tipy a rady...:)

Tak, přípravy by měly být hotové, nakonec řešeno kompaktem a bodovkou (20W). Teď se chci ještě informovat o koupi zvířete, jedná se mi o to, jak by měla být agama stará a jak velká (píše se zde většinou o 2 měsících a délce cca 20 - 25 cm), samozřejmě bych ji chtěl co nejmaldší, ale aby byla zároveň už dost silná transport a nové prostředí ve zdraví přežít

Dobry den, mela bych jeden dotazek. Mam malou agamku, pristi tyden budu kupovat nove vetsi terarium, rozmery 100x50x50, potrebuji poradit s osvetlenim. Co byste tam dal vy za zarovky, popr. zarivky, aby byla dostatecna teplota i uvb?? dekuji moc za odpoved

a v jake vysce by tedy mela byt zavesena nad zemi teraria?? ja tam mam zatim jen tu vyhrevku, tak chci mit to nove terarko tip top.. vetsinou jsem to videla zavesene podelne, ale ve zverimexu jsem to videla i svisle-to je asi blbost ne?