Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lampa pre hada

Zdravim Vas, chcem sa opytat citala som niekolko krat ze had sa popalil o horucu lampu. Moja hadica ma najnovsie taky zvyk ze sa okruti okolo bakelitovej lampy kym je vypnuta. bojim sa ze ked sa lampa zapne, ze by ju popalila. na druhej strane ale ona urcite citi kedy ma tepla dost a logicky ze asi odide ked ta lampa zacne byt horuca nie? Ako je potom mozne ze sa niektore hady mohli popalit ked citia teplo? Aby som nemala stresy ci ju odtial odmotavat alebo sa zdekuje sama? :) Dakujem :)

Záleží samozřejmě na tom, jakou vzdálenost má žárovka od krytu a za jak dlouho se kryt ohřeje na nebezpečnou hranici. Pokud se kryt rozpálí až s určitým zpožděním, má had většinou dostatek času na to, aby se sám odplazil. Ale jestli se rozpálí během několika málo vteřin, dojde nutně k popálení. Nejnebezpečnější je samozřejmě úplně holá žárovka. Ta je žhavá téměř okamžitě po rozsvícení, takže spící had nemá absolutně šanci uniknout dostatečně rychle, je-li na ní namotán. Aby se popálení hada předešlo, je vhodné celé světelné těleso umístit do nějakého drátěného krytu, který má od horkého zdroje dostatečnou rezervu. Tyto kryty se sice dají koupit ve specializovaných prodejnách či na internetu, ale vzhledem k jejich ceně doporučuji samovýrobu. Není nic jednodužšího, než si z pletiva naohýbat krabičku namíru a přidělat jí přes lampu. Nezapomeňte ale na co nejjednodušší montáž krytu. Počítejte s tím, že žádná žárovka není věčná, a musí se čas od času vyměnit.

Nie tam sa v ziadnom pripade nezmesti takze by jej nic hrozit nemalo. ono to trva dost dlho kym sa ten bakelit zohreje a v tom terarku je len docasne (este cca 2 tyzdne) lebo druha hadica musi byt v karantene kym berie ATB na to zapalene hrdlo. inak byvaju spolu. ale dnes chvala Bohu zrala po mesiaci tak mam pocit ze sa to lepsi. dakujem :)