Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vigantol D3

Mám doma kapky Vigantol je to vitamín D3 vigantol chtěla bych ho používat u Rhacodactylus ciliatus minulí rok jsem přišla o jednu samičku a letos to už nechci opakovat.Je možné tyhle kapky použít případně jaké množství a jak často nebo mi třeba doporučte jiný preparát s D3.Jinak používám Robohan H smíchaný s minerály ale evidentně to nestačí

Vykašlete se na D3 v kapkách, u ciliátů bych se toho bál. Máme dnes už docela slušné hejno ciliátů i s odchovy a jde to bez UV světla i bez D3 v kapkách. Dodáváme jim reptivit, roboran, nutrimix, calcium v prášku, to vše na střídačku mícháme do přesnídávky, případně v tom obalujeme cvrčky. Po vykladení dáváme samici kapku Calcium chloratum IVAX - což je taková forma sirupu, je to lidský lék, celkem běžně v lékárnách.

Asi jsem to napsala trochu nesrozumitelně,já svoje ciliaty taky dopuji vitamíny,vápnikem atd jenže oni bez D3 ten vápník nedokáží využít a postupně mi odcházejí.Začíná to vždycky tak že hubnou i když žerou k prasknutí,začne jse jim kroutit /vlnit/ocás a přestavájí jim fungovat přísavky nedrží na skle.Minulí rok jsem přišla o chovnou samici a býdně byl na tom i samec toho jsem zachránila krmením z pinzety cvrčkama obalenýmá vitamíny,samici boužel ne držela se asi 3 měsíce

Fakt je, že než jsme začali samice po vykladení dotovat tím IVAXem, tak jedna přišla o ocásek. Ale od té doby je všechno OK. Malou kapičku ředěného AD3 dávám občas dospělým agamám, ale u malých ještěrů se bojím, že to nadělá spíš škodu než užitek. Anebo zkuste nějaký UV kompakt (výbojku teda fakt ne, to by dopadlo asi hodně ošklivě)

Já používám pro felsumy Combinal AD3, který se už nevyrábí, ale existuje něco podobného, co se jmenuje Hydrovite AD3. Dávám jim to do přesnídávky - na 1 lžičku přesnídávky jednu malou kapku (spíše obtisk mokré špejle na povrch té přesnídávky) A samozřejmě další vitamíny - Roboran, Reptivite, Calcium a Nutrimix...