Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat vhodnou mřížku na větrání terárií

Rád bych se zeptal, kde koupit něco vhodného na větrání v terárkách? Potřebuji větrání 15x150cm(přichycovat to budu šrouby k OSB a celé zasilikonuju. Nemáte někdo nějaký tip, kde v Praze sehnat? Byl jsem například v Hornbachu, ale bohužel jsem tam nic vhodného nenašel a ani místní prodavači mi při specifikaci požadavku nedokázali poradit. Rád bych se do toho vyrhnul ještě dnes, ale nevím, kde koupit.. poradí někdo? Konkrétní adresy neurazí :)

Já jsem kdysi koupil roli takového "mušího" pletiva v OBI v Pardubicích. Prodávali to tam na metry, je to vlastně to samé, z čeho se dělají větrací mřížky ve skleněných teráriích. Teď už mi ale taky došlo a musím se tam zeptat, jestli ho ještě mají. Anebo mám kamaráda, který pracuje ve Feroně, tak zkusím něco přes něj :-)

No jako levné a pěkné řešení jsem viděl i kulaté větrací mřížky (hodně lidí to má, stačí hledat v "pochlubte se - terária").

Pro výrobu více terárií bych využil perforovaný plech, který bych koupil jako tabuli a vždy si uříznul/ustříhnul kolik potřebuji - tak vyjde materiál opravdu nejlevněji.

Tahkle jsem to udělal s ALU pletivem pro vlastní výrobu boxů, i s molitanem (jako podklad pod žabky). Pletivo za 400kila a už jsem udělal cca 15boxů-a ještě tak na 30 mám. Molitan 2x1metr tl 2cm za 2kila udělal jsem 2terárka pro žáby a ještě ho mám mrak do zásoby.

tak nakonec jsem před návštěnou OBI ještě jednou navštívil Hornbach a sehnal zde pletivo 12mm, coř pro subadultní Python brongersmai bude stačit. Heterodony budu asi nakonec chovat radši v plastových boxech s větráním, takže mi zbyde ještě místo na Corallus hortulanus :)

tak tady přikládám fotky terárek - prasácké jsou od Drápala, další ode mne. Je to moje první kutilská práce, tak omluvte kvalitu. I tak ale musím se vší skromností říct, že kvalita DRAPových "profi" větrání nesahá mojí zcela amatérské činnosti ani po kotníky(vlastně nesahá vůbec nikam).. Prosím, omluvte kvalitu - foceno mobilem..

jak už jsem psal - jsem v tomto ohledu (nejen v tomto ohledu) totální amatér.. ty šroubky vidět moc nebudou - terka budou v budoucnu do výšky cca 180 cm.. mám v plánu dát nad 1.1 Python brongersmai ještě 1.1 Python molurus pimbura - takže tak :) Jinak ta terárka jsem včera v 9 večer dodělal. Pro jistotu jsem vyndal topné kabely zabudované od Drápala(radši si tam dám svoje - když jsem viděl ta větrání a celkovou kvalitu terárek, bojím se, že bych třeba vyhořel)..

Máte někdo nějaké zkušenosti s topnými kabely v OSB terkách? Potřebuju je tam mít kvůli vyhřívání pro "curtusky". Potřebuju zajistit místa s teplotou minimálně 24-25 st. Celsia, ať se děje, co se děje.. takže po vypnutí denní žárovky by prostor chladnul - a pro zahrabané curtusky je prý řešení topnými kabely ideální (pokud nevyhříváte celý pokoj, což já nechci)..

zdar:-D a.d.AbE:-)
stran šroubků:pokud máš doma kosmetičku podlahových krytin čeká na ní nevšední zážitek ;-)až tu bednu, co z ní čumí ty šroubky, bude otírat a za ty čumějící šroubky se budou zachytávat krom hadru taky jeho části vzpomeneš si:-D
jj tygrovky:-) pimbury jsou v A(1)a na to,že bude mít cca 3m bych tu konstrukci trochu posílil;-)dal bych tam krom konfirmátů,taky týble apod.jak se někde opře a zabere může se lehko stát,že ti s toho udělá kůlničku na dříví a bude s tebou spát v posteli místo 0,1.:-D
Kabely jdou normálně zafrézovat do desky,akorát si hlídej hloubku,aby jsi tu desku nepropálil durch:-D
Netuším jaké jsou původní kabely??pokud silikon-dobrý,hlavně aby spojka byla mimo bednu(ta smrštovačka nemusí být nic extra).
Nevyhoříš;-):kabely jedou A-tuším,že 48c a B-52c

Dovoluji si nabídnout plastovou alternativu ke kovovým pletivům a perforovaným plechům. Nevím sice co to je :-[, ale koupil jsem to v Hornbachu na Čerňáku v oddělení "střechy". Pás má šířku 10 cm a tloušťku 1 mm. Je celkem pevný, ane ne křehký, takže se dá pohodlně stříhat obyčejnými nůžkami. Oka jsou oválná, 8x5 mm. Kromě černé měli ještě myslím světle hnědou barvu. Cena byla cca 200 Kč za 5-ti metrový pás.
Myslím, že na terárku to vypadá celkem slušně.
[vetrani1.jpg]
[vetrani2.jpg]

ja som pouzil sietku z vyradeneho vzduchoveho filtru na nakladne auta, a po vykuchani a malej uprave som z toho spravil aj klietku na slnenie

[http://i01.i.aliimg.com/photo/v3/243169529/16546_9 9306_NISSAN_Air_Filter.jpg ]

mam ich viac, najvetsi je rozmer priemer cca 35cm a vyska 50 mozno 55 cm

material je pozink, vyrabaju sa aj z dierovaneho plechu
[C44.jpg]

Mám k prodeji nerezovou mřížku s nejjemnějšími oky, kterými neproleze ani octomilka :-)

Mřížka je z kvalitního nerezu s oky 0, 5mm. Prodám po kusech 25x40cm nebo po dohodě i jiný rozměr. Mřížka je z rovného plechu a tak ji i zašlu, takže neni třeba ji nijak rovnat a snadno se s ní pracuje.

Cena za 25x40cm je 390kč

kontakt: stepan.ciganek@seznam.cz