Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řešení vytápění nízkého terárka

Zdravím všechny chovatele chci se zaptat, jak byste řešili vytápení terárka 75x50x45 (délka,šířka,výška). V jednom rohu je police ve výšce 20cm. Při stavbě jsem myslel, že budu vyhřívat hlavně u police, ale kdybych nad polici zavěsil objímku s žárovkou, bylo by to skoro na polici. Pak jsem přemýšlel, že bych vytápěl halogenkou uhlopříčně z rohu do rohu na polici. Ale tam by zase asi nebyl žádný teplotní gradient v terárku. Jak byste řešili vytápění v takovém terárku??? Jinak bylo by to pro mladou krajtu královskou. Na dno dám topnou folii pro přítop v noci. A vytápění musí být uvnitř tera, protože na něm bude stát skříňka. Díky moc všem

ehmmmm nerad tady skáču do řeči ale můj dotaz se asi jaksi dostal do pozadí :-| Jinak terárko je OSB a topnou folii mám na přítop v noci. Jinak když to vezmu z hlediska úspory místa tak halogenka plus halogenová patice je ještě lepší řešení, než objímka E27 plus halogenka. Ale bojím se že ani 2OW halogenku nebudu moc dát do 45cm vysokého terárka. Ty halogenky topěj jak prasátko ne???

Krajta poroste jako z vody. Mám terárka 65x70x40cm. Bodové vytápění police bych vypustil. Já to mám vyřešené velkým placatým kamenem a žárovku (obyčejná čirá) v květináči nad kamenem. Teplo ze žárovky absorbuje kámen a ten je rozehřátý i poté, když žárovka zhasne. Moje regina se na něm po zhasnutí ráda vyhřívá. Kámen postupně chladne na pokojovou teplotu - což simuluje chladnutí skály v přírodě. Pod terárkem mám sychr topný pásek, který mám přes spínačky na noční režim, ten mi hlídá pokles teploty pod cca 22st. Jednoduché, prosté, praktické, levné :)

Já mám taky halogenky v teráriích o výšce 40 cm a je to v pohodě, používám 35W od Namiba Terra (ty předražené sr..ky, ale mně i zvířatům prostě vyhovují). Záleží spíše na tom, jaká bude v různých místech terárka teplota. Co tam bude za zvíře? To jsem buď přehlédl nebo to tu nepadlo a je to dost zásadní.

ten obrácený lavor/miska je úkryt, kde krajtule tráví vetšinu času-když to naperu na to, bojím se abych jí tam neupekl :-/ ukryt by měl být snad v té chladnější části ne? jinak dnes jsem změřil teploty - na rozdvojení toho klacku je 27-29, na té polici 26, a v pravém rohu terárka okolo 24°C. Co kdybych úkryt hodil na pravo (vedle misky s vodou) a světlo dal více na levo a vyhříval bych tak napůl polici a napůl volný prostor? díky