Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řešení vytápění nízkého terárka

Zdravím všechny chovatele chci se zaptat, jak byste řešili vytápení terárka 75x50x45 (délka,šířka,výška). V jednom rohu je police ve výšce 20cm. Při stavbě jsem myslel, že budu vyhřívat hlavně u police, ale kdybych nad polici zavěsil objímku s žárovkou, bylo by to skoro na polici. Pak jsem přemýšlel, že bych vytápěl halogenkou uhlopříčně z rohu do rohu na polici. Ale tam by zase asi nebyl žádný teplotní gradient v terárku. Jak byste řešili vytápění v takovém terárku??? Jinak bylo by to pro mladou krajtu královskou. Na dno dám topnou folii pro přítop v noci. A vytápění musí být uvnitř tera, protože na něm bude stát skříňka. Díky moc všem

ten obrácený lavor/miska je úkryt, kde krajtule tráví vetšinu času-když to naperu na to, bojím se abych jí tam neupekl :-/ ukryt by měl být snad v té chladnější části ne? jinak dnes jsem změřil teploty - na rozdvojení toho klacku je 27-29, na té polici 26, a v pravém rohu terárka okolo 24°C. Co kdybych úkryt hodil na pravo (vedle misky s vodou) a světlo dal více na levo a vyhříval bych tak napůl polici a napůl volný prostor? díky