Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snesou se spolu ruzne velke mladata gekoncika nocniho?

Takovy relativne trapny dotaz: snesou se gekoncici - mladata rozdilnych velikosti, nebo tam hrozi nejake problemy? Samozrejme jen samicky, ale jedno uz je relativne velke (20+cm) druhe drobnejsi (cca. 14-15cm)Zatim jsem nemel potrebu davat dokupy rozdilne velke, nemyslim ze by to mel byt vetsi problem - ale radej se zeptam ;-)

(ukrytu a prostoru by bylo dostatek)

ja to nikdy neskousel - vsechny prcky vzdy oddeluju... Ale kamos jo - vetsi jedinec nebyl nikdy pristizen pri terorizovani mensiho, nicmene mensi evidentne stradal... A to spolu sdileli 1 ukryt (meli jich k dispozici nekolik, ale vzdy byli spolu)... Po oddeleni zacal mensi zrat a postupne se dostal do kondice...

aj gekončíci sú "individuality", čo do vnútrodruhových vzťahov. spravidla väčší jedinec býva dominantnejší, ale nemusí tak byť vždy - menší jedinec s väčšou dávkou odvahy/drzosti/priebojnosti... nemusí automaticky pri väčšom strádať

ide v prvom rade o prístup k potrave - pokiaľ chovateľ zabezpečí, že každý sa nažerie, je polovica problému vyriešená... tá druhá sú možné roztržky, tu treba mať šťastie na znášanlivé jedince