Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5-ti měsíční půst krajty královské

Dobrý den. Obracím se na vás a prosím o radu, zda téměř 5-ti měsíční půst není i pro krajtu královskou (1,5 roku)příliž dlouhá doba. Její poslední potravou byl křeček, a to 19. října 2010. Od té doby potravu stále odmítá. Podmínky v teráriu: Teplota přes den: 26-29°C, přes noc 18-20. Vlhkost se mi nedaří zvýšit na víc jak 50%. Svléká se bez problémů. Váha byla dlouho 400 g až nyní má 380 g, ale nezná se být pohublá. Myslíte že je nutné přejít k umělému krmení? Děkuji za každou odpověď. Jana

Mě si v pátek vzala dvouletá krajta po 146 dnech od posledního krmení. Chce to sledovat jestli nehubne (mě zhubla cca 23g za tu dobu)a jestli je jinak zdravá. Během té doby jsem ji co 14 dnů nabízela něco na zub, a chytla se až teď.

Jj myslím, že ještě počkat. Zhubla jen pár gramů. Pokud je jinak zdravá, tak není nic divného, že nežere. Až přijde pořádné jaro, tak by se měla chytit. Sem tam nabízej něco na zub a uvidíš. Pokud držíš období sucha možná se rozežere až začneš častěji rosit.

Můj krajťák nežral od listopadu. Před asi 3mi týdny se svlékl a vzal malou myšku, zkoušel jsem mu dát 2, ale nevezme, potkánka taky ne ( a to bez problémů příjmal myšky, potkánky i křečky ) tak snad se brzy zase rozkrmí na větší kořist. Samice příjmala potravu po celou dobu bez problému. Půst přes zimní období není nic zvláštního.

Teda kdyby mě hadi nežrali 5 měs. nebo ještě delší dobu, jak tady popisujete tak bych pěkně stresoval. Navíc když se jedná o tak mladou Regínu, i když čtu všude o problémech těchto hadů s příjmem potravy. Já mám hrozňu a korálovku (4 a 5 let) a nejdelší hladovka trvala 1,5 měs. možná ani to ne. Třeba hrozňa, ten by žral pořád a kaliforňanka si vezme menší pauzu jen při zimování.

Přidám se s dotazem. Naše 2,5 letá krajtička už má 7 měsíční půst. Teď už shodila 100 g, což je zhruba 15% její hmotnosti a to už mi přijde dost. :-(
Už jsem jí zkoušela dát myšky různých velikostí a nic. Byla se tu na ní podívat kamarádka veterinářka a říkala, že vypadá dobře, tak nevím...Vloni trval půst 4,5 měsíce.
Máte nějaké tipy na to, jak ji rozkrmit? Mám třeba zkusit koupit toho džungaráka? Co myslíte?

Vazil si ho? Mladsie hady priebezne vazim 3-4x do roka, u dospelych to uz neriesim, na nich vidno v akej su kondicii. Mne samica regiusky po znaske spadla z 2,7kg na 1,8kg - 33% dole - a nic hrozne sa nedeje. Dal som jej emnsiu korist a postupne to dobehne. Kym had vyrazne nechudne - aspon 10% - tak je to OK.

Ahoj, taky jsem měla kdysi problém s regiuskou,měla asi dva roky, když jsem ji koupila. Nežrala mi víc jak půl roku,(jednalo se o import co jsem se dozvěděla až když jsem ji měla doma) spadla na váze z 600 na 430gramů. Zkoušela jsem jí krmit vším možným. Byli jsme i na veterině jestli nemá parazity (naštěstí to bylo v pořádku) pak už nezbývalo nic jiného než to do ni nacpat chtě nechtě. Koupila jsem myší holátka, nacpali jsme ji je postupně do krku. Ze začátku se cukala, ale asi u sedmého holátka už začala sama chňapat po potravě, tak jsme to dělali asi dva měsíce, protože velké myši se bála. Už je to rok a půl co se nám ji podařilo rozkrmit a teď krajťule váží 980g.

Ja mám tiež jednu samicu taký istý problém bol to dovoz po po 3 mesiacoch som ju dal akosi dohromady a ponúkol som jej potkana ktorý ju kusol, sa jej to zapálilo hnisalo po dlhom trápení a niekoľkých antibiotikách je v poriadku, ale sama nechce neviem či si tak zvykla na kŕmenie z ruky alebo má dáky blok živú akosi nechce. Keď ju vytiahnem na stvol a prvé jej dám tak potom jedno za druhým bez problémov a čokoľvek zožerie.

Takže radost po opětovném rozkrmení značně poklesla, jelikož 16. dubna opět nepřijmula potravu a půst drží i teď... Zkoušela jsem nabídnou džungara, i křečka syrského, pokažde na ně jen čumí a když už to vypadá, že už by ho snad mohla i ulovit, tak si to zase rozmyslí a jde se zaobírat něčím jiným.. Tihle hadi jsou nevyspitatelní ;-)

vydržej nežrat 3/4 roku uplně klíďo, to je normální, obzvlášť u samců. Já je nikdy nevážila, v podstatě jsem je nebrala do ruky, jenom jsem koukala, jestli nehubnou- dá se to poznat i vizuálně. a vždycky se časem rozežraly samy. samci většinou po tom, co přestali mít zájem o samice.

Měla bych taky takový dotaz. Máme samce NZ 09/10, 70 cm a 265 g. teplota v terariu přes den 26 - 30, v noci 22 - 24 °C. Myši si lovil tak, že byl schovaný v ukrytu a když okolo něj prošla mys tak vystartoval. Teď uz 4 týdny nežral, protože myši se k domku nepřibližují a on nevyleze. zkoušela jsem ho dávat i do plastové nádoby s myší, ale to nejevil zájem vůbec. Dneska jsem mu myš hodila do terárka , chvíli se za ní lazil, ale pak to vzdal. Mám mu zkusit třeba tu myš předtím omráčit?