Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5-ti měsíční půst krajty královské

Dobrý den. Obracím se na vás a prosím o radu, zda téměř 5-ti měsíční půst není i pro krajtu královskou (1,5 roku)příliž dlouhá doba. Její poslední potravou byl křeček, a to 19. října 2010. Od té doby potravu stále odmítá. Podmínky v teráriu: Teplota přes den: 26-29°C, přes noc 18-20. Vlhkost se mi nedaří zvýšit na víc jak 50%. Svléká se bez problémů. Váha byla dlouho 400 g až nyní má 380 g, ale nezná se být pohublá. Myslíte že je nutné přejít k umělému krmení? Děkuji za každou odpověď. Jana

Ahoj, taky jsem měla kdysi problém s regiuskou,měla asi dva roky, když jsem ji koupila. Nežrala mi víc jak půl roku,(jednalo se o import co jsem se dozvěděla až když jsem ji měla doma) spadla na váze z 600 na 430gramů. Zkoušela jsem jí krmit vším možným. Byli jsme i na veterině jestli nemá parazity (naštěstí to bylo v pořádku) pak už nezbývalo nic jiného než to do ni nacpat chtě nechtě. Koupila jsem myší holátka, nacpali jsme ji je postupně do krku. Ze začátku se cukala, ale asi u sedmého holátka už začala sama chňapat po potravě, tak jsme to dělali asi dva měsíce, protože velké myši se bála. Už je to rok a půl co se nám ji podařilo rozkrmit a teď krajťule váží 980g.

Ja mám tiež jednu samicu taký istý problém bol to dovoz po po 3 mesiacoch som ju dal akosi dohromady a ponúkol som jej potkana ktorý ju kusol, sa jej to zapálilo hnisalo po dlhom trápení a niekoľkých antibiotikách je v poriadku, ale sama nechce neviem či si tak zvykla na kŕmenie z ruky alebo má dáky blok živú akosi nechce. Keď ju vytiahnem na stvol a prvé jej dám tak potom jedno za druhým bez problémov a čokoľvek zožerie.

Takže radost po opětovném rozkrmení značně poklesla, jelikož 16. dubna opět nepřijmula potravu a půst drží i teď... Zkoušela jsem nabídnou džungara, i křečka syrského, pokažde na ně jen čumí a když už to vypadá, že už by ho snad mohla i ulovit, tak si to zase rozmyslí a jde se zaobírat něčím jiným.. Tihle hadi jsou nevyspitatelní ;-)

vydržej nežrat 3/4 roku uplně klíďo, to je normální, obzvlášť u samců. Já je nikdy nevážila, v podstatě jsem je nebrala do ruky, jenom jsem koukala, jestli nehubnou- dá se to poznat i vizuálně. a vždycky se časem rozežraly samy. samci většinou po tom, co přestali mít zájem o samice.

Měla bych taky takový dotaz. Máme samce NZ 09/10, 70 cm a 265 g. teplota v terariu přes den 26 - 30, v noci 22 - 24 °C. Myši si lovil tak, že byl schovaný v ukrytu a když okolo něj prošla mys tak vystartoval. Teď uz 4 týdny nežral, protože myši se k domku nepřibližují a on nevyleze. zkoušela jsem ho dávat i do plastové nádoby s myší, ale to nejevil zájem vůbec. Dneska jsem mu myš hodila do terárka , chvíli se za ní lazil, ale pak to vzdal. Mám mu zkusit třeba tu myš předtím omráčit?