Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Způsob krmení rohatky Ceratophrys cranwelli

Zdravím,

měla bych dotaz ohledně způsobu krmení rohatky - moje má necelých 5cm, krmím ji cvrčkama, švábama a občas nějakým moučným červem. Zajímalo by mě, jestli je lepší ji krmit výhradně pinzetou anebo jestli můžu vypustit cvrčky volně do terária a ať se sama snaží, protože jsem četla, že by ji cvrčci mohli pokousat.....? Co je na tom pravdy?
Díky za odpovědi :)

Díky za odpovědi.
Problém je v tom, že muj kvak má nejradši právě ty červy :( Pisledně se mi stalo, že švába dokonce vyplivnul :(
Tak nevím, jestli je lepší mu dát červa, aby sežral aspoň něco anebo ho nechat hladovět....
Navíc je to takovej ťulpa, místo po cvrčkovi chňapúá přímo po pinzetě.

cvrček střevo neperforuje. holetem se může krmit méně často než hmyzem, protože je výživnější. Já velké žáby krmim hlavně hlodavcema, ale žížaly jsou taky vynikající. Ikdyž se tomu červovi uřízně hlava, tak červ obsahuje hlavně tuk a chitin a nic moc dalšího, z výživného hlediska je prakticky bezcenný.

perforace střeva červem je kravina - žába ho zmáčkne jak ho polyká a zabije ho sama - nedělejte z nich debily. žížala je možná kvalitní, ale také plná parazitů. Bojíte se tu nesmyslu , ale reálné nebezpečí neřešíte.
červa i cvrčka dát bez řezání. žížalu pouze pokud o žábu chcete přijít.

perforace střeva červem je kravina

Aby ses jednou ošklivě nedivil, ty ztráty na zvířatech za to nestojej. Píšu z vlastní zkušenosti. Žába dokáže stiskem čelistí zabít hlodavce, ale ne červa, to by ho musela požvýkat (což samože nedělaj). Co se týče parazitů z žížal, tak ty už ses s tím reálným nebezpečím v podobě parazitů u chovaných zvířat setkal? Já osobně s nima krmim 25let a absolutně žádnej problém. A odchytové žížaly na zkrm tu používá i parazitoložka, která o tom ví víc než dost....

Když jsme u toho krmení, poradil by mi někdo nějaký fígl na krmení z pinzety? Protože ten můj žabák nic, nic, nic a najednou chramstne - já se leknu a s rukou cuknu - žabák mine, a pak už o cvrčka nemá zájem. Z jaký strany je lepší mu cvrčka nastavit, zkoušela jsem to z boku, ze předu, ze zadu i z druhýho boku :) ale výsledek nic moc.....